PDA

View Full Version : گفتگو: زیبا سازی پروژه‌های اكسس

alipoor123@gmail.com
شنبه 20 آذر 1389, 11:32 صبح
در این تاپیك می‌خواهم همه دوستان كمك كنند تا برای زیبا سازی محیط پروژه‌های اكسس باید چه كارهای انجام داد تا محیط هر چه بیشتر كاربر پسندتر و زیباتر باشد

ali190
شنبه 20 آذر 1389, 13:45 عصر
سلام
در اکسس 2007 کارهای خوبی میشه انجام داد
خروجی کار در اکسس2007 بسیار زیباتر از اکسس2003 هست
بنظرم استفاده از ابزار codejock هم میتونه کاربردی باشه
بنظرم هر کدوم از دوستان یک تصویر از محیط برنامشون رو به همراه توضیحات اندکی رو، جهت ایده گرفتن دیگران در این تایپیک قرار بدند
یاعلی

RESMAILY
دوشنبه 22 آذر 1389, 09:02 صبح
به نام خدا
با سام. برگ سبزي تحفه و غيره!؟ عكس هاي زير مربوط به برنامه اي است كه چندسال قبل براي نمايندگي يكي از نشريات نوشتم. صفحه اصلي (مثلا سويچ برد) و فرم اصلي آن است. از تصوير و كامن باتن با مشخصه شفاف transparent استفاده شده بود. ديگر خود دانيد.
درضمن مديران محترم سايت مطلع باشند كه پس از تغييراتي كه ظاهر سايت نموده است. سرعت آن كاهش پيدا كرده و به سهولت سابق نمي شود با آن كار كرد. بعد از خارج شدن از سايت هم تا سيستم را ديسكانكت نكنم ، كامپيوتر سايت را رها نمي كند(يا بالعكس) راهنماي شود تا اگر مشكل از سيستم ماست برطرف كنيم.

alipoor123@gmail.com
سه شنبه 23 آذر 1389, 15:02 عصر
این هم چند نمونه از تصاویر برنامه ای كه برای اساتید مجموعه خودمون درست كردم، روی آیكون ها كه بروید شكل آن ها تغییر می‌كند و زیبایی برنامه را دو چندان كرده كه برای مثال دو تصویر آخر برای یك فرم هستند ولی تصویر آخر وقتی است كه موس روی هر یك از آیكونها رفته كه من همه آیكونها را در یك تصویر نشان داده ام و البته اینكار رو خیلی سخت انجام دادم برای همین برای خودم و همه دوستان دست می‌زنم:تشویق::تشویق::تشویق:
دوستان امیدوارم خوشتون امده باشه منتظر سایر دوستان برای تصاویر زیبای محیطهای كه ساخته اند هستم
6363263633

alipoor123@gmail.com
سه شنبه 23 آذر 1389, 15:18 عصر
63630636296362863627
http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

ryonis
سه شنبه 23 آذر 1389, 16:20 عصر
چند نمونه از فرم هاي برنامه بنده :

1- فرم ورود به برنامه (LOGIN) :
63641

2- منوي اصلي برنامه كه فقط حاوي برخي آمار دم دستي است. در اين برنامه ، فقط از منوبارها استفاده كرده ام و خبري از switchboard ا واينجور چيزا نيست :

63642

3- استفاده از Tile Pictures ها به عنوان پس زمينه فرم ها كه باعث كاهش چشمگير حجم برنامه مي شود. ضمن آنكه مي توان تمام عكس ها را به جاي Embedded، بصورت Linked تعريف نمود :
6364763648

4- طراحي آيكن هاي مخصوص و شخصي با استفاده از photoshop و تهيه يك طرح با پسوند bmp كه البته خيلي باعث زيباتر شدن محيط برنامه تون ميشه. در عكس زير تعدادي از آيكن هاي برنامه ام رو براتون گذاشتم :
63649

بزودي برخي ديگر از نكات گرافيكي قابل استفاده در اكسس را براتون ميارم.
فعلاً...

موفق و شـــــاد باشيد - ريونيز :تشویق:

حسن شاهدوست
سه شنبه 23 آذر 1389, 17:33 عصر
دوستان اگه میشه نمونه با فرمت اکسس بزارین تا بشه استفاده کرد

wolfstander
چهارشنبه 24 آذر 1389, 09:55 صبح
سلام
من یک سری آیکن زیبا دارم که برای برنامه های اکسس استفاده میکنم از اونها
ولی فکر میکنم که شاید اینجا به دلایل قوانین سایت نشه اونها رو آورد
یک سری فارسی هستند، بقیه انگلیسی
میشه گذاشت برای استفاده همه دوستان یا مثلا ً میشه من تو سایت خودم بذارم، بعدش اینجا لینک دانلودشو بذارم؟ک
یا همین تکنیک هایی که دوستان خوبمون استفاده کردن، میشه ازشون خواهش کرد که برایاستفاده همه اونها رو بذارن یا نه ؟
بالاخره اونها هم زحمت زیادی کشیدن و نمیشه همچین انتظاری رو از اونها داشت
ولی اگه مشکلی نداشته باشه،من کامندباتن هایی که خودم طراحی کردم و تو بیشتر برنامه ها هم ازشون استفاده میشه، مثل دکمه ذخیره یا دکمه ادیت، رو میذارم

mahdisk1
جمعه 26 آذر 1389, 17:39 عصر
wolfstander جان اگه آیکون ها رو بذاری که عالیه عزیزم

Profesorjd
جمعه 26 آذر 1389, 18:37 عصر
با سلام و تشكر از كسي كه شروع كننده اين مبحث بوده است ( مشروط بر اينكه به نتيجه نهايي برسد )
1- جناب ريونيز روشي كه شما فرموديد من عمل ميكنم ( با استفاده از فتوشاپ ) ولي طرح نهايي در باتن خوب نمي‌نشيند . به نظرم نكته‌اي دارد كه بفرماييد ماهم بهره‌مند شويم .
2- جناب alipoor استفاده از عكس پس‌زمينه و طراحي كه باتن‌ها را با خاصيت transparent روي آنها قرار داد هم عمل كرده‌ام ( براي شروع برنامه‌هاي اندك نوشته شده از آن استفاده مي‌كنم ) ولي اينكه با كليك ، عكس پس‌زمينه را تعويض كرد كمي برنامه را سنگين نمي‌كند ؟ مگر اينكه روشي را كه بكار برده‌ايد آن چيزي نباشد كه بنده به نظرم آمده است .
3- به نظرم كمي هم عجله كردم ظاهراً دوستان گرامي فعلاً دانه پاشيده‌اند كه جذب شويم و ادامه را توضيح دهند . بهر حال نويد ادامه ، با پست‌هاي بعدي اين عزيزان خواهد بود .

ali190
جمعه 26 آذر 1389, 19:28 عصر
سلام
من آیکون ندارم
ولی یه سایت بهتون معرفی میکنم که توش پره از آیکون های باحال و شیک ، با سایز دلخواه و دسته بندی های مختلف

www.iconfinder.com (http://www.iconfinder.com)

آیکون مورد دلخواهتون رو جستجو کنید
امیدوارم خوشتون باید
یاعلی

alipoor123@gmail.com
شنبه 27 آذر 1389, 10:20 صبح
با سلام و تشكر از كسي كه شروع كننده اين مبحث بوده است ( مشروط بر اينكه به نتيجه نهايي برسد )
1- جناب ريونيز روشي كه شما فرموديد من عمل ميكنم ( با استفاده از فتوشاپ ) ولي طرح نهايي در باتن خوب نمي‌نشيند . به نظرم نكته‌اي دارد كه بفرماييد ماهم بهره‌مند شويم .
2- جناب alipoor استفاده از عكس پس‌زمينه و طراحي كه باتن‌ها را با خاصيت transparent روي آنها قرار داد هم عمل كرده‌ام ( براي شروع برنامه‌هاي اندك نوشته شده از آن استفاده مي‌كنم ) ولي اينكه با كليك ، عكس پس‌زمينه را تعويض كرد كمي برنامه را سنگين نمي‌كند ؟ مگر اينكه روشي را كه بكار برده‌ايد آن چيزي نباشد كه بنده به نظرم آمده است .
3- به نظرم كمي هم عجله كردم ظاهراً دوستان گرامي فعلاً دانه پاشيده‌اند كه جذب شويم و ادامه را توضيح دهند . بهر حال نويد ادامه ، با پست‌هاي بعدي اين عزيزان خواهد بود .

با عرض سلام و تشكر خدمت دوست عزیز
باید بگم كمی اشتباه متوجه شدید عكس پس زمینه كه عوض نمی‌شه بلكه هر آیكون كه می‌بینید بطور جداجدا تغییر می‌كنه اون هم وقتی كه با موس روی اون می‌روید بعد هم از خواصیت پرنت استفاده نكردم بلكه با مقدار دهی یك متغیر این كار رو كردم در ادامه صفحه منوی برنامه رو براتون می‌زارم

alipoor123@gmail.com
شنبه 27 آذر 1389, 10:23 صبح
سلام
من آیکون ندارم
ولی یه سایت بهتون معرفی میکنم که توش پره از آیکون های باحال و شیک ، با سایز دلخواه و دسته بندی های مختلف

www.iconfinder.com (http://www.iconfinder.com)

آیکون مورد دلخواهتون رو جستجو کنید
امیدوارم خوشتون باید
یاعلی

خیلی عالی بود واقعا ممنونم

wolfstander
شنبه 27 آذر 1389, 11:15 صبح
سلام
این هم یک نمونه از کارهایی که خودم انجام دادم
هم فایلهای bmp هست و هم فایلهای psd
البته کلی آیکن دیگه هم دارم که ممکنه به دلیل اینکه جزء وارز محسوب بشه و کپی رایت داشته باشه، نمیتونم اینجا آپلود کنم
بازم میگردم ببینم از این دکمه ها تو برنامه های دیگه ام اگه داشتم، میذارم
دوستان هم اگه از این موارد دارند، بذارن که ما هم استفاده کنیم

Fatollah_ghazi
شنبه 27 آذر 1389, 20:55 عصر
سلام
این هم یک نمونه از کارهایی که خودم انجام دادم
هم فایلهای bmp هست و هم فایلهای psd
البته کلی آیکن دیگه هم دارم که ممکنه به دلیل اینکه جزء وارز محسوب بشه و کپی رایت داشته باشه، نمیتونم اینجا آپلود کنم
بازم میگردم ببینم از این دکمه ها تو برنامه های دیگه ام اگه داشتم، میذارم
دوستان هم اگه از این موارد دارند، بذارن که ما هم استفاده کنیم
با سلام منم اين چند آيكون رو كه خودم درست كردم تقديم ميكنم به همه .

Profesorjd
یک شنبه 28 آذر 1389, 14:38 عصر
نوشته شده توسط Profesorjd http://barnamenevis.org/images/buttons/viewpost-left.png (http://barnamenevis.org/showthread.php?p=1174298#post1174298) با سلام و تشكر از كسي كه شروع كننده اين مبحث بوده است ( مشروط بر اينكه به نتيجه نهايي برسد )
با عرض سلام و تشكر خدمت دوست عزیز
باید بگم كمی اشتباه متوجه شدید عكس پس زمینه كه عوض نمی‌شه بلكه هر آیكون كه می‌بینید بطور جداجدا تغییر می‌كنه اون هم وقتی كه با موس روی اون می‌روید بعد هم از خواصیت پرنت استفاده نكردم بلكه با مقدار دهی یك متغیر این كار رو كردم در ادامه صفحه منوی برنامه رو براتون می‌زارم
با سلام و تشكر
1- منظورم از بيان آن مطالب بكارگيري آيكون نبود . بهرحال سايتهاي مختلفي براي دريافت آيكون هست و يا ميشود با فتوشاپ و غيره آيكون ساخت . منظورم نحوه بكارگيري آيكون بود . وقتي از آيكون غيرمستطيلي استفاده ميكنم درست در جاي خود قرار نميگيرد ( مانند عكس دوم با اين توضيح كه باتن با فتوشاپ ساخته شده ) و مانند كار شما بنظر نمي‌رسد .
2- در عكس Start‌ از خاصيت نمايش يا عدم نمايش عكس استفاده كردم ( البته با آموخته‌ها از اين سايت و راهنمايي دوستان)
63820 63821

wolfstander
دوشنبه 29 آذر 1389, 07:06 صبح
سلام
یک سوال از دوست خوبمون Profesorjd داشتم
اون هم اینکه وقتی من عکسی رو برای پس زمینه فرم انتخاب میکنم، روی هر کلیدی که میرم، فرمم میپره
همچین پرش میکنه عکسش که بیا و ببین
به به
:لبخند:
شما این مشکل رو دارید تو فرمهاتون یا خیر؟
اگه هم که ندارید، مشکل رو چطور حل کرده اید؟

ryonis
دوشنبه 29 آذر 1389, 09:07 صبح
دوستان عزيز سلام، خيلي فروم مفيدي راه افتاده... از همه دوستاني كه همكاري مي كنن ممنونم.

لطفاً دوستاني كه با عكس هاي متحرك (gif) و انيميشن روي فرم كار كردن هم از تجربيات خود بنويسن. بنده شخصاً يه مدتي سعي كردم. اما در انتها پشيمون شدم و الان حتي به هيچ كسي پيشنهاد اين كار رو هم نمي كنم.
به نظر من تصاوير و آبجكت هاي متحرك دو دسته اند:
1- آبجكت هايي كه ذاتاً متحرك هستند. مثل فايل هاي gif متحرك (چيزي شبيه اين : :قهقهه:) و استفاده از ActiveXاي به نام anigif.ocx.
2- آبجكت هايي كه توسط برنامه نويسي متحرك ميشوند و كاربر گمان ميكند آبجكت حركت ميكنه يا خاموش روشن ميشه يا ...

بنده ابتدا روش اول رو امتحان كردم. اما زياد مفيد نبود. در روش دوم هم به جاهاي خوبي رسيدم كه مدتي هم در برنامه هام ازشون استفاده مي كردم( مثل چشمك زدن كليد خروج يا سُـرخوردن يك نوشته در بالاي فرم يا ...)
اما وقتي با PCهاي با سرعت پايين مواجه شدم و پرش هاي اعصاب خوردكن اين روش رو ديدم بطوركلي دور اين كار رو خط كشيدم و ديگه سمت اش هم نرفتم.

... حال خواهش من اينه كه اگر از دوستان و اساتيد محترم، كسي روش بهتري سراغ داره لطف كنه و به ما هم توضيحي بده.

:متفکر: متشكــــــــــرم - ريونيز :متفکر:

alipoor123@gmail.com
دوشنبه 29 آذر 1389, 09:11 صبح
سلام
اون هم اینکه وقتی من عکسی رو برای پس زمینه فرم انتخاب میکنم، روی هر کلیدی که میرم، فرمم میپره
به به
:لبخند:
شما این مشکل رو دارید تو فرمهاتون یا خیر؟
اگه هم که ندارید، مشکل رو چطور حل کرده اید؟

سلام عزیز دل جناب wolfstander
باید عرض كنم كه این كار رو با تعریف یك متغیر باید انجام بدی تا فرم آیكون دائما نپره یعنی ماجرا از این قرار كه با تعریف یك دستور if در رویداد باتن كه اگر مقدار متغییر برابر با مثلا یك بود از دستور if خارج بشه (exit sub) و اگر كه مقدار آن صفر بود (else) مقدار visibled آیكون ها تغییر كنه و برعكس همین ماجرا رو در دیتیل فرم داشته باشی تا دائما دستور اجرا نشه و دائما آیكون ها در فرم نپرند

ryonis
دوشنبه 29 آذر 1389, 09:35 صبح
1- جناب ريونيز روشي كه شما فرموديد من عمل ميكنم ( با استفاده از فتوشاپ ) ولي طرح نهايي در باتن خوب نمي‌نشيند . به نظرم نكته‌اي دارد كه بفرماييد ماهم بهره‌مند شويم ....
منظورتان رو متوجه نميشم. مشكل تون دقيقاً چيه؟ خروجي فتوشاپ رو با فرمت bmp ذخيره كنين. "طرح نهايي در باتن خوب نمي‌نشيند" يعني چي؟

wolfstander
دوشنبه 29 آذر 1389, 10:02 صبح
باید عرض كنم كه این كار رو با تعریف یك متغیر باید انجام بدی تا فرم آیكون دائما نپره یعنی ماجرا از این قرار كه با تعریف یك دستور if در رویداد باتن كه اگر مقدار متغییر برابر با مثلا یك بود از دستور if خارج بشه (exit sub) و اگر كه مقدار آن صفر بود (else) مقدار visibled آیكون ها تغییر كنه و برعكس همین ماجرا رو در دیتیل فرم داشته باشی تا دائما دستور اجرا نشه و دائما آیكون ها در فرم نپرند

سلام
من دقیق متوجه این قضیه نشدم
جواب شما دو قسمت داره
یکی برای آیکن هاست، یکی برای عکس پس زمینه فرم
برای آیکن ها رو که من کارنکردم
برای عکس پس زمینه مشکل دارم
شما نمونه ای دارید که بذارید ما هم استفاده کنیم؟
البته اگه زحمت نداره ها
زحمت داشته باشه که هیچی
در مورد آیکن ها هم بازم علم من زیاد نیست
من میام از اونت mouse Over استفاده میکنم که البته کار رو خیلی سخت میکنه
در مورد استفاده از ocx ها هم که من به شخصه باهاشون مخالفم
چون روی هر سیستمی که بخواید برنامه رو نصب کنید، باید اونها رو هم رجیستر کنید
و وقتی که کاربر از خود من هم کمتر بلده و کلیک رو نمیدونه که یعنی چه، پس بیخیال این قضیه میشم
در انتظار توضیحات راهنمایی کننده شما دوست خوبم و بقیه هستم که راهنمایی کنید
با تشکر

Profesorjd
دوشنبه 29 آذر 1389, 15:59 عصر
با سلام و تشكر از دوستان

به به
1- بعضي مواقع پيش آمده است دليلي برايش ندارم . اما نه آنگونه كه زياد پرش داشته باشد . راه حلي هم نيافتم ولي در بعضي از رايانه‌ها اين پرش وجود نداشته پس بنظرم ربطي به كد يا تعاريف اكسس نبايد داشته باشد .

منظورتان رو متوجه نميشم. مشكل تون دقيقاً چيه؟ خروجي فتوشاپ رو با فرمت bmp ذخيره كنين. "طرح نهايي در باتن خوب نمي‌نشيند" يعني چي؟
2- به عكس دوم تاپيك 16 دقت بفرماييد منظورم آن است .

نوشته شده توسط alipoor123@gmail.com http://barnamenevis.org/images/buttons/viewpost-left.png (http://barnamenevis.org/showthread.php?p=1175957#post1175957) باید عرض كنم كه این كار رو با تعریف یك متغیر باید انجام بدی تا فرم آیكون دائما نپره یعنی ماجرا از این قرار كه با تعریف یك دستور if در رویداد باتن كه اگر مقدار متغییر برابر با مثلا یك بود از دستور if خارج بشه (exit sub) و اگر كه مقدار آن صفر بود (else) مقدار visibled آیكون ها تغییر كنه و برعكس همین ماجرا رو در دیتیل فرم داشته باشی تا دائما دستور اجرا نشه و دائما آیكون ها در فرم نپرند
3- اين موضوع را هم بنده مانند دوست بسيار عزيزم wolfstander متوجه نشدم ظاهراً جواب ايشون در خصوص باتن باشد نه عكس پس زمينه فرم .

amir91
پنج شنبه 24 بهمن 1392, 13:54 عصر
این هم یک نمونه دیگر
116695
116696

nazanin_90
شنبه 26 بهمن 1392, 12:38 عصر
سلام
آيا ممكن است از جناب آقاي بهرامي درخواست نمايم كه تصاوير بيشتري از نمونه برنامه خود را در اين تاپيك ارائه نمايند .؟ راستش من با ديدن دو يا سه تصوير از اينترفيس برنامه ايشان خيلي تحت تاثير قرار گرفتم و باورم در خصوص ضعف ها و محدوديت هاي اكسس از نظر كاربرپسند بودن ظاهر برنامه هاي آن عوض شود .
با تشكر

alirezabahrami
شنبه 26 بهمن 1392, 18:36 عصر
سلام
آيا ممكن است از جناب آقاي بهرامي درخواست نمايم كه تصاوير بيشتري از نمونه برنامه خود را در اين تاپيك ارائه نمايند .؟ راستش من با ديدن دو يا سه تصوير از اينترفيس برنامه ايشان خيلي تحت تاثير قرار گرفتم و باورم در خصوص ضعف ها و محدوديت هاي اكسس از نظر كاربرپسند بودن ظاهر برنامه هاي آن عوض شود .
با تشكر
سلام
مطمئناً دوستان دیگری هم هستند که برنامه هائی با اینترفیس های خیلی جالب تر از برنامه من طراحی نموده اند و بنده شخصاً خیلی علاقه مندم که تصاویر برنامه های این عزیزان را مشاهده نمایم.
علی ایحال بنا به درخواست شما از قسمت های مختلف برنامه ام تعدادی عکس گرفته و درلینک زیر آپلود نموده ام.
موفق باشید
http://s5.picofile.com/file/8113539592/MyProgeramPicture.rar.html

saeed1234n
شنبه 26 بهمن 1392, 20:12 عصر
با سلام
خدمت استاد بهرامی
مثل همیشه خیر کننده بود
جناب بهرامی طراحی همچون نرم افزاری چقدر زمان برده است ؟
با دیدن تصاویر سوالهای بسیار زیادی بذهنم رسید اگر صلاح بدانید در این تاپیک یا تاپیکی مجزا از خدمتان بپرسم ؟

mrsp1988
شنبه 26 بهمن 1392, 23:24 عصر
سلام آقای بهرامی میشه فایل برنامه ای که عکس هاشو زحمت گشیدید گذاشته اید را برای دانلود بذارید تا ما تاطه کارها از اون استفاده کنیم
پیشا پیش از شما متشکرم

nazanin_90
یک شنبه 27 بهمن 1392, 06:36 صبح
سلام آقای بهرامی میشه فایل برنامه ای که عکس هاشو زحمت گشیدید گذاشته اید را برای دانلود بذارید تا ما تاطه کارها از اون استفاده کنیم
پیشا پیش از شما متشکرم
سلام
اين تصاوير نشانگر حرفه اي بودن طراح و تهيه كننده آن دارد و بايد عرض كنم خيلي عالي بود .
هرچند من هم سوالات زيادي در خصوص تصاوير فوق در ذهنم نقش بسته ولي ميدانم كه مطرح كردن آنها در اينجا صحيح نيست و نبايد هم از راز و رمز برنامه فوق از تهيه كننده آن سوالي بپرسيم چون اين برنامه يك برنامه اختصاصي است و برنامه نويس براي تهيه آن قطعاً زحمت زيادي كشيده است و درخواست فايل برنامه آن هم احتمالاً نسخه mdb آن واقعاً يك انتظار ................. است .
با تشكر

Nazir Ahmad
یک شنبه 27 بهمن 1392, 08:12 صبح
عرض سلام
این هم یه نمونه از کارای بنده
116780116779116781116782116783

Nazir Ahmad
یک شنبه 27 بهمن 1392, 08:40 صبح
این هم یه نمونه دیگه
116784116785116786

nazanin_90
پنج شنبه 15 اسفند 1392, 19:15 عصر
سلام
دوستانیکه ازریبون در برنامه خود استفاده میکنند در صورت امکان تصاویری ازبرنامه خود را در اینجا قرار بدهند.
با تشکر

alirezabahrami
پنج شنبه 15 اسفند 1392, 23:25 عصر
سلام
دوستانیکه ازریبون در برنامه خود استفاده میکنند در صورت امکان تصاویری ازبرنامه خود را در اینجا قرار بدهند.
با تشکر
سلام
لینک های زیر:
http://s5.picofile.com/file/8116013834/PicRiboon.jpg

موفق باشید

saeed1234n
جمعه 16 اسفند 1392, 02:38 صبح
با سلام
خدمت استاد بهرامی
نحوه ایجاد ریبون ها چگونه است .

saeed1234n
جمعه 16 اسفند 1392, 04:06 صبح
با سلام
جناب استاد بهرامی همچنان منتظریم

alirezabahrami
جمعه 16 اسفند 1392, 19:58 عصر
با سلام
خدمت استاد بهرامی
نحوه ایجاد ریبون ها چگونه است .

با سلام
جناب استاد بهرامی همچنان منتظریم
سلام سعید عزیز!
صرفاً عرض کنم که برای ایجاد ریبون برنامه فوق از کامپوننت های کوجک(Codejock) استفاده کرده ام .
ضمناً با توجه به اینکه در دو تصویر قبل موقعیت مکانی و سایز ساعت فرم بهم ریخته بود در تصویر جدید آن را اصلاح کردم. و مورد دیگر اینکه میتوان استایل های مختلف را برای ریبون بکار برد که من شخصاً با توجه به ایجاد نوار عنوان سفارشی از استایل آفیس 2007 مشکی استفاده می کنم.
یاعلی

saeed1234n
شنبه 17 اسفند 1392, 15:25 عصر
با سلام

صرفاً عرض کنم که برای ایجاد ریبون برنامه فوق از کامپوننت های کوجک(Codejock) استفاده کرده ام .
جناب استاد بهرامي اگر زحمتي نباشد كامپوننت فوق الذكر را يا لينك دانلود آنرا قرار دهيد .
و اگر محبت كنيد طرز استفاده و بكارگيري آنرا نيز تا حدودي بيان كنيد ممنون مي شويم.

ARData
دوشنبه 26 اسفند 1392, 14:26 عصر
117094Arshad Database Programming

Nazir Ahmad
سه شنبه 27 اسفند 1392, 07:32 صبح
117094Arshad Database Programming

سلام
اگر ممکنه روش Transparent گردن فرم رو توضیح بدید

ممنون
یاحق

nazanin_90
پنج شنبه 29 اسفند 1392, 20:40 عصر
سلام
لینک های زیر:
http://s5.picofile.com/file/8116013834/PicRiboon.jpg

موفق باشید

ضمن سلام و عرض تبریک حلول سال 1393
سالی پر ازخیر و برکت همراه با سلامتی و تندرستی برای همه آرزومندم
میتوانم بپرسم نحوه نمایش گزارش در برنامه زیبای فوق به چه صورت است؟
با تشکر

alirezabahrami
جمعه 01 فروردین 1393, 10:18 صبح
ضمن سلام و عرض تبریک حلول سال 1393
سالی پر ازخیر و برکت همراه با سلامتی و تندرستی برای همه آرزومندم
میتوانم بپرسم نحوه نمایش گزارش در برنامه زیبای فوق به چه صورت است؟
با تشکر
من هم سال نو را به تمام دوستان تبریک عرض می کنم
تصویر زیر را ملاحظه بفرما!
قابل ذکر است در زمان چاپ تب امکانات چاپ ازحالت مخفی در آمده و برعکس بقیه تب ها مخفی میشوند.
موفق باشید

http://s5.picofile.com/file/8117613034/PrintToolsRiboon.jpg

royasaz_bam
سه شنبه 05 فروردین 1393, 11:22 صبح
بردران یه نگاهی به گوشیهای موبایلتون بی اندازید
آخه چرا باید اندروئید محبوب بشه
منو دیگه چیه
مگه دارید با سیستم عامل داس کار میکنید
منو رو یادمه اولین بار توی NC 5 دیدم یه برنامه از شرکت نوتون کومندز که تحت داس بود
چه محبوبیتی برای خودش دست پا کرد ولی میدونید چند سال پیش بود اشتباه نکنم 1995
هنوز دارید منو میسازیم فکر میکنیم شکل یه برنامه شده پروژه مون
یا اون همه ایکون عجیب غریب تازه خیی پیشرفت کردیم شدیم win95
بله دوستن ایکن هم دیگه قدیمیه
لازمه برنامه زیبا و کاربر پسند هوشمندی برنامتونه
مثلا وقتی خروج میزنید خودکار پک آپ گیری کنه
خیلی از عملگرها مثل اجرای جستجو رو به عهده اونت های افتر آبدیت یا چنج بگذارید
یه نگاهی به سرچ گوگل بی اندازید
چقدر ساده ولی محبوب
از ایجاد دکمه های زیادی اجتناب کنید
اجرای گزارشات و بازکردن فرمها روی به عهده دابل کلیک یا کلیک برروی محتوا بگذارید
و یا با یه راست کلیک
برنامتونو هوشمند کنید پیش بینی کنید که چه خطاهایی کاربر انجام میده
میتونید بجای پیام دادن از عوض کردن رنگ یا چشمک زدن اشیا استفاده کنید
ساعتها برنامه بنویسید تا یک ثانیه کاربرتان کمتر زمان برای ثبت بگذارد

برنامتونو مثه یه دختر که میخاد مورد توجه قرار بگیره با هزارقلم آرایش رنگ لاب نیآرایید.
باهوشش کنید زیبا میشه

farnaz330
چهارشنبه 27 فروردین 1393, 14:35 عصر
سلام
میشه راهنمایی کنین که چطوری فرم به طور مستقل نمایش می دهید (بدون نمایش منو های اکسس)

darakar
دوشنبه 15 تیر 1394, 18:31 عصر
با سلام
من برای یک بانک اطلاعاتی فرمی طراحی کردم که فیلدهای اون به طور انتخابی پر میشن. سوالم اینه که آیا می تونم برنامه ای بنویسم که توی گزارش نهایی فقط فیلدهایی آورده بشه که اطلاعات توی اونها هست؟

saeed1234n
دوشنبه 15 تیر 1394, 18:37 عصر
سلام
اگر منظورتون اینه که اگر بعضی از فیلدها خالی بود
در گزارش دیده نشه بله شدنی است

rero.639
چهارشنبه 17 تیر 1394, 00:31 صبح
باسلام به همگی دوستان. کار همگی دوستان زیبا و خلاقانه بود. دوستان اگه منم یه بانک درست کنم و گیر زیباسازیش باشم آیا میتونم ازتون کمک بگیرم؟

mohammadsaleh
چهارشنبه 17 تیر 1394, 16:18 عصر
با استفاده از ریبون شرکت codejoke این کار انجام شده است.
من همه راههایی که دوستان دارند طی می کنم رفتم ولی هیچکدوم به زیبایی و پایداری ریبون کدجوک نیست. خوبیش اینه که منو هم میتونی طراحی کنی. حسن بزرگ اون هم اینه که با مینمایز و ماکزیمایز و ری استور شدن پنجره هیچ چیزی بهم نمیریزه. یک فرم که در عین حال که دینامیک هست از ثبات و پایداری بالایی برخورداره.
از زمانی که از این منوها و ریبون ها استفاده می کنم در طراحی یک برنامه استاندارد از نظر ظاهر هیچ مشکلی ندارم و تمام هم و غمم یافتن موضوعات جدید و نوینه.
برای تشویق دوستان میگم، الان دیگه نرم افزارها مخصوصا در هر موضوعی بخواد استفاده بشه حداقل یک سامانه پیامکی لازم داره. و من اینکارو تو نرم افزارهام انجام میدم. یه مدت با سیم کارت و مودم بود ولی الان دیگه با وب سرویس پیامک ارسال می کنم.
اگر می خواهید ظاهر برنامه تون خوب بشه این راه رو یک بار یاد بگیرید و با خیال راحت فکرتون رو مشغول کارهای بزرگتر کنید.
به نظرم تالار اکسس یک کم داره درجا میزنه. الان وقتشه که دیگه اساتید به صورت تخصصی تر مباحث مهمی مثل اکسس در شبکه داخلی و اکسس در شبکه جهانی را رو مطرح کنند و سطح علمی و فنی اعضا را بالا ببرند.

ببخشید مطالب همین طور اومد شاید جاش اینجا نبود ولی یه دغدغه بود که مطرح کردم.

saeed1234n
چهارشنبه 17 تیر 1394, 16:38 عصر
سلام

لطفا آموزش استفاده از این نرم افزار را قرار دهید

mohammadsaleh
پنج شنبه 18 تیر 1394, 15:59 عصر
نمونه زیر رو چند ماه پیش خدمت چندتن از دوستان ایمیل کرده بودم.

http://s3.picofile.com/file/8198862868/ribon.rar.html

توجه داشته باشید در ویندوز 7 منوها قشنگتر نمایش داده میشه

توضیحات برای دوستان تازه کار میدم شما که استاد هستید
1- ابتدا اکیتو ایکس رو با رجیستریتور موجود رجیستر می کنید
2- با کامندبار دیزانیر ریبون و منو رو طراحی می کنید
3-بقیه جزئیات رو هم که با ملاحظه کدهای فرم متوجه میشید

موفق باشید

حمیدشیر
پنج شنبه 07 دی 1396, 21:20 عصر
سلام دررابطه مورد شماره 2 چطوری منوبار ایجاد کردین میشه راهنمایی کنین