PDA

View Full Version : استفاده از امکانات sql در سی شارپ

man_iran
شنبه 20 آذر 1389, 13:18 عصر
من می خوام امکاناتی که توی sql هست را توی سی شارپ استفاده کنم. مثلا ما می تونیم توی sql کوئوری بزنیم و توی برنامه سی شارپ استفاده کنیم(کاری که همه انجام می دیم)
حالا درخواست من:
چطور می شه از طریق برنامه سی شارپ کاربرهای sql را تنظیم کرد و محدودیت های هر کاربر را ایجاد کرد و توی برنامه از انها استفاده کرد؟
مثلا شما توی برنامه خودتون امکان ویرایش / حذف / درج / گزارش گیری / پشتیبانگیری دارید. و سه نوع سطح کاربری دارید: مدیر کل / مدیر / کاربر
مدیر کل می تونه از تمام امکانات استفاده کنه، مدیر نمی تونه پشتیبانگیری و گزارش گیری کنه، کاربر هم فقط می تونه مشاهده کنه
اگر قرا باشه این سطح کاربران و محدودیت ها را توی کدهای سی شارپ بزارم. می دونم چکار کنم ولی من می خوام از امکاناتی که sql داره استفاده کنم. ولی چطور؟
اگر امکانش هست کامل توضیج بدید
ممنون

ایمان مدائنی
شنبه 20 آذر 1389, 13:29 عصر
شما ميتوني همه اين كارها را انجام بدي
فقط بايد مديريتشون كني
مثلا در اس كيو ال دسترسي تعيين كردي
و وقتي يك كاربر معمولي بخواد تو سي شارپ به او مقدار دسترسي داشته باشه كه شما به اون دسترسي نداديد يك خطاي زمان اجرا رخ ميده كه شما ميتوني به سادگي اون رو كنتر كني
و پيغامي به كاربر بدي كه دسترسي به اين قسمت براي اون مجاز نيست

man_iran
شنبه 20 آذر 1389, 16:51 عصر
ممنون از جوابتون. بله متوجه هستم که باید چنین کارهایی کرد ولی سوال من اینه که چطور می شه توی سی شارپ ازشون استفاده کرد؟

مثلا من سه تا سطح کاربری توی sql ایجاد کردم حالا چطور می تونم از طریق سی شارپ به اونها کاربر اضافه کنم؟ (کاربرهای ثبت نام شده را توی آن سطح ها بزارم) منظورم از چطور یعنی با استفاده از چه کتابخانه هایی و چه کدهایی؟
برای بقیه چیزهایی که توی پست اول گفتم هم همینطور

man_iran
یک شنبه 21 آذر 1389, 12:41 عصر
یعنی واقعا کسی نمی دنه!!!!؟

Reza_Yarahmadi
یک شنبه 21 آذر 1389, 15:16 عصر
(نمدونم درست متوجه شدم يا نه!!)
در مورد GRANT توي SQL تحقيق كنيد

M.YasPro
دوشنبه 22 آذر 1389, 08:12 صبح
سلام
شما می خواید توی برنامه تون سطح دسترسی برای گروههای کاربری و کاربراتون در نظر بگیرید و می خواید که این سرویس براتون داینامیک باشه ؟

برای این کار باید خودتون دست به کار شید ، قید استفاده از یوزرهای sqlServer رو بزنید این کار شدنی هست ولی خیلی سخت و غیر کاربردی میشه .
برای این کار شما باید یوزرهاتون رو تو یه table داشته باشید ، فرمهاتون رو تو یه جدول ، گروههای کاربری(مدیر ، مدیرکل ، کاربر) رو تو یه جدول و یه جدول هم داشته باشی برای تعیین دسترسی ها ، اگر کارهای متداول با sql رو بلد باشی(مثل پرس و جو های معمولی ، درج و ... )
من یه مدل دارم که فکر می کنم کامل باشه