PDA

View Full Version : سوال: مشکل در ظاهر فرم ها روی کامپیوتر مشتری

morteza271
یک شنبه 21 آذر 1389, 11:10 صبح
سلام دوستان...
من چندروز پیش یه برنامه که برای یه شرکت نوشته بودم رو بردم و برای مشتری نصب کردم ولی یه مشکلی در ظاهر فرمها بوجود اومده بود!!!:متفکر:
اونم اینکه چون من روی لپ تاپ فرمها رو درست میکردم و مانیتور من 13 بود و مانیتور مشتری 17 فرمها یه خورده به هم ریخته بودن و بعضی از کنترلها جابه جا شده بودن!!!:ناراحت:
میخواشتم ببینم باید چیکار کنم که فرمها روی هر سیستمی همونطور باشن که روی سیستم خودم هست؟!
از همه دوستان خواهش دارم تمام نظرات خودشون رو بیان کنن و تا دیگه ازین مشکلا پیش نیاد...:تشویق::تشویق:
با تشکر از همه دوستان:قلب::قلب:

hossin.esm
یک شنبه 21 آذر 1389, 11:50 صبح
میتونی با خاصیت anchor اشیا آن ها را روی فرم موقعیت دهی کنی

mahboube
یک شنبه 21 آذر 1389, 11:54 صبح
معمولا توي وب و ويندوز فرم ها رو 800*600 ايجاد مي كنن.تا با هر رزولوشني كار كنه.
ولي من تا حالا نديدم تو ويندوز اپليكيشن كنترلا جابجاشن!چون غير از anchor وdock چيز ديگه اي هم براي تنظيماشون وجود نداره.
واقعا اين مشكل برا چي پيش مياد؟!

ژوپیتر
یک شنبه 21 آذر 1389, 12:36 عصر
یکی از روشهای دیگر، درصد بندی ابعاد کنترلهاست که در MainForm Resize Event نوشته میشود و اگر کنترلی هم Undock و یا Dock باشد ابعاد و محل قرار گیری آن در فرم و یا در حالت Undock محل قرارگیری قبلی آن با محاسبه نسبت Update می شود.

man_iran
یک شنبه 21 آذر 1389, 12:55 عصر
من دارم روی برنامه کار می کنم احتمال داره چنین مشکلی برای من هم پیش بیاد (دربارش فکر کردم)
رزولیشن کامپیوتر مشتری با لپ تاپ شما فرق می کنه؟
معمولا وقتی فرق می کنه چنین مشکلی پیش میاد. من تا حالا روی ابعاد مختلف مانیتور تست نکردم ولی اگر رزولیشن ها فرق داشته باشه ممکن چنین مشکل هایی پیش بیاد.

حالا اگر تقصیر رزولیشن باشه چندین روش داره، شما می تونید موقعیت کنترل ها تنظیم کنید و... ولی من می گم یه کار راحت تر! برنامه را روی 768*1024 بنویسید بعد وقتی برنامه اجرا می شه خودبخود رزولیشن کامپیوتر مشتری را هم 768*1024 کنید. البته خب ممکن بعضی ها (مشتری) قبول نکنه
اگر هم تقصیر سایز مانیتور باشه، واقعا جالبه که تغییر می کنه! آخه چرا؟ (البته همان طور که گفتم من برای این حالت تست نکردم)

NIK
یک شنبه 21 آذر 1389, 14:12 عصر
سعی کنید کنترلهای فرمتون رو روی پنل ها و گروپ باکسها قرار بدین. در مواردی که امکان داره، Dock پنلها رو به سمت راست یا پائین تنظیم کنید.بعد اونها رو RightToLeft کنید و Anchor اونها رو Top, Rightکنید. (کلاً نه Dock و نه Anchor رو به سمت چپ تنظیم نکنید)
اونوقت فرم شما در هر سیستمی با هر رزلوشنی که باز بشه، تمام کنترلها از راست َAlign میشه و در صورت واید بودن مانیتور مشتری، فرم از سمت چپ خالی میمونه و ترکیب کنترلها به هم نمیخوره اگه هم کچکتر باشه، از قسمت چپ و پائین کم میکنه.
موفق باشید.

morteza271
دوشنبه 22 آذر 1389, 12:38 عصر
آره مشکل مال رزولوشن کامپیوتر مشتری هست آخه وقتی رزولوشنشو عوض میکنم درست میشه ولی چون روی کامپیوتر مشتری یه برنامه دیگه هم هست که لازمش دارن وقتی رزولوشون رو عوض میکنم برنامه من درست میشه ولی برنامه قبلی خراب میشه!!!:افسرده:
یعنی تنها راه اینه که Anchor همه کنترلها رو ست کرد؟
با تشکر از همه دوستان...

mahboube
دوشنبه 22 آذر 1389, 12:58 عصر
آره مشکل مال رزولوشن کامپیوتر مشتری هست آخه وقتی رزولوشنشو عوض میکنم درست میشه ولی چون روی کامپیوتر مشتری یه برنامه دیگه هم هست که لازمش دارن وقتی رزولوشون رو عوض میکنم برنامه من درست میشه ولی برنامه قبلی خراب میشه!!!:افسرده:
یعنی تنها راه اینه که Anchor همه کنترلها رو ست کرد؟
با تشکر از همه دوستان...

شما نمي خواد اينكارو كني ديگه.اگه دوتا برنامه باهم اجرا نميشن ميتوني تو باز و بسته شدن برنامت رزولوشن رو عوض كني.و اينكه من فكر ميكنم رزولوشن رو اندازه فرم تاثير داره فقط!!يعني ممكنه اسكرول بخوره. من نديدم كنترل ها رو بهم بريزه .بعدشم Anchor رو چطوري ميخواي درست كني.فقط به درد كنترل هايي كه گوشه فرمن مي خوره مگر اينكه تو panel بزاري.

morteza271
دوشنبه 22 آذر 1389, 13:04 عصر
شما نمي خواد اينكارو كني ديگه.اگه دوتا برنامه باهم اجرا نميشن ميتوني تو باز و بسته شدن برنامت رزولوشن رو عوض كني.و اينكه من فكر ميكنم رزولوشن رو اندازه فرم تاثير داره فقط!!يعني ممكنه اسكرول بخوره. من نديدم كنترل ها رو بهم بريزه .بعدشم Anchor رو چطوري ميخواي درست كني.فقط به درد كنترل هايي كه گوشه فرمن مي خوره مگر اينكه تو panel بزاري.

چطوری میشه رزولوشن رو با کد عوض کرد؟!
مرسی...

csharpprogramer88
دوشنبه 22 آذر 1389, 15:45 عصر
سلام

برو اینجا دانلود کن و روی فرمت قرار بده مشکلت حل میشه سوالی داشتی بپرس

http://barnamenevis.org/showthread.php?164851-%D8%AA%D9%86%D8%B8%DB%8C%D9%85-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B2-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D8%B1-%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%84%D9%88%D8%B4%D9%86&highlight=%D8%AA%D9%86%D8%B8%DB%8C%D9%85%20%D8%B3% D8%A7%DB%8C%D8%B2%20%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84 %20%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA%20%D8%A7%D8%AA%D9%88%D 9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9%20%D8%B1%D8%B2%D9%88% D9%84%D9%88%D8%B4%D9%86

mo.jalilian
دوشنبه 22 آذر 1389, 19:09 عصر
توی این مدتی که من کد نویسی کردم، تا حالا با رزلوشن توی برنامه های ویندوز فرم مشکلی نداشتم و تنها مشکلی توی فرم ها پیش میاد اینه که با resize کردن فرم ها، جای کنترل ها تغییر میکنه و فاصله ها به هم می ریزد که این کار را با dock و anchor تا حدود زیادی قابل تنظیم هست و در جاهایی که دیگر قابل تنظیم نیست میتونید یک مینیمم و ماکسیمم از طریق خواص فرم برای فرم قرار بدید که تنظیمات به صورتی باشد که مورد انتظار شما هست

csharpprogramer88
دوشنبه 22 آذر 1389, 21:14 عصر
توی این مدتی که من کد نویسی کردم، تا حالا با رزلوشن توی برنامه های ویندوز فرم مشکلی نداشتم و تنها مشکلی توی فرم ها پیش میاد اینه که با resize کردن فرم ها، جای کنترل ها تغییر میکنه و فاصله ها به هم می ریزد که این کار را با dock و anchor تا حدود زیادی قابل تنظیم هست و در جاهایی که دیگر قابل تنظیم نیست میتونید یک مینیمم و ماکسیمم از طریق خواص فرم برای فرم قرار بدید که تنظیمات به صورتی باشد که مورد انتظار شما هست

سلام
شما به آدرس پست 10 برید و دانلود کنید من که استفاده کردم و راضی هستم
اگر مشکلی داشتید اعلام کنید
موفق باشید

NIK
سه شنبه 23 آذر 1389, 10:33 صبح
سلام
شما به آدرس پست 10 برید و دانلود کنید من که استفاده کردم و راضی هستم
اگر مشکلی داشتید اعلام کنید
موفق باشید

اگه میشه لطف کنید بفرمائید چطور باید ازش استفاده کرد.

موفق باشید.

csharpprogramer88
سه شنبه 23 آذر 1389, 21:41 عصر
اگه میشه لطف کنید بفرمائید چطور باید ازش استفاده کرد.

موفق باشید.
سلام
ایام را تسلیت میگم

از اون دوستمون که این برنامه را در آن تاپیک قرار دادند تشکر میکنم
کار باهاش راحته پس از دانلود روی toolbars راست کلیک کنید و chooice item را انتخاب کنید و مراحل اضافه کردن دی ال ال را ادامه دهید به تول بار یک آیکون به نام resize اضافه میشه آنرا بر روی فرم بیندازید موقع ستاپ هم این دی ال ال در کنار فایل exe قرار بگیره