PDA

View Full Version : انتقال اطلاعات به فرم جدید

mahdisk1
یک شنبه 21 آذر 1389, 13:13 عصر
با سلام مجدد خدمت اساتید محترم
تو بانکم یه فرمی دارم که اطلاعات رو ثبت میکنه. حالا میخوام برای برخی از این رکوردها بتونم فرم جدیدی رو باز کنم که یه سری اطلاعات تکمیلی رو براشون وارد کنم.
هرکاری میکنم نمیشه. حتی اومدم رکوردهای جدید رو تو همون جدول ایجاد کردم. کویری ایجاد کردم برای جدول جدید ارتباط تعریف کردم. هر کاری که به فکرم رسید رو انجام دادم اما نشد که نشد.
در واقع میخوام شماره رکورد رو بگیرم و انتقال بدم به فرم دیگه و از اونجا مشخصات کلی که 4 فیلد هست رو بخونه و از اونجا (ترجیحا تو یه جدول دیگه) اطلاعات قبلی رو بهمراه اطلاعات تکمیلی ش پر کنم. البته جدول دیگه بودنش خیلی هم مهم نیس.
از اساتید ممنون میشم جواب بدن.

m_jedari
یک شنبه 21 آذر 1389, 13:59 عصر
با سلام منم همين مشكل رو دارم فكر كنم بشه اينطوري توضيح داد كه مثلا براي مشتريان يك كد در نظر مي گيريم
وقتي تو فرم1 روي ركورد مربوط به يك مشتري خاص هستيم كه شامل كد مشتري و نام و نام خانوادگي هست حالا با كليك روي يك دكمه فرم2 رو باز مي كنيم
حالا مي خواهيم كد مشتري و نام و نام خانوادگي اون از فرم 1 منتقل بشه تو فرم 2 كه بتونيم يه سري اطلاعات ديگه به اون اضافه كنيم

mahdisk1
یک شنبه 21 آذر 1389, 20:28 عصر
البته من یه کاری کردم که اطلاعات تکمیلی رو تو یه جدول دیگه تعریف کردم و توی فرم مربوط به اون مقدار دیفالت فیلدهای خواندنی رو ست کردم روی اطلاعاتی که توی فرم قبلی وارد شده.
اما این مشکل اصلی ش انه که با اسکرول کردن توی فرم دوم اطلاعات فیلدهای جدول اولی ثابت میمونن اما فیلدهای جدول جدید پشت هم میان و کاربر ناشی میتونه کل جدول رو با همین اطلاعات تکمیل کنه

mahdisk1
یک شنبه 21 آذر 1389, 20:30 عصر
مثال میزنم.
نام و نام خانوادگی رو توی فرم 1 داریم
شغل و آدرس رو توی فرم دوم
نام و نام خانوادگی رو دیفالت میکنم توی فرم جدید و زیرش هم آدرس و شغل رو میارم که از جدول دومیه.
حالا نام و نام خانوادگی ثابت میمونه تا موقعی که فرم رفرش بشه. اما اگه اسکرول کنیم شغل و آدرس برای رکوردهای بعدی میان. در حالیکه من فقط میخوام یکبار این کار انجام بشه. دسترسی فقط به یک رکورد باشه و تمام.

m_jedari
چهارشنبه 01 دی 1389, 09:44 صبح
با سلام و عرض معذرت از دوست عزيز ماه ديسك 1 از شما خواهش مي كنم كه روي شرح سوال كار كنيد و نه اينكه راه هاي غلط و نا خواسته رو شرح بديد كه باعث سردرگمي شوند. در واقع كاري رو كه انجام داديد و عملي نبوده يا نياز شمارو برطرف نكرده لزومي نداره اينجا شرح داده بشه.
و با احترام به دوستان عزيز ديگه:
با وجودي كه اين سوال حدود 60 بازديد كننده داشته اما هيچ پاسخي به اين مشكل داده نشده. يعني اينكار تو اكسس غير ممكنه يا دوستان و مديران سايت به سوالات بي توجه شدن؟؟!! با وجودي كه شخصا تو چند برنامه ديدم كه اين كار عملي هستش اما نتونستم بفهمم كه چطور اين عمل انجام شده.
به هر حال اگر دوستي بتونه مشكل ما رو حل كنه ممنون ميشم.:ناراحت:

tooraj_azizi_1035
چهارشنبه 01 دی 1389, 11:22 صبح
سلام،
شما می خوای Master/Detail کار کنی. یعنی مثلاً یک کارمند رو انتخاب کنی و تو یه فرم دیگه اطلاعات موجود در جدول حاوی کلید خارجی رو ثبت کنی. این لینک مایکروسافت در این مورد هست:
لینک: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/y8c0cxey.aspx

mazoolagh
چهارشنبه 01 دی 1389, 13:12 عصر
فرمایش آقای عزیزی درست هست. البته لینکی که ایشون گذاشتن برای win app هست و نه اکسس.
در اکسس اسمش split form هست.

stabesh
چهارشنبه 01 دی 1389, 20:17 عصر
با سلام مجدد خدمت اساتید محترم
تو بانکم یه فرمی دارم که اطلاعات رو ثبت میکنه. حالا میخوام برای برخی از این رکوردها بتونم فرم جدیدی رو باز کنم که یه سری اطلاعات تکمیلی رو براشون وارد کنم.
هرکاری میکنم نمیشه. حتی اومدم رکوردهای جدید رو تو همون جدول ایجاد کردم. کویری ایجاد کردم برای جدول جدید ارتباط تعریف کردم. هر کاری که به فکرم رسید رو انجام دادم اما نشد که نشد.
در واقع میخوام شماره رکورد رو بگیرم و انتقال بدم به فرم دیگه و از اونجا مشخصات کلی که 4 فیلد هست رو بخونه و از اونجا (ترجیحا تو یه جدول دیگه) اطلاعات قبلی رو بهمراه اطلاعات تکمیلی ش پر کنم. البته جدول دیگه بودنش خیلی هم مهم نیس.
از اساتید ممنون میشم جواب بدن.
سلام
پیشنهاد می کنم یک فایل نمونه ضمیمه کنید چون من یکی متوجه نمی شم چی میگید ! :متفکر:

m_jedari
پنج شنبه 02 دی 1389, 09:52 صبح
با سلام و تشكر از توجه شم
نمونه اي گذاشتم با فرمت 2003و2007
انتظار اين است كه وقتي روي اسم يكي از مشتريان هستيم با زدن دكمه "ثبت گزارش" فيلدهاي مشترك بين دو فرم با اطلاعات موجود پر شود يعني وقتي روي ركورد مربوط به محمد اكبري هستيم و دكمه ثبت گزارش رو ميزنيم پس از باز شدن فرم جديد در قسمت نام و نام خانوادگي محمد اكبري و تلفن درج شده باشد و ما فقط فيلد تاريخ و گزارش رو پر كنيم. اميدوارم مفهوم باشد.
البته در مورد جوابي كه در رابطه با اسپليت فرم داده بوديد
فرمايش شما درست اما بنده شخصا تو يه برنامه كار به همين سبك رو ديدم اما نتونستم سر در بيارم كه چطور اين عمل انجام ميشه. اميدوارم باز هم توجه كنيد و جواب بديد

stabesh
پنج شنبه 02 دی 1389, 12:05 عصر
سلام
اين كار اصلا درست نيست !
شما بايد id نامها رو در جدول گزارش نگه داريد

masoud903
جمعه 03 دی 1389, 00:08 صبح
سلام دوست عزیز
جواب سوالت اینجاست http://barnamenevis.org/showthread.php?226242-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%81%D8%B1%D9%85%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7&p=1006654&highlight=#post1006654
موفق باشی

m_jedari
یک شنبه 05 دی 1389, 09:28 صبح
با سلام و تشكر فراوان از راهنمايي شما
مطلب بسيار مفيد بود
البته هنوز روي فرم خودم اعمال نكردم
اما با مطالعه مختصري كه داشتم مشخصا كمك بزرگي بود
باز هم از راهنمايي مفيد شما تشكر مي كنم