PDA

View Full Version : شبکه با مسیر طولانی

یاسر احسانی
جمعه 21 مرداد 1384, 21:11 عصر
سلام به اساتید!

شما برای شبکه در مسیرهای طولانی - یعنی فاصله هر ساختمان حدود 500 متر یا شاید کمی کمتر یا بیشتر باشد کدام سیستم را پیشنهاد می کنید ؟

1) WirLess
2) کابل
3) فیبر نوری

اگر جواب شما گزینه اول هست ! آیا امنیت تو آون تضمین شده هست یا نه ؟

اگر جواب شما گزینه دومه آیا واقعا جوابگو هست ؟

لطفا در هر مورد کمی توضیح بدین !

با تشکر

mnajafi
جمعه 21 مرداد 1384, 21:24 عصر
کابل رو بی خیال بشین چون هیچ تضمینی برای سلامت دیتا در این فاصله وجود نداره.فاصله استاندارد برای کابل cat5 حدود 100 متره.فیبر نوری هزینه بالایی داره .برای کار شما wireless فکر می کنم بهتر باشه شما می تونید با هزینه ای حدود 800 هزار تومان دو تا رادیو خوب بگیرید . منتها باید این دوتا به هم دید مستقیم داشته باشن.

یاسر احسانی
جمعه 21 مرداد 1384, 21:45 عصر
اما در مورد wireless میگن امنیت کامل رو نداره ؟

mnajafi
جمعه 21 مرداد 1384, 21:59 عصر
یعنی چی امنینت نداره .فکر می کنید کسی ممکنه اطلاعات شما رو بدزده؟محض اطلاع باید بگم این دوتا رادیو دو تا mac addr خیلی کلفت دارن که روی هم قفل می شن اگه از MAC ADDR اطلاعاتی داشته باشید یک کد 128 بیتی است که لو رفتن اون تقریبا محاله.

aras00000
یک شنبه 23 مرداد 1384, 03:17 صبح
سلام
من فیبر رو پیشنهاد میکنم در هر صورت قیمت تجهیزات اون از بیسیم بیشتر نمیشه و سرعت اون حداقل 20 برابره و در ضمن امنیت اطلاعات اون 100% هست زیرا در بیسیم هر اطلاعاتی که میفرستی در فضا پخش میشه و ذاتا امکان رمز گشایی و سرقت اون هست در ضمن اگر هوا بد بشه سیستم های رادیویی کیفیتشون میاد پایین همچنین سرعت اون قابل مقایسه نیست ولی نصب فیبر یک خورده مشکله یک راه حل دیگه هم هست اون هم استفاده از لیزر هست که گرونه ولی هم سرعت بالایی داره مانند 100 یا 1000 بسته به قیمت و هم امنیت داره چون موج رادیویی نیست که در فضا منتشر بشه ولی اون هم نیاز به دید مستقیم داره در کل اگر زحمت کابل کشی رو به خودت بدی فیبر بهترین راه حله
ممنون