PDA

View Full Version : دریافت و ارسال اطلاعات در اکسس

mahdisk1
دوشنبه 22 آذر 1389, 00:11 صبح
با سلام مجدد.
متاسفانه این یکی دو روزه دوستان و اساتید کم لطف شدن و هر چی که میپرسیم بدون جواب همینجوری مونده :افسرده:
اما یه سوال دیگه هم دارم و اونم اینکه چطور میتونم توی اکسس ارسال و دریافت اطلاعات رو انجام یدم؟
منظورم تهیه یه فایل تکست یا xml هستش که بتونم ارسال کنم و توی مقصد اونو وارد دیتابیس کنم.
برای انجامش دو تا مشکل دارم.
اول اینکه چطور توی فرم اینکار رو انجام بدم نه از توی منو و منوی آماده ای که داره.
بعدشم اینکه فایل که آماده میشه رو کاربر باید بلد باشه چیکار کنه و از توی آپشن گزینه هایی رو انتخاب کنه تا اطلاعات توی جداول موجود بشینن. وگرنه یه کاربر معمولی اگه فقط import کنه تمام اطلاعات میرن واسه خودشون یه جدول جدید ایجاد میکنن و اونو پر میکنن.
البته این هم برام مهمه که کل اطلاعات یعنی چند تا جدول رو باهم بیام و export و import کنم. نه تک تک جداول رو.
(بک آپ گیری میکنه بانکم. و میتونم اونو اطسال و دریافت کنم. اما باز هم نحوه ارسالش به یه سرور میتونه مورد بحث ِ من باشه که چطور اونو از توی اکسس آپلود کنم تو سرور )
چقد طولانی شد :ناراحت: ببخشید دیگه :خجالت:

amirzazadeh
دوشنبه 22 آذر 1389, 08:35 صبح
سلام
شايد اين لينك به دردتون بخوره:
http://barnamenevis.org/showthread.php?230703-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%D8%AF%DB%8C%D8%B3%DA%A9%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3&highlight=

mahdisk1
دوشنبه 22 آذر 1389, 21:52 عصر
amirzazadeh جان ممنون :قلب:
مشغول خواندن لینکم

mahdisk1
جمعه 26 آذر 1389, 17:01 عصر
لینک خوبی بود اما خیلی سر در نیاوردم ازش :ناراحت: اون هم لینک بود به سایت دیگه که اونم نمونه داشت اما چیزی که میخواستم نبود
اما بهرحال مرسی که حداقل یکی جواب ما رو داد :افسرده:

Mahsa Hatefi
جمعه 26 آذر 1389, 20:39 عصر
دوست عزيز

حقير براي ارسال و دريافت اطلاعات از روشهاي TransferText و TransferSpreadsheet و TransferDatabase و كپي بانك را امتحان كردم . به نظر من براي انتقال يك يا چند جدول بهترين روش TransferSpreadSheet و براي كل بانك از كپي رو توصيه مي كنم . البته بسته به مورد نظر شما دارد

mahdisk1
شنبه 27 آذر 1389, 23:40 عصر
چیزی که مدنظر من هستش اینه که اطلاعات جداول رو به یه سرور دیگه که کاربر نیست و فقط کنترل کننده هست ارسال بشه. حال اگه بتونیم اونو xml یا txt کنیم که حجم کار کم بشه که عالیه.
اما اگه بشه فقط آپدیته ا رو ارسال کرد (مثلا کوئری افزایش و .. که داریم و متاسفانه نتونستم باهاشون کار کنم) هم اگه بشه خوبه برام.
مد نظر اصلی بنده اینه که بتونم بهر فرمتی با کمترین حجم داده ها رو ارسال کنم و توی دریافت کننده هم نیاز نباسه ستینگ خاصی انجام بشه تا اطلاعات سر جای خودشون بشینن.
بازم مرسی

mahdisk1
پنج شنبه 02 دی 1389, 22:50 عصر
خبری نیست که نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!:ناراحت:

Mahsa Hatefi
شنبه 11 دی 1389, 10:25 صبح
دوست بزرگوار

استفاده از text رو توي اكسس توصيه نمي كنم چون شخصا تجربه بدي با اون داشتم حتي اگرچه كدپيج و اسكريپت اون رو هم مشخص مي كردم اما از سيستم به سيستم ديگه اطلاعات مشكل پيدا ميكرد .
آيا كاربران شما بر روي يك بانك كار مي كنند ؟
آيا بانك مورد نظر شما فقط يك پشتيبان است و براي گزارش گيري استفاده مي شود؟
آيا كاربران ركوردهاي مشابهي دارند ؟

***اگر هر كاربر اطلاعات خود را دارد و ارتباطي با كاربران ديگر ندارد و آن اطلاعات جديد است . توصيه من استفاده از اسپردشيت است . اطلاعات هر كاربر در اسپردشيت خروجي و سپس در جدول بانك مورد نظر دريافت شود .

***اگر اطلاعات داراي ركوردهاي يكسان است مي توانيد قبل از دريافت هر ركورد چك كنيد اگر آن ركورد وجود داشت ابتدا ركورد حذف و سپس ركورد جديد دريافت شود .

عذرخواهي مي كنم ، انشاءالله كمكي كرده باشم

mahdisk1
سه شنبه 14 دی 1389, 00:11 صبح
ممنون از پاسختون مهسای عزیز.
کل کاربران از یه بانک استفاده میکنن.
اطلاعات ارسالی فقط برای گزارشگیری استفاده میشه.

mahdisk1
سه شنبه 14 دی 1389, 00:16 صبح
در مورد جوابتون به سوال تکرار رکورد هم ممنونم.
اما متاسفانه همین که چطوری نرم افزار چک کنه و تکرار رو پیدا کنه برام مساله س عزیزم :افسرده:

fathi48
سه شنبه 14 دی 1389, 07:15 صبح
اینهم یک نمونه از ارسال و دریافت اطلاعات بروش xml در اکسس

fathi48
سه شنبه 14 دی 1389, 13:17 عصر
یک نمونه از دریافت و ارسال اطلاعات در اکسس بروش xml

mahdisk1
چهارشنبه 15 دی 1389, 16:44 عصر
ممنون. فایل رو باز کردم. خیلی عالیه.
فقط یه مشکلی دارم. اونم اینکه چطور اونو سفارشی کنم. منظورم اینه که کسی میتونه یه کمی راجع به دستورات و نجوه استفاده شون توضیح بده.
آخه میخوام بفهمم چیکار میکنم و اگه بعدا به یه مشکلی برخوردم سر در بیارم چطور رفعش کنم.
مرسی از اساتید عزیز :قلب:

mahdisk1
پنج شنبه 16 دی 1389, 21:44 عصر
هنوز هیشکی نیومده جواب ما رو بده :افسرده: