PDA

View Full Version : نوشتن برنامه Help

sanaz e
دوشنبه 22 آذر 1389, 12:11 عصر
سلام دوستان
من ميخوام براي فرمهاي برنامه ام صفحات Help درست كنم و توي اين كار كاملا مبتدي هستم و نميدونم از كجا شروع كنم. لطفا كمك كنيد كه من بايد چي كار كنم؟ چه صفحاتي درست كنم؟ صفحات رو چطور درست كنم و ....؟
من يك توضيح جامع لازم دارم
با تشكر

Rezahak
دوشنبه 22 آذر 1389, 12:29 عصر
دوست عزیز شما به طور معمول و طبق روال موجود در ویندوز باید Help خود را در قالب یک فایل chm تهیه کنید و با استفاده از کنترل HelpProvider آنرا به فرم ارتباط دهید. برای دیدن مثال از لینک زیر استفاده کنید :
http://www.help-info.de/en/Visual_Basic_net/vbnet_htmlhelp.htm
برای اطلاع از کارکرد HelpProvider به لینک زیر مراجعه فرمایید :
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.windows.forms.helpprovider.aspx

sanaz e
شنبه 27 آذر 1389, 09:16 صبح
با سلام و تشكر مجدد
درواقع بايد عرض كنم كه من ميخوام يك Help Generator درست كنم كه خود برنامه نويس براي فرم و كامپوننتهاش هلپ بنويسه.
الان من نميدونم كه از فايل chm استفاده كنم يا اطلاعات هلپ رو از برنامه نويس بگيرم و اون رو داخل ديتابيس ذخيره كنم و يك فرم مشابه هلپ ويندوز طراحي كنم كه اطلاعات موجود در ديتابيس رو نشون بده. يعني هلپ ويندوز رو هم براي برنامه نويس و هم براي كاربر شبيه سازي كنم.
به نظر شما كدام يك از اين دو راه مؤثرتره؟
با سپاس فراوان

mansourii
شنبه 27 آذر 1389, 14:48 عصر
اگه برنامتون خیلی وسیعه بنظرم از Browser استفاده کنید/یعنی وقتی کاربر دکمه F1 رو زد Browser باز بشه /این کار تیازی به کدنویسی جستجو نداره/چون بروزر خودش جستجو داره که با Contrl+F میشه اوردش .فقط کافیهHelp برنامتون رو بنویسید. اگه میخواید این کار رو کنید بهتره یک پروژه دیگه مثل ASP یا PHP بنویسید و توی برنامتون لود کنید .این کار اصلا وقت گیر نیست/

اما درباره Help ویندوز : آقای موریس مانو یک کتاب با زبان C ساختار Help ویندوز رو نوشته. واقا خیلی سنگینه اگه لیسانس نرم افزار به بالا هستید این کتاب رو تهیه کنید / این کتاب رو میتونید از
انتشارات آل یاسین / خیابون انقلاب (تهران) / ترجمه آقای روحانی رانکوهی یا جعفر نزاد قمی /

sanaz e
یک شنبه 28 آذر 1389, 08:43 صبح
ممنون از بذل توجهتون
اگر ميشه يكم بيشتر درباره بروزر و asp توضيح بديد.
برنامه من خيلي وسيعه و قراره هلپ بعنوان يك تولز توي اون استفاده بشه كه برنامه نويس هروقت خواست براي برنامه اش هلپ بنويسه اين تولز رو صدا كنه و ديگه با جزئيات برنامه هلپ كاري نداشته باشه و فقط اطلاعات فرمش رو وارد كنه.
حالا چطور ميشه از بروزر يا asp كه شما فرموديد به اين صورت استفاده كرد؟؟