PDA

View Full Version : سوال: مشکل در نا مرتبی مکان قرار گیری کنترلها در صفحات وب(visual studio)

mirahsani
دوشنبه 22 آذر 1389, 12:16 عصر
سلام.
در طراحی فرم با visual studio هر کنترل که اضافه می کردم می تونستم drag کنم و به هر نقطه ای اونو منتقل کنم. ولی از وقتی طراحی وب رو با asp شروع کردم هر کنترلی که اضافه می کنم پدر سوخته ها انگار چسب دارن!
هی میچسبن به گوشه های صفحه و نهایتش می تونم استایلشونو رو center بذارم تا بیان وسط. ولی هیچ مانوری نمیشه داد.
در واقع پدرم در میاد آخرشم همه کنترلام نا مرتبن.
چه کنم؟
نمیشه مثل dream weaver اینارو drag & drop کرد؟
آیا راه حلی هست؟

arash22
دوشنبه 22 آذر 1389, 12:25 عصر
اولاً چه پست پدرداري بود
دوماً يكي از اصول طراحي وب استفاده از Table و Div مي باشد كه فكر ميكنم شما از هيچكدام از اونا استفاده نمي كنيد، قطعاً با استفاده از اين موارد صفحات شكيل تر و منسجم تري خواهيد داشت

mirahsani
دوشنبه 22 آذر 1389, 12:50 عصر
اولاً چه پست پدرداري بود
دوماً يكي از اصول طراحي وب استفاده از Table و Div مي باشد كه فكر ميكنم شما از هيچكدام از اونا استفاده نمي كنيد، قطعاً با استفاده از اين موارد صفحات شكيل تر و منسجم تري خواهيد داشت
چرا ! میدونم با جداول میشه تا حدی این مشکلو برطرف کرد. ولی بازم نمیشه مانور داد. این کجا و dream weaver کجا؟ بعدشم وقت گیره!
راستی کار با div رو بلد نیستم. چجوریه؟

mahsa.n
دوشنبه 22 آذر 1389, 13:00 عصر
سلام
شما اگه بتونی کتاب "101 نکته و ترفند برای استفاده از css در طراحی وب سایت" رو بخونی خیلی راحت میتونی با css هر کنترل رو هر جا که دوست داشتی بذاری و برای صفحاتت قالب درست کنی، کتاب خیلی راحت و رونیه
اگر نمیخوای این کارو بکنی برو قسمت web design همین سایت اونجا آموزشهای زیادی در مورد css داره