PDA

View Full Version : اعمال حذف در dbgrid

s_mm99
شنبه 22 مرداد 1384, 07:45 صبح
سلام
من یه فرم دارم برای جستجو که پس از جستجو نتایج رو تو دی بی گرید نشون میده و امکان حذف و ویرایش اطلاعات نشون داده شده رو گذاشتم میخوام وقتی دکمه حذف رو کلیک میکنه وقتی حذف شد دردی بی گرید نشون داده بشه که حذف بشه برای اینکار query مربوطه رو فعال و غیر فعال میکنم ودی بی گرید رو refreshمیکنم ولی فایده نداره نمیدونم چه کنم

Kamyar.Kimiyabeigi
شنبه 22 مرداد 1384, 10:34 صبح
شما عمل حذف رو از همون query جستجو انجام میدین و یا به طور مستقیم از جدول مربوطش حذف میکنین؟

s_mm99
شنبه 22 مرداد 1384, 11:56 صبح
من دستور حذف را با یهadocomandانجام دادم و پس از حذف وقتی به جدولم نگاه میکنم اون فیلد حذف شده ودر برنامه پس از اجرای حذف دوباره queryمربوط به جستجورو که نتایج اون در دی بی گرید نشون داده میشه رو فعال و غیر فعال میکنم ولی فایده نداره تازه یه adotableدارم که مستقیما به همن جدولی که ازش حذف میکنم و جستجو رو در اون انجام میدم این جدول رو هم فعال و غیر فعال میکنم ولی بازم فایده نداره

Kamyar.Kimiyabeigi
شنبه 22 مرداد 1384, 12:43 عصر
میشه کدتونو اینجا بزارین

vcldeveloper
یک شنبه 23 مرداد 1384, 04:06 صبح
وقتی رکوردی رو با استفاده از ADOCommand حذف می کنید، باید توجه داشته باشید که داده های موجود در Query شما قبل از عمل حذف از سرور دریافت شده اند و متوجه تغییرات اعمال شده نمیشند. یا باید از خود Query رکورد رو حذف کنید (در صورتی که همه فیلدها مربوط به یک جدول هستند، یا باید بعد از اعمال تغییرات، query رو دوباره اجرا کنید. البته اگه از BDE استفاده می کنید و Query شما فیلدهایی از چندین جدول داره، می تونید از کامپوننت UpdateSQL (در تب BDE قرار داره) برای اعمال Insert، Update و Delete استفاده کنید.

s_mm99
دوشنبه 24 مرداد 1384, 13:32 عصر
من بعد از حذف دوباره adoquery رو فعال و غیر فعال میکنم در اینصورت که باید متوجه حذف بشه در ضمن چطور میتونم از خود adoquery حذف رو انجام بدم

Kamyar.Kimiyabeigi
دوشنبه 24 مرداد 1384, 14:02 عصر
میشه شما script مربوط به adoquery تونو اینجا بزارین ؟