PDA

View Full Version : سوال: مشاهده آخرین تغییرات ایجاد شده در برنامه

man_iran
چهارشنبه 24 آذر 1389, 19:26 عصر
همان طور که می دونید در برنامه افیس بخصوص از ورژن 2007 به بعد امکان جالبی قرار داده شده که اگر به هر دلیلی شما از برنامه خارج بشد (غیر معقول) می تونید آخرین تغییرات ایجاد شده را بعد از باز کردن مجدد مشاهده نمایید.
حالا اگر برنامه ای با سی شارپ می نویسیم چطور می شه چنین امکانی ایجاد کرد یعنی فرض کنید دارید توی دیتاگرد ویو اطلاعات اضافه می کنید و سیستم هنگ می کنه! حالا مجبور می شید سیستم دوباره راه اندازی کنید. حالا اگر می خوایم امکانی ایجاد کنیم که آخرین تغییرات دوباره بر گردند چه باید کرد؟

برنامه ورود که یه فایل مخفی در کنار فایل اصلی ایجاد می کنه و فکر کنم تغییرات را لحظه به لحظه آنجا قرار می ده!! برای برنامه سی شارپ چی؟

ممنون

hadi-z
چهارشنبه 24 آذر 1389, 19:46 عصر
فکر کنم تو بخش نمونه برنامه های کوچک ومفید یکی از اعضا یه همچین کاری رو انجام داده بود.

http://barnamenevis.org/showthread.php?64210-نمونه-برنامه-های-کوچک-و-مفيد-در-سي-شارپ/page12

البته مطئمن نیستم همین باشه.

man_iran
چهارشنبه 24 آذر 1389, 20:25 عصر
ممنون
ولی من چیزی از برنامه متوجه نشدم. اصلا بقول شما این همان کار را می کنه؟
اگر اطلاع بیشری دارید ممنون می شم راهنمایی کنید.

hadi-z
چهارشنبه 24 آذر 1389, 21:25 عصر
دوتا رویداد هست که برای این کار مورد استفاده قرار میگیره که حتما خودتونم میدونید:

FormClosing و DeActive

حالا باید بررسی کرد که آیا تو این دو تا رویداد، بهترین راه ذخیره کردن تمام اطلاعات تو یک فایل text است یا نه.(شاید راه بهتری هم باشه)

سهیلا صالح نوسی
پنج شنبه 25 آذر 1389, 07:55 صبح
می تونی هر 5 دقیقه یک بار اطلاعاتت رو توی یک دیتابیس موقتی ذخیره کنی و هر وقت که برنامتو run می کنی اطلاعات دیتابیس اصلی رو با دیتابیس موقتی مقایسه کنی و اگه با هم فرق داشتن ، سناریوی خودت رو براش پیاده سازی کنی.البته این روش برای دیتابیس های با حجم متوسط می تونه استفاده بشه و اگه حجم دیتابیس بزرگ باشه برنامه کند میشه!

ahrimaneahurai
پنج شنبه 25 آذر 1389, 09:09 صبح
یا می تونی اول اطلاعات رو بریزی تو یه فیال بعد هر 5 دقیقه یک بار اطلاعاتت رو بریزی تو دیتابیس و اون فای پاک شه. پس اگه فایل دارای اطلاعات باشه یعنی برنامه به طور ناگهانی بسته شده اگه نه که برنامه درست بسته شده