PDA

View Full Version : سوال: کار با dev express

majidsoft
چهارشنبه 24 آذر 1389, 21:47 عصر
با سلام
من از dev express استفاده می کنم وقتی برنامه رو می خوام توی یک سیستم دیگه اجرا کنم ایراد می گیره آیا باید فایل خاصی رو همراه برنامه کپی کنم ورژن برنامه dev 2010 است
با تشکر

vahid1
چهارشنبه 24 آذر 1389, 22:52 عصر
سلام
اين اصل را هميشه به ياد داشته باشيد اگر از كامپوننتي استفاده مي‌كنيد بايد حتماً آن كامپوننت در كنار برنامه‌اتان باشد. در زبان‌هاي Native امكان Link كردن كتابخانه‌هاي و برخي كامپوننت‌ها وجود دارد ولي در رابطه با زبان‌هاي Managed Code مانند Net. كتمپوننت‌ها بايد در اختيار برنامه قرار داشته باشند. (البته در مورد Net. هم امكان Link كردن وجود دارد ولي خارج از موضوع است)
مسير زير را دنبال كنيد:
از منوي Project گزينه‌ي Properties را انتخاب كنيد و به بخش References برويد تا ليست كامپوننت‌ها و مسير فايل‌هاي مربوطه را مشاهده كنيد. سپس فايل‌هاي مورد نياز را كنار فايل Exe خود كپي كنيد. (مي‌توانيد اين فايل‌ها را در GAC نيز كپي كنيد.)

موفق باشيد

MDSTmdst
پنج شنبه 25 آذر 1389, 02:12 صبح
ببخشید
GAC چیست؟کجاست؟

vahid1
جمعه 03 دی 1389, 18:22 عصر
با پوزش از تاخير در ارسال پاسخ
GAC مخفف شده Global Assembly Cash است. اما Global Assembly Cash چيه؟
مي‌دونيد كه براي اجراي برنامه‌هاي تهيه شده با زبان‌هاي مبتني بر تكنولوژي Net. به فايل‌هاي اجرا كننده‌ي آن به نام Net framework. نياز داريد. Net framework. درحقيقت ابزارهاي اجرائي برنامه‌ها و همچنين كتابخانه‌ي Net. است. كليه اين كتابخانه‌ها و ابزارهاي اجرايي Net. در اين مجموعه قراردارد كه براي اجراي برنامه‌هاي نوشته شده به زبان‌هاي Net. استفاده مي‌شود. همينطور محلي نيز براي به اشتراك گذاشتن ابزارهاي مشترك مانند Libraries, Coponent module,... در نظر گرفته شده است كه به آن GAC كفته مي‌شود. وقتي نرم‌افزاري براي اجرا به كتابخانه يا كامپوننتي نياز دارد بخش اجرا كننده بعد از جستجوي مسير برنامه مسير (هاي) GAC را نيز جستجو مي‌كند. پس مي‌توانيد كامپوننت‌هاي خودتان را در اين مسير قرار دهيد تا هم برنامه‌تان اجرا شود و هم كمتر جلب توجه كنند.
در سيستم عامل Windows اين محل(هائي) براي به اشتراك گذاشتن اجزاي مشترك برنامه‌هاي Net. تعبيه شده در ابتدا (1 Net.)فقط يكي بوده و به همين خاطر به Global بودن مفتخر شده بود ولي در نگارش‌هاي بعدي چندين GAC وجود دارد. در نگارش Net faremwork 4.0. كه آخرين نگارش اين روزها است 4 محل مختلف به نام GAC وجود دارد: GAC, GAC_32, GA_64 و GAC_MSIL
البته نگارن نشيد اگر از ابزارهاي نصب مانند آنچه در Visual Studio است يا Install Shield استفاده مي‌كنيد خودشان GAC مناسب را تشخيص داده و نصب را انجام مي‌دهند. ولي اگر بخواهيد خودتان دستي اين كار را انجام بدهيد لازم است تا از ابزارهائي كه در Net Framework. است مانند GACTools استفاده كنيد. در WindowsXP به مسير زير برويد خودتان همه چيز را متوجه مي‌شويد.
Start-> Settings->Control Panel->Administrative Tools->.Net Configuration

توضيح اضافي:
اگر بخواهيد از همه‌ي اين قصه‌ها خلاص شويد و برنامه‌هاي‌تان و كامپوننت‌هاي آن از نظرها پنهان باشند مي‌توانيد از ابزارهائي مانند ThinApp براي تبديل برنامه‌تان به يك فايل اجرائي كامل و بدون نياز به نصب و Net Framework. و كامپوننت‌هاو... استفاده كنيد.

موفق باشيد

omid-vbAuto
جمعه 03 دی 1389, 18:42 عصر
اگر بخواهيد از همه‌ي اين قصه‌ها خلاص شويد و برنامه‌هاي‌تان و كامپوننت‌هاي آن از نظرها پنهان باشند مي‌توانيد از ابزارهائي مانند ThinApp براي تبديل برنامه‌تان به يك فايل اجرائي كامل و بدون نياز به نصب و Net Framework. و كامپوننت‌هاو... استفاده كنيد

الان من برنامه ای دارم که می خوام کامپوننت هاش از دید کاربر مخفی باشه دقیقا چکار کنم؟