PDA

View Full Version : قابلیت های vs2010

meysam_meysam74
جمعه 26 آذر 1389, 20:42 عصر
سلام دوستان
ویژوال ستدیو 2010 قابلیت های زیادی داره که من خودم چیزه زیادی رو ازشون نمیدونم چیزایی که بلدم رو مینویسم شما دوستان هم هرچی که در مورد قابلیت های ویژوال استدیو 2010 میدونید بنویسید بزارید من و دوستان دیگر استفاده کنن
قابلیت
وقتی که رویه یه متغیر یا کلاس یا شرط یا حلقه ها یا هر چیزه دیگه ای کلید میکنید اون شی رنگش هالایت میشه و با پایین نگر داشتن دکمه کنترول و شیفت و جهت پایین و یا بالا میتونید به شی تعریف شده و یا ابتدا و یا انتها حلقه و یا تابع و یا هر چیزه دیگه ای جهش کنید
یه جا دیدم که مثلا با عوض کردن اسم متغیر اسم کلیه متغیر های تویه برنامه به صورت خودکار عوض شد که کار خیلی جالبی بود ولی بلد نیستم چه جوری و یه جا دیدم که تابع ها و پروپرتی ها رو خیلی اتوماسیون مینوشت دوستان هر کسی از این موضوع ها چیزی میدونه تویه همین تایپ بگید

meysam_meysam74
شنبه 27 آذر 1389, 12:41 عصر
قدرت باگ گیریش هم خودشون میگن حدودا 6 برابر افزایش پیدا کرده نصبت به ویژوال استدیو 2008 یعنی یه خطا که تویه برنامه به وجود میاد 2010 زود تر متوجه میشه

meysam_meysam74
یک شنبه 28 آذر 1389, 12:01 عصر
ویژوال بیسیک یک زبان برنامه نویسی خط گرا می باشد، یعنی کامپایلر یک خط کد را تا انتها خوانده و آنگاه آنرا کامپایل می کند.
در vb9 و قبل از آن برای نوشتن یک خط کد طولانی دو راه وجود داشت : اول اینکه کدمذکور را در یک خط بنویسیم ، و برنامه نویس برای بررسی و مشاهده آن ملزم به اسکرول چپ و راست بود . دوم استفاده از کاراکتر Underscore (_) برای شکستن یک خط کد به دو یا چند خط می باشد و نحوه استفاده آن به این شکل بود که (_) را در انتهای خط قرار داده و مابقی کد به خط بعدی انتقال می دادیم .
اما در vb2010 آزادی عمل بهتری برای کدنویس فراهم شده است . بدینصورت که برای شکستن یک خط به چندین خط نیاز به گذاشتن (_) در انتهای خط نیست و حوزه عمل وسیعتری برای این کار وجود دارد

meysam_meysam74
یک شنبه 28 آذر 1389, 12:03 عصر
زبان #F جدیدترین زبانی است که مایکروسافت آنرا در VS2010 ارائه کرده است . #F که زبان تابعی خوانده میشود شامل برنامه نویسی تابعی و دستوری است و در قالب دات نت ارائه و پشتیبانی میگردد.

Mani_rf
دوشنبه 29 آذر 1389, 11:46 صبح
زبان #F جدیدترین زبانی است که مایکروسافت آنرا در VS2010 ارائه کرده است . #F که زبان تابعی خوانده میشود شامل برنامه نویسی تابعی و دستوری است و در قالب دات نت ارائه و پشتیبانی میگردد.

#F در نسخه VS2005 وجود داشت و در vS2008 حذف شد. اما با تغییراتی دوباره در نسخه 2010 اضافه شد.