PDA

View Full Version : مبتدی: SQL SERVER 2005 & ODBC

arashkhaan2002
شنبه 27 آذر 1389, 03:03 صبح
SQL 2005 روي ويندوز سرور 2003 نصب کردم
1- کمی که میگذره ، یا چند بار که سیستم ریستارت میشه Sql manager Studio رو که باز میکنم Database engine کانکت نمیشه در صورتیکه تنظیمات عوض نشده
2- بر روی سرور میشه در ODBC دیتابیس SQL رو ADD کرد ولی از روی کلاینت نمیکنه و پیغام Connect fail میده.

user ها هر دو یکی هستند و ادمین هستند هر دو .

لطفا راهنمائی کنید.

حمیدرضاصادقیان
شنبه 27 آذر 1389, 08:53 صبح
سلام.
وقتی به این مشکل بر میخورید Event viewer رو دیدید که ببینید آیا SQL Server خطایی ایجاد میکنه یا نه؟
در مورد دوم آیا Named pipe, TCP/IP روی سرور فعال هست که User ها بتونند از طریق این دو پروتکل از Client به سرور وصل شوند؟ برای اطمینان از این موضوع در SQL Server Configuration manager میتونید Connection های مربوط به Client رو ملاحظه کنید.

arashkhaan2002
شنبه 27 آذر 1389, 13:22 عصر
Event view خطا ايجاى نكرده ، موضوع اینه که پس از نصب اولیه sql Connect ميشه بدون مشكل ، این مسئله ناگهانی بوجود میاد2- بله در Sql configure management قسمت Client protocol هر دوی این سرویس ها فعال هستند

حمیدرضاصادقیان
شنبه 27 آذر 1389, 14:21 عصر
خوب در همان پنجره Configuration manager ببینید سرویس SQL Server روی Automatic قرار دارد یاخیر؟

arashkhaan2002
شنبه 27 آذر 1389, 19:58 عصر
آقا فهمیدم حل شد ، به این شکل که در TCP/IP هم IP1و هم IP2 باید روی IP سرور set بشه .
به نظر من این باگ SQLسروره چون باید خودش این کارو انجام بده و یا تشخیص بده که وقتی شبکه هست از IP LOCAL 127.0.0.1 استفاده نکنه.
برای ODBC هم پس از حل شدن این مشکا اولی USER رو در SECURITY SQL SERVER اضافه کردم.