PDA

View Full Version : سوال: نمايش كليه اطلاعات از خلاصه

arman2000
شنبه 27 آذر 1389, 13:31 عصر
سلام
اگر در يه فرم (فرم بايگاني)، اطلاعاتي مانند "شماره" و "شهر" رو وارد كنيم، چطور مي شه در يه فرم ديگه (كه اطلاعات رو براي پرينت كردن در نظر مي گيره) فقط با وارد كردن شماره يه ركورد، فيلدهاي مربوط به اون ركورد ("شهر") در محل مورد نظر وارد بشه؟
در حالت عادي اگه شماره نمونه رو در ناويگيتر يا فيلد شماره اون در فرم وارد كنيم، اطلاعات وارد شده مربوط به اون ديده مي شه ولي من توي برنامم، گاهي لازم دارم اطلاعات تا چهارركورد رو نمايش بدم (براي پرينت در يك صفحه). به همين خاطر مي خوام توي يه فيلد به نام "ركورد دوم" شماره اون رو وارد كنم تا در فيلدهاي ديگه مثل "شهر دوم"، شهر مربوط به اون ركورد هم ديده بشه.

stabesh
یک شنبه 28 آذر 1389, 12:50 عصر
يعني ميخواهيد گزارشتون بر اساس اون شماره ها فيلتر بشه؟

arman2000
یک شنبه 28 آذر 1389, 13:43 عصر
سلام
نه، مي خوام توي يه فرم بيشتر از يه ركورد نمايش داده بشه اونم با وارد كردن شماره ركورد مورد نظر در جايي مشخص

Profesorjd
یک شنبه 28 آذر 1389, 14:15 عصر
با سلام
اگر دست منظورتان را متوجه شده باشم بنظرم در فرم از يك كامبوباكس استفاده كنيد و به هنگام تعاريف آن از حالت انتخاب فيلد و نمايش ركورد ( فكر كنم آيتم سوم باشد ) استفاده كنيد . در اين حالت با انتخاب فيلد مد نظرتان اطلاعات آن ركورد در دسترس خواهد بود

stabesh
یک شنبه 28 آذر 1389, 15:47 عصر
یعنی این جوری ؟

Profesorjd
یک شنبه 28 آذر 1389, 17:29 عصر
سلام
نه دوست گرامي ! اينجوري :

stabesh
یک شنبه 28 آذر 1389, 19:07 عصر
ببخشید من جواب آقای arman2000 رو دادم :خجالت:
فکر کردم منطورشون این طوریه

Profesorjd
یک شنبه 28 آذر 1389, 21:11 عصر
ببخشید من جواب آقای arman2000 رو دادم :خجالت:
فکر کردم منطورشون این طوریه
با سلام . شرمنده من فكر كردم شما سئوال كننده بوديد . پاسخ سئوال گونه شما من را به اين اشتباه انداخت . البته من فكر كردم سئوال كننده پيگير هستند

arman2000
یک شنبه 28 آذر 1389, 22:14 عصر
سلام دوستان
از هر دو دوستم تشکر می کنم. پیشنهاد مناسبی بود. سپاسگذارم :تشویق::تشویق::تشویق:
عزیزان چرا در نمونه test1.rar در فرم CityForm امکان اضافه کردن رکوردها وجود نداره؟ در واقع من نیاز دارم در یه فرم مثل CityForm رکوردها رو کامل وارد کنم و در یه فرم دیگه مثل CitySelectForm بعضی از اونها رو برای نمایش (قبل از پرینت) انتخاب کنم.

Profesorjd
دوشنبه 29 آذر 1389, 16:09 عصر
با سلام

عزیزان چرا در نمونه test1.rar در فرم CityForm امکان اضافه کردن رکوردها وجود نداره؟ در واقع من نیاز دارم در یه فرم مثل CityForm رکوردها رو کامل وارد کنم و در یه فرم دیگه مثل CitySelectForm بعضی از اونها رو برای نمایش (قبل از پرینت) انتخاب کنم.
ظاهراً‌ شما ميخواستيد با وارد كردن يك فيلد ( مثلاً شماره ) ركوردهاي متناظرش رو ببينيد . اين روش همين كار را براي شما انجام ميدهد كافي است در كامبو فرم شماره مدنظر را وارد كنيد ميبينيد كه ركورد را نمايش ميدهد . براي اين سئوالتان شما فرمي را براي اينكار درست كنيد ( مثلاً فرم ورود اطلاعات ) بعد در فرم ديگر ميتوانيد با استفاده از كوئري ( نه فرم ) ركوردهاي مدنظرتان را مانند روشي كه عرض كردم نمايش يا پرينت بگيريد ( براي همين عرض كردم كوئري ) ضمناً بهتر است ( تجربه‌اي عرض ميكنم ) فرم ورود اطلاعاتتان از فرم اصلاح يا ويرايش اطلاعاتتان جدا باشد و با استفاده از اين روش نسبت به اصلاح ركورد مد نظرتان اقدام كنيد . ضمناً نحوه نمايش يا قابليت فرم (‌ در Properties فرم ) را نيز برابر نيازتان تغيير دهيد .

arman2000
شنبه 04 دی 1389, 00:44 صبح
سلام دوست من

1- در نمونه ای که پیشنهاد دادید یه کامبوباکس و یه فیلد (نام شهر) هست حالا اگه بخوایم از هر کدوم دو تا باشه (بیشتر از یکی) تا ركوردهاي متناظرش رو بینم، زمانی که از هر کدام از کامبوها شماره متفاوت انتخاب می کنم رکوردها مثل هم می شند. یعنی نمی تونم دو شماره مختلف انتخاب کنم. دلیلش چیه؟

2- در مورد کوئری هم منظورتون این بود که برای هر کامبو یک کوئری درست کنم؟ مگه یه فرم می تونه از بیشتر از یک کوئری ساخته بشه یا اطلاعات بگیره؟

arman2000
یک شنبه 05 دی 1389, 21:01 عصر
سلاممنتظر راهنمايي شما هستم

Profesorjd
دوشنبه 06 دی 1389, 14:03 عصر
با سلام
1- در نمونه test1 بنده روي نمونه ارسالي شما اقدام كردم . در آن فرم شما دو فيلد بيشتر نداشتيد يكي شماره و ديگري نام شهر . مي‌بينيد كه با زدن شماره نام شهر ( ركورد مد نظر ) به نمايش در مي‌ايد . منظورتان از دوتا و بيشتر را متوجه نشدم . يعني دو كامبو باشد يا ... اكر منظورتان دو كامبو يا بيشتر براي ديدن ركورد مد نظرتان است ميتوانيد از يك كوئري كه از جدول مد نظرتان ساخته‌ايد استفاده كنيد . در اين كوئري در جاي شرط آدرس كنترل موجود در فرم را بدهيد :

form!formname!Fieldname
در شرط مانند فوق نوع ارجاع( كه در اينجا فرم است )‌، نام فرم و فيلد يا كنترل قرار دهيد . به Properties‌ كامبو ساخته شده دقت كنيد متوجه منظورم مي‌شويد . براي نمونه در پست‌هاي بنده "روش جاري" را جستجو كنيد يا به تاپيك نمونه كاربردي يا به تاپيك فهرست ... مراجعه فرماييد .
2- فكر كنم جواب سئوالتان را در بند 1 موضوع مشخصات كامبو ، گرفته باشيد .

arman2000
دوشنبه 06 دی 1389, 20:18 عصر
سلام ممنونم از راهنمايي شما
بزرگوار مانند تصوير ضميمه اگر بخواهيم بعد از تايپ عدد 2 (چون تعداد نمونه ها زياد است، تايپ سريعتر از انتخاب از کامبو است) در فيلد شماره نمونه رکوردهاي متناظر با آن (تاريخ ارسال و نام شهر) که در فرمي ديگر قبلا وارد کرده ام آورده شود. اين حالت براي شماره نمونه هاي ديگه هم که در اين تصوير 4 و 3 در نظر گرفته شده هم ممکن شود.
64187

arman2000
سه شنبه 07 دی 1389, 13:22 عصر
سلام
ممنون مي شم راهنمايي بفرمائيد

arman2000
چهارشنبه 08 دی 1389, 09:23 صبح
منتظر راهنمایی شما هستم.

arman2000
پنج شنبه 09 دی 1389, 09:21 صبح
لطف كنيد راهنمايي بفرمائيد.

arman2000
دوشنبه 13 دی 1389, 00:49 صبح
من با کد زیر تونستم این کار رو انجام بدم:

Private Sub number1_AfterUpdate()
Text11 = number1.Column(1)
Text12 = number1.Column(2)

ولی چرا وقتی از منو، آیتمی رو انتخاب می کنم بجای نام آیتم انتخابی، شماره ID اون رو نمایش می ده؟

Profesorjd
دوشنبه 13 دی 1389, 16:13 عصر
با سلام و معذرت از اينكه دو سه روز گذشته نتوانستم وارد سايت شوم و تاپيك شما را ببينم .
ببينيد شما ميخواهيد با زدن شماره 2 ركورد گرگان و 1389/9/12 بيايد يا ميخواهيد مشهد و 1389/10/12و ... هم بيايد ؟
اگر منظورتان بخش اول است كه با دقت در نمونه ارسالي و آنچه كه عرض كردم به نتيجه مي‌رسيد . هم با تايپ قابل انجام است و هم با انتخاب .
ولي اگر منظورتان بخش دوم است بفرماييد ارتباط اين ركوردها در چيست ؟ آيا از چند جدول ( پدر و فرزند ) استفاده مي‌كنيد يا خير ؟

arman2000
دوشنبه 13 دی 1389, 17:04 عصر
سلام دوست من
1- بزرگوار من مي خوام با زدن شماره 2، ركورد گرگان و 1389/9/12 بيايد و با زدن 4، ميخوام مشهد و 1389/10/12 ...
البته با كدي كه در بالا گذاشتم به هر يك از دو كامبو ها اين كد رو اعمال كردم و اين كار انجام شد.
ولی وقتی از منو، آیتمی رو انتخاب می کنم بجای نام آیتم انتخابی، شماره ID اون رو نمایش می ده؟

2- بزرگوار به طور كلي چرا وقتی از منو، آیتمی رو انتخاب می کنم بجای نام آیتم انتخابی، شماره ID اون رو نمایش می ده؟

Profesorjd
سه شنبه 14 دی 1389, 08:08 صبح
با سلام
1- در نمونه ارسالي بنده كامبو مد نظر را از به توسط فيلد Id شما ساختم . شما در كامبويي كه مي‌سازيد ميتوانيد هر فيلدي كه مايل بوديد قرار دهيد ولي به يك نكته توجه فرماييد كه بايد ارتباط و كليد برقرار باشد تا بتواند درست انجام دهد (‌البته بجز كوئري سازي و كدنويسي )
2- منظورتان از منو را متوجه نمي‌شوم . اگر همان كامبو مد نظرتان است كه جوابش را در بند يك ملاحظه بفرماييد . و اگر چيز ديگري است واضح‌تر بفرماييد .
نمونه قبلي را تقريباً مانند مثال درست كردم ملاحظه نماييد . در اين نمونه هم با انتخاب يا تايپ ID‌ ركورد متناظر آورده مي‌شود و هم با تايپ يا انتخاب شهر ( البته به تغييرات دو كامبو دقت بفرماييد )

Profesorjd
پنج شنبه 16 دی 1389, 09:47 صبح
با سلام
نمونه را بگذاريد
( به نظرم تاپيك حالت آموزشي دارد . پس براي شلوغ تر نشدن تاپيك ، لطفاً پست‌هاي اضافه خودتان را حذف نماييد )