PDA

View Full Version : سوال: به روز كردن برنامه در شبكه

mortezamhd
یک شنبه 28 آذر 1389, 09:54 صبح
سلام

من يك مشكلي در آپديت برنامه هام در شبكه دارم اون هم اينه كه من هرموقع كه ميخوام برناممو به روز كنم بايد برم پاي سيستم دستي كپي و پيست كنم و .....

حالا يكي از برنامه هاي شركت رو ديدم كه وقتي ميخواست برنامشو بروز كنم فقط پاي سرور مي رفت و تمام برنامه هاي كلاينت ها رو بروز ميكرد

حالا سوال من اينه كه من چكار بايد بكنم كه برنامم كلي آپديت بشه ؟

راستي برنامه share شده نيست و روي هر كلاينت نصب شده

با تشكر

Rezahak
یک شنبه 28 آذر 1389, 10:52 صبح
شما برای این کار احتیاج به یک application server مثل citrix دارید

meysam_meysam74
یک شنبه 28 آذر 1389, 12:16 عصر
والا تنها راهی که به ذهن من میرسه اینه که شما یه dns رو بخری و تویه اون dns ای پی سرورو ریجستری کنی و تویه کلاین ها بنویسی که روزانه هر 40 دقیقه به اون dns کانکت بشن و خدشونو و برای ورژن جدید اقدام کنن و در صورتی که ورژن جدید بود لینک دانلود رو بگیرن و برنامه رو تویه همون مسیر نصب دانلود کنن و خودشونو ببندن و برنامه جدیدو اجرا کنن و تویه برنامه جدید مینویسید که ورژن قدیمی رو پاک کنه
مشکلتون برقراری ارتباط هست میتونید از winsock اسفتاده کنید و همیچنین برای download ورژن جید یه تابع api هست که این کارو انجام میده و چون از اونجایی که این کارو به صورت اسنکرون یعنی بنرامه هنگ میکنه تا اخر دانلود بهتره که از یه ریسمان مجزا استفاده کنید
این توضیعات برای انترنت بود مثلا یه برنامه ای رو فروختید و میخواید برنامتون خدشو اپدیت کنه به این شکل عمل میکنه حالا شبکش هم میتونید به جای dns از ایپی ثابت استفاده کنید
هر قمسمتیشو مشکل داری همینجا بگو به من یه پی ام شخصی بده تا بیام سر بزنم و با جزئیات بیشتری توضیع بدم
موفق باشید

mansourii
یک شنبه 28 آذر 1389, 21:59 عصر
برنامه شما باید یه ارتباطی با شبکه داشته باشه/
این فرض رو تصور کن:
یک برنامه نوشتیم و اون رو به یک شرکت فنلاندی فروختیم/شرکت برنامه ما رو چکی میخره/مسلما باید برنامه رو نسخه بندی کنیم. مثلا برنامه ما تا 30 روز کار بکنه(اگه چک طرف پاس شد روی شبکه کد مرحله دوم رو بفرستیم تا برنامه چند روز دیگه هم کار کنه) متوجه میشید که چی میگم.ریش و قیچی همش دست ماست.
این کار معقولانه نیست که هردفعه که طرف چکش و پاس میکنه ما یک سفر خارجی بریم و برنامه خودمون رو آپدیت کنیم.
برنامه شما باید به یک نرم افزار کمکی مثل PHP وصل باشه. (یعنی در یک برنامه نویسی دو پروژه ادد بشه یکی پروژه برنامه نویسی، یکی برنامه اتصال به اینترنت) توی اون PHP باید کدهای مربوط به اتصال برنامه رو بنویسید
معایب این کار خیلی بیشتر از مزایاشه یکی از بزرگترین معایبش هک شدن برنامتونه.
اما توی یک شبکه کوچیک این کارا لازم نیست.(چون فقط باید دیتابیس بروز بشه) مسئله چکی بودن و این حرفها دیگه نیست.
بانکتون رو Share میکنید اگه هم از Backup استفاده میکنید .اونها رو هم پشتیبان میگیرید که در سرور ذخیره بشن.و تمام

khoffashekhaste
چهارشنبه 28 دی 1390, 11:40 صبح
همانطوري كه آقا رضا گفتند راه منطقي اش استفاده از نرم افزار سيتريكس هست
شاید این سایت (http://citrixhome.ir)بتونه کمکتون کنه

sh2007
چهارشنبه 28 دی 1390, 16:29 عصر
بنظر من سیتریکس راه حل جالبی نیست
من یک نرم افزار دیدم که توی سرور نصب شده بود و مسول IT فایل اجرائی اونو توی دسکتاپ کاربر بصورت میانبر از روی سرور ریخته بود یعنی کاربر داشت با یک میانبر کار می کرد و البته برنامه اون با دلفی 7 نوشته شده بود من چک کردم توی وی دات نت چنین کاری امکان پذیر نیست نمی دونم نظر شما چیه دوستان

alimanam
چهارشنبه 28 دی 1390, 18:56 عصر
با سلام

بعضی مواقع آدم از بعضی مطالب واقعاً شوکه میشه :متعجب:

راه منطقي اش استفاده از نرم افزار سيتريكس هست
شما برای این کار احتیاج به یک application server مثل citrix دارید خوب ول کنیم این حرفا رو .... دوست عزیز شما نیاز به هیچ نرم افزاری نداری اول بگو سورس برنامه رو داری اگه داری به چه زبانی هست ( دات نته یا از برادر دلفی استفاده کردی شاید گزینه هیچکدامه ! ) اگه سورس رو داشتی بگو تا بیشتر راهنمایی کنم .

بنظر من سیتریکس راه حل جالبی نیست
نرم افزار خوبیه اما متاسفانه ما ایرانی ها همیشه از حول حلیم افتادیم تو دیگ ماکارونی :قهقهه: به این جمله استثانی که در همون سایت لینک داده شده توجه کن " اگر بخواهيم به طور ساده كاركرد سيتريكس را شرح دهيم بايد بگوييم امكانات آن شباهت بسياري به ترمينال سرويس (Remote Desktop ) ويندوز دارد با اين تفاوت كه سيتريكس به جاي دسترسي به ديسك تاپ ويندوز، فقط خود نرم افزار را در اختيار كاربر قرار مي دهد "

امیدوارم پی به عملکرد اصلی برنامه برده باشی که اصلاً ربطی به کاربردی که دوستان دارن تعریفش رو میکنن نداره حداقل به این صورتی که میگن نداره چون اگه قراره واسه یه همچین مشکل کوچکی ( شبکه نمودن برنامه ) دست به دامن نرم افزار کمکی بشیم دیگه بهتره برنامه ننویسیم .
موفق باشید./

sh2007
چهارشنبه 28 دی 1390, 19:03 عصر
معمولا برای استفاده از سیتریکس یک سرور رو به عنوان واسط بین کاربر و سرور اصلی قرار می دن و فکر کنم اطلاعات ارسالی به کاربر از طریق سیتریکس با ارسال عکس می باشد یعنی کاربر عکسها رو می بینه و ...

karim_hasani
سه شنبه 21 شهریور 1391, 18:19 عصر
دقیقا همینطوره
در سیتریکس فقط تصویر برنامه اجرا شده در سمت سرور به کاربر راه دور فرستاده می شود . علی جان من یه لینک از معرفی برنامه سیتریکس در سایت خانه سیتریکس دیدم که برام بسیار جالب بود، براتون می زارم شاید کمکی به حل مسئله کرد

مستند مقایسه سیتریکس citrix با پلیکیشن Replication (http://citrixhome.ir/website/download/citrix_vs_replications.pdf)

http://citrixhome.ir/website/download/citrix_vs_replications.pdf

alimanam
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 12:07 عصر
با سلام

در سیتریکس فقط تصویر برنامه اجرا شده در سمت سرور به کاربر راه دور فرستاده می شود . علی جان من یه لینک از معرفی برنامه سیتریکس در سایت کندوج دیدم که برام بسیار جالب بود، براتون می زارم شاید کمکی به حل مسئله کرد

من يك مشكلي در آپديت برنامه هام در شبكه دارم اون هم اينه كه من هرموقع كه ميخوام برناممو به روز كنم بايد برم پاي سيستم دستي كپي و پيست كنم و .....

من که واقعاً گیج شدم ! یه مسئله ( سوال ) هست که باید متوجه اش بشیم آیا خودتون این برنامه رو نوشتین و الان میخواین این مشکل رو بر طرف کنین ؟ یا یه برنامه هست که شما فقط دارین ازش استفاده میکنین و هیچگونه دخل و تصرفی در چگونگی کار این برنامه ندارین و فقط میخواین از این برنامه ( که قابلیت شبکه شدن رو نداره چون اگه داشت صورت سوال خنده دار هستش ) به صورت شبکه استفاده کنین ؟ البته من فکر میکنم مورد اول باشه چون شما دارین میگین برنامه هام ... کپی پست کنم !

اگه مورد اول باشه , دوست عزیز شما برای پیاده سازی یک برنامه تحت شبکه به هیچ عنوان نیازمند برنامه جانبی نیستین . شما همه امکانات رو در اختیار دارین از انتقال داده های حجیم در شبکه گرفته تا ارتباط با پایگاه داده و و و و .... اما اگه مورد دوم درست باشه میشه در موردش بیشتر صحبت کرد . و برنامه نام برده شده میتونه یک انتخاب باشه نه چیز دیگر .

موفق باشید./

barnamenevisforme
چهارشنبه 22 شهریور 1391, 12:40 عصر
سلام خدمت دوستان
یکی از را ه ها برای update کردن برنامه از طریق شبکه و تنظیم برنامه برای چک کردن وجود Update استفاده از گزینه publish خود visual studio هست.
http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=91238&d=1344919937