PDA

View Full Version : ساختن MP3 Player

profnami
سه شنبه 30 آذر 1389, 13:32 عصر
سلام دوستان
یه راهنمایی میخواستم . شاید سوالم زیاد به C مربوط نباشه . اما قطعا برنامه نویس های C جوابش رو میدونند . چون جواب سوال کاملا وابسته به C هست
من تا حالا برنامه هایی نوشتم با Visual Studio . مثل ساعت و ....

برای همه ی این برنامه ها تو Win باید .netFramework نصب باشه وگرنه برنامه هام کار نمیکنند . حالا من میخوام برنامه ی یک Player رو بنویسم . میشه بگید که اولا چطور میتونم برنامه رو طوری بنویسم که مستقل از سیستم باشه (ویندوز با لینوکس یا یونیکس و ... ) . و میخوام به .netFramework هم وابسته نباشه .
ممنون میشم راهنمایی کنید . بنده با C# و VB میتونم برنامه بنویسم

Felony
سه شنبه 30 آذر 1389, 14:18 عصر
وقتی با #C و VB میتونید برنامه رو بنویسید پس سوالتون ربطی به این بخش نداره ، در هر صورت برای این کار با توجه به زبان هایی که بلد هستید Mono میتونه راه حل مناسبی باشه ، در موردش تحقیق کنید .

profnami
سه شنبه 30 آذر 1389, 14:49 عصر
بله . بنده با مونو هم آشنایی دارم . اما من گفتم میخوام برنامه مستقل از .net باشه . یعنی کلا به دات نت ارتباط نداشته باشه . این همه برنامه نصب میشه و همه هم بدون دات نت کار میکنند حالا بنده هم میخوام یک همچین برنامه ای بنویسم . میشه بگید با C چطور میشه این کار رو کرد ؟ یک فایل اجرایی به همراه مجموعه ای از DLL ها با قابلیت نصب بر روی سیستم
ممنون

Felony
سه شنبه 30 آذر 1389, 15:14 عصر
برای اینکه به Net. وابسته نباشه باید با یک زبان Native مثل ++VC یا C++ Builder یا Delphi برنامت رو بنویسی البته یکسری برنامه برای Stand alone کردن فایل های اجرایی Net. ارائه شده ولی کامل نیستن و مشکلاتی دارن، اون DLL که گفتی فقط تو ویندوز معنا داره و تو سیستم عاملی مثل لینوکس بی معنا هست .

profnami
سه شنبه 30 آذر 1389, 15:58 عصر
ممنون
بنده با زبان C هم آشنا هستم . برای نوشتن یک برنامه ی کامل میشه به C اتکا کرد ؟ گرافیکش رو چطوری طراحی کنم ؟ ( ظاهر ویندوزی ش رو میگم ) . میشه توضیحاتی راجع به این قضیه بهم بدید ؟ چون همون طور که گفتم میخوام یک MP3Player طراحی کنم

Felony
سه شنبه 30 آذر 1389, 17:24 عصر
بله میشه ولی در آخر باید توابع API را صدا بزنید ، مثلا برای ساخت یک فرم تابع CreateWindowEX رو صدا بزنید و کلی پارامتر و دردسر ، کلا برای نوشتن برنامه ای مثل یک پلیر ارزش وقت گذاشتن نداره و بهتره با یه IDE ویژوال این کار رو انجام بدی .

profnami
سه شنبه 30 آذر 1389, 18:46 عصر
ممنون بازم . اما باور کنید برای یک Player اون هم در ویژوال استدیو که بعد از نصبش باید دات نت هم باشه خیلی سنگین میشه . این همه برنامه ی Player با کلی امکانات اما 3 یا 4 lمگ حجم ! کلا نه Player من بخوام یه ساعت ساده بنویسم و یک Setup داشته باشه هم همین طوری میشه . راه حلی دارید برای من ؟

Felony
سه شنبه 30 آذر 1389, 19:10 عصر
ممنون بازم . اما باور کنید برای یک Player اون هم در ویژوال استدیو که بعد از نصبش باید دات نت هم باشه خیلی سنگین میشه . این همه برنامه ی Player با کلی امکانات اما 3 یا 4 lمگ حجم ! کلا نه Player من بخوام یه ساعت ساده بنویسم و یک Setup داشته باشه هم همین طوری میشه . راه حلی دارید برای من ؟

1 ساعت داستان تعریف نکردم که !
Delphi یا C++ Builder یا ++VC یا VB برای این کار مناسب هستند .

profnami
سه شنبه 30 آذر 1389, 21:41 عصر
چرا عصبانی میشین خوب . حواسم نبوده . ممنون از راهنماییتون :لبخندساده: