PDA

View Full Version : ساخت پارامتر برای برنامه خودمان در Vb 6.0

omid-vbAuto
سه شنبه 30 آذر 1389, 14:17 عصر
با سلام دوستان عزیز

دوستان عزیز من می خوام سایر برنامه ها رو با VB6 باز کنم.کد این چطوریه؟فکرکنم با دستور shell و یا Process بشه اما نمی دونم کدش چطوریه؟؟؟

بطور مثال می خوام با کد نویسی برنامه Word یا Yahoo رو باز کنم.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگه این کار انجام بشه ،بعدش می خوام توسط کدی که می دین یه برنامه بسازم که برنامه دیگمو باز کنه.مثلا توسط برنامه 1 می رم برنامه 2 رو باز می کنم.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
بعدش می خوام وقتی که برنامه 2 بالا می آید یه پارامترو بخونه و این پارامترهم برنامه 1 ارسال می کنه.
بطور مثال برنامه 1 پارامتر رشته ای مانند "OMID" رو برا برنامه 2 ارسال می کنه و برنامه 2 هم این مقدار رو در Textbox خودش نشون میده.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

لطفا کمک کنید - فوری فوری.

با تشکر

butterfly8528
پنج شنبه 02 دی 1389, 00:42 صبح
سلام دوست عزیز .

سورس کد نمونه رو براتون ضمیمه کردم .

موفق باشید .

omid-vbAuto
یک شنبه 05 دی 1389, 08:08 صبح
سلام دوست عزیز .

سورس کد نمونه رو براتون ضمیمه کردم .

موفق باشید .

آقای مهندس ازتون خیلی ممنونم.راستش قطع امید کرده بودم کسی بتونه جواب بده.:لبخند:

مهندس یه چند تا سوال جدید ازتون دارم:

حالا ما چطوری می تونیم چند پارامتر مختلف رو به برنامه ی دوم بفرستیم.مثلا یه پارامتر برای Text1.Text و یه پارامتر برای Text2.Text ؟؟؟؟:متفکر:

در ضمن فکر کنید در برنامه دوم ما یه دکمه هم داریم چطوری می تونیم پارامتری بفرستیم تا عمل کلیک دکمه انجام بشه؟؟؟؟:متفکر:

منتظر پاسختون هستم .

با تشکر فراوان

butterfly8528
دوشنبه 06 دی 1389, 04:16 صبح
سلام دوست عزیز .
تمام کارهایی که خواستید با افزودن تابع Split به برنامه قابل انجام بود،کافی بود کمی تحقیق می کردید .
به هرحال یک مثال دیگه براتون آماده کردم .
موفق باشید .

pcdownload.bloghaa.com
سه شنبه 07 دی 1389, 20:15 عصر
سلام به همه دوستان

در مورد اجرای برنامه های دیگه یک مورد هست که بهتره بگم.
اگر شما با تابع shell یا api : shellexecute خواستید یک برنامه را اجرا کنید به مشکل برنخواهید
خورد. مشکل اینجاست که برنامه شما بخواهد یک بازی را اجرا کنید در 80 در صد بازی ها توابع بالا
کار نخواهد کرد.(اما بوسیله run این کار عملی است.)
اما اگر به دلایلی از explorer.exe خارج شدید. دیگر run را ندارید.
یک ترفند جالب این است که به وسیله برنامه تان یک shortcut از بازی ساخته و شورتکات را با تابع
shell اجرا کنید.با این کار بازی به طور کامل اجرا خواهد شد.