PDA

View Full Version : سوال: برنامه ای بنویسید که ؟؟؟؟

poricoder
سه شنبه 30 آذر 1389, 15:59 عصر
سلام خدمت دوستان گرامی .
من دو سه تا سوال دارم گفتم تو این انجمن مطرح کنم شاید کسی جواب ما رو هم بده . :گریه:

سوال اول : برنامه ای بنویسید که تا زمانیکه Enter را نزده ایم اعداد را از ورودی در یافت کند و مجموع این اعداد را در ثبات AX قرار دهد .

سوال دوم : برنامه بنویسید که 10 عدد دریافت نموده , مجموع و میانگین آنها را محاسبه کند .

از دوستان میخوام اگه میشه یه بزرگواری در حق بنده ی حقیر بکنن و این سوال ها رو جواب بدن . ممنون از همتون .

xman_1365_x
سه شنبه 30 آذر 1389, 16:35 عصر
الان كجاي اين برنامه ها مشكل دارين؟
تا هر جا بلدي بنويس تا بهت بگم مشكلتو رفع كني
---
1-مي دوني اينتر كد اسكي 10 و 13 رو داره كه 13 رو هست
پس بايد مقايسه كنيتا زماني al نامساوي با 13 هست ادامه پيدا كنه مساوي شد از حلقه بياد بيرون
براي مجوع هم add ax,ax
2-ده عدد با وقفه بگير در حين گرفتن با هم جمع كن و مجموع رو بريز توي يك متغير بزرگتر كه سر ريز رخ نده(البته بايد جمع كري انجام بدي)
ميانگين هم تعداد اعدادي كه ميگيري يك شمارنده ميزاري بعد مجموع تقسيم بر اين تعداد ميشه ميانگين
موفق باشي

vcldeveloper
چهارشنبه 01 دی 1389, 01:09 صبح
از دوستان میخوام اگه میشه یه بزرگواری در حق بنده ی حقیر بکنن و این سوال ها رو جواب بدن .
اینجا کسی برای شما تمرینات دانشگاهی تان را جواب نمیده. خودتون زحمت می کشید، سعی می کنید که تمرین ها را جواب بدید، جایی اگر به مشکل برخوردید، می تونید بیاید و بگید در فلان قسمت از کار مشکل دارید. تاپیک های این چنینی بلافاصله حذف میشند. الان هم اگر حذف نکردم، به خاطر پاسخ کاربر xman_1365_x (http://barnamenevis.org/member.php?33193-xman_1365_x) بود که سعی کردند به شما کمک کنند تا خودتون مسئله را حل کنید.