PDA

View Full Version : ممانعت از اجرای Autorun

AlgorithmX
سه شنبه 30 آذر 1389, 16:22 عصر
سلام

آنتی ویروس Avira یک امکان خیلی خوب داره که اگر فلش یا هر نوع وسیله دیگری که Autorun داره به سیستم وصل بشه مانع اجرای اتورانش میشه و توسط یک پیغام انجام این فعالیت رو به اطلاع کاربر می رسونه آیا کسی هست که دستور این حرکت بدردبخور رو داشته باشه؟

AlgorithmX
چهارشنبه 01 دی 1389, 13:06 عصر
احتمالا یک تابع کوچیک و جمع و جور باشه!!! اساتید محترم به این جا یه سری بزنید!!!

محسن شامحمدی
چهارشنبه 01 دی 1389, 16:56 عصر
براي اين كار شما بايد با Hook يا قلاب آشنايي داشته باشيد.
پيشنهاد مي كنم قبل از اين كه بگيد به هوك ربطي نداره و اين كار خيلي آسونه اين مطلب يا هر مطلب ديگه در مورد هوك رو ببينيد تا متوجه بشيد ايني كه مي خواي دقيقا بايد با هوك پياده سازي بشه.
Hooking (http://en.wikipedia.org/wiki/Hook_%28programming%29)

AlgorithmX
جمعه 03 دی 1389, 00:42 صبح
موتور ترجمه که نیستم عزیزم اگر لطف کنی یک مثال یا پروژه ضمینه کنی ممون میشم:لبخند:

ali.rezaei7
جمعه 03 دی 1389, 01:12 صبح
درود.
راه ساده تر، استفاده از رجیستری است:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer
در آدرس بالا مقداری از نوع دی ورد با نام NoDriveTypeAutoRun بسازید و مقدارش رو0xff بزارید.
به کوچک و بزرگ بودن کارکترها هم دقت کن.
قبل از ست کردن مقدار گزینه هگزادسیمال رو انتخاب کنید.
برای انجام این کا تو وی بی از توابع ای پی آی استقاده کنید. برای ساخت value در رجیستری از تابع RegSetValueEx استفاده می شه. تو فوروم سرچ بزنی نحوه استفاده از این تابع رو پیدا می کنی. خودم فراموش کردم.

AlgorithmX
سه شنبه 14 دی 1389, 16:49 عصر
اما این دستور شما ریشه اتورانها رو قطع می کنه!!!
می خواهم دستوری باشد که بعد از غیر فعال کردن اتوران به صورت موقت کاربر رو از ممانعت با خبر کنه!!!

آنتی ویروس Avira یک امکان خیلی خوب داره که اگر فلش یا هر نوع وسیله دیگری که Autorun داره به سیستم وصل بشه مانع اجرای اتورانش میشه و توسط یک پیغام انجام این فعالیت رو به اطلاع کاربر می رسونه آیا کسی هست که دستور این حرکت بدردبخور رو داشته باشه؟

AlgorithmX
دوشنبه 27 دی 1389, 13:56 عصر
کسی نبود؟؟؟

saeedvir
دوشنبه 27 دی 1389, 14:38 عصر
ببين فايل اتوران حتما فايلي را اجرا ميكنه ديگه خب

شما بيا فايل Autorun را بخون و ببين چه فايلي را اجرا ميكنه ، بعد سريع اونو End Process كن !

محسن شامحمدی
دوشنبه 27 دی 1389, 17:31 عصر
ببين فايل اتوران حتما فايلي را اجرا ميكنه ديگه خب

شما بيا فايل Autorun را بخون و ببين چه فايلي را اجرا ميكنه ، بعد سريع اونو End Process كن !
خب دوست عزیز
وقتی که ویروس اجرا بشه(حتی یک ثانیه) به نظر شما نمی تونه توی همون زمان به سیستم آسیب بزنه و سیستم عامل رو آلوده کنه؟

AlgorithmX
سه شنبه 05 بهمن 1389, 00:11 صبح

دوست گل Avira اصلا اجازه اجرا نمیده! چه برسه بعد از اجرا End Process کند!!!

saeedvir
سه شنبه 05 بهمن 1389, 08:46 صبح
منم خودم آويرا دارم:قلب:

خب ببين دسترسي آنتي ويروس بيشتر از شما هست

AlgorithmX
سه شنبه 05 بهمن 1389, 14:34 عصر
خب ببين دسترسي آنتي ويروس بيشتر از شما هست

:قهقهه:

مگر خود برنامه های کوچیک ماهم با کار هاشون به قسمت های زیادی دسترسی ندارن؟؟؟