PDA

View Full Version : مشکل out of memory!!

کم حوصله
چهارشنبه 09 مهر 1382, 18:38 عصر
سلام
من یک برنامه دارم که تحت شبکه است این برنامه بر روی ویندوز 98 هیچ مشکلی نداره ولی هنگامه که همین برنامه را در xp اجرا می کنم پیغام out of memory میدهد
اولاچرا و اصلا دلیل این پیغام چیست ؟؟؟
دوما راه حلش چیست ؟؟؟ :oops:

کم حوصله
پنج شنبه 10 مهر 1382, 13:32 عصر
دوستان کسی راه حل این را نداره ؟؟؟؟
برنامه من بعد از اینکه فرم پدر بازشد دیگر هر فرمی را باز کنم این پیغام را می دهد :(
چرا من فقط این مشکل را در xp دارم ؟؟؟؟؟ :(

mr_esmaily
پنج شنبه 10 مهر 1382, 14:26 عصر
سلام
منم همین مشکلو دارم ولی خوب دیگه... :wink:

پنج شنبه 10 مهر 1382, 14:57 عصر
یکی از مواردی که این خطا ایجاد می شه، موقعی هست که برنامه شما حافظه بیش از حد استفاده کرده و یا بعد خاتمه اجرا بطور کامل از حافظه خارج نشده و سیستم دچار کمبود حافظه می شه. برای اینکه مطمین بشین که مشکل از کمبود حافظه است یا نه ... قبل از اجرای برنامه Task Manager رو فعال کنین و در قسمت Performance میزان حافظه آزاد سیستمتون رو ببینین و مقدار اون رو با زمانی که برنامه اجرا می شه و با بعد از متوقف شدن اجرای برنامه، مقایسه کنین ...
احتمالا باید طریقه فراخوانی فرم ها رو تغییر بدین.

کم حوصله
سه شنبه 15 مهر 1382, 03:11 صبح
سلام
اولا این لینک را نگاه کنید
http://www.barnamenevis.org/forum2/viewtopic.php?t=2621
دوما من نمی دونم چه ربطی داشت ولی با کپی کردن فیل vbame.dll در شاخه system32 این مشکل حل شد یعنی دیگر این پیغام را نمی دهد :P
جالب اینجا است که این فایل در ویندوز 98 در شاخه system باید باشد ولی در xp در شاخه system32 دلیلش را نفهمیدم :(
کسی می دونه اولا این تفاوت برای چیه ؟؟؟؟
دوما علت اینکه با عدم حضور این فایل اون پیغام را داشتم چی بود و اصلا کار این dll چیه؟؟؟؟ :oops:

سعید قدیری مقدم
سه شنبه 15 مهر 1382, 08:54 صبح
سلام دوست عزیز شاخه system32 در ویندوزهای NT در حقیقت همون system در ویندوزهای سری 9x وMe هست اگه مشکل با کپی فایلvbame.dll به شاخه system 32 حل میشه شما میتونی برنامه خودتون را همراه با این فایل به کمک برنامه هایی مثل install vise به شکل setup در بیاری و در اونجا مشخص کنی که فایل vbame.dll به شاخه system کپی بشه خود برنامه setup اگه ویندوز رو از نوع NT تشخیص بده فایل رو به شاخه system 32 کپی میکنه و در سایر ویندوز ها در شاخه system . امیدوارم مشکل شما حل بشه :)