PDA

View Full Version : سوال: بسته شدن برنامه بعد از مدت زمانی مشخص؟

sajadjamalian
چهارشنبه 01 دی 1389, 19:19 عصر
سلام دوستان:
من یه برنامه دارم که توش فرم های زیادی هست، حالا میخوام وقتی کاربر بعد از مثلا 5 دقیقه از برنامه هیچ استفاده ای نکرد و برنامه باز بود به طور خودکار برنامه بسته شه، کسی میدونه چطور میتونم چنین کاری بکنم؟
ممنون از توجهتون.

hadi-z
چهارشنبه 01 دی 1389, 20:08 عصر
سلام

فکر کنم استفاده از timer و رویدادهای حرکت و کلیک موس رو فرم بتونه این حات رو پیاده کنه

proSPY
چهارشنبه 01 دی 1389, 20:15 عصر
سلام
یک ایده میتونه این باشه که :
یک متغییری تعریف میکنی و بعد در داخل یک تایمر که هر یک ثانیه تیک میخورده مقدار متغییر رو اضافه میکنی ، بعدش با چک کردن می فهمی که مثلا 5 ثانیه شده یا نه اگه شده بود از برنامه خارج میشی

timer1.Enabled = true;
timer1.Interval = 1000;
int i=0;

private void timer1_Tick(object sender, EventArgs e)
{
i++;
if (i >= 5) Application.Exit();

}

و بعد اینکه در رویداد MouseMove فرم متغییر رو ریست میکنی.

private void Form1_MouseMove(object sender, MouseEventArgs e)
{
i = 0;

}

ahrimaneahurai
چهارشنبه 01 دی 1389, 20:47 عصر
البته حواست باشه شاید کاربر فقط از کیبورد استفاده کنه
توی keydown فرمت یادت باشه تایمرت رو صفر کنی.
در کل فکر کنم با تایمر سربار زیادی به برنامت تحمیل می کنی اما چاره ای نیست
چرا می خوای برنامه خارج شه ؟
شاید کاربر داشت با تلفن حرف میزد یا کاری براش پیش اومد که پای سیستم نبود
فکر کن کلی اطلاعات وارد کرده و بعد می بینه وقتی نبوده از برنامه خارج شده و تمام اطلاعات از بین رفته
خودت باشی چه حالب بهت دست می ده ؟

sajadjamalian
پنج شنبه 02 دی 1389, 00:12 صبح
سلام دوستان ممنون از توجهتون:
اگر کاربر اطلاعاتی رو وارد کرده باشه و بعد برنامه بخواد بصورت خودکار بسته بشه ازش سوال میشه و مانع بسته شدن فرم میشه،
من فرم های برنامم زیاده و اگر بخوام توی هر کدوم از یه تایمر استفاده کنم سربار زیادی به برنامه تحمیل میشه،
از دوستان کسی ایده دیگه ای نداره؟

proSPY
پنج شنبه 02 دی 1389, 00:34 صبح
سلام دوستان ممنون از توجهتون:
اگر کاربر اطلاعاتی رو وارد کرده باشه و بعد برنامه بخواد بصورت خودکار بسته بشه ازش سوال میشه و مانع بسته شدن فرم میشه،
من فرم های برنامم زیاده و اگر بخوام توی هر کدوم از یه تایمر استفاده کنم سربار زیادی به برنامه تحمیل میشه،
از دوستان کسی ایده دیگه ای نداره؟

به هر حال شما باید هر ثانیه چک کنی که به زمان مورد نظر رسیده ای یا نه که همین باعث میشه که استفاده از تایمر ضروری به نظر بیاد.
و اینکه اگه تایمر رو با استفاده از thread ها نوشته باشن فکر نکنم که باری به برنامه شما نداشته باشه ، چون هر thread یه بخش جدا از برنامه میشه