PDA

View Full Version : مشکل در ثبت اطلاعات در بانک اطلاعاتی

babakpooyesh83
پنج شنبه 02 دی 1389, 17:27 عصر
سلام دوستان
من یک کد خیلی ساده نوشتن که اطلاعات رو تو بانک ذخیره کنه (با دستورات متداول دات نت یعنی SqlConnection و SqlCommand و ExecuteNonQuery) و پسبا موفقیت اجرا میشه و در آخر میشه خروجی ExecuteNonQuery یک میده یعنی یک رکورد ثبت کرده و توی دیتاگرید هم نمایش میده و هیچ مشکلی نیست.
ولی به محض اینکه برنامه از اجرا خارج میشه میبینم توی بانک هیچی ثبت نشده. درحین اجرای برنامه ها بانک رو باز کردم و همانطور که برنامه درحال اجرا بود بانک رو نگاه کردم و هیچی نداشت.
نمیدونم مشکل چیه.
مطمپنم جای دیگه ثبت نمیکنه چون وقتی دوباره اجرا میکنم بانک خالی است یا اگر دستی چیزی تو بانک بذارم تو برنامه دیده میشه. ولی داده هایی که با برنامه خیره میکنم فقط تا زمانی که برنامه درحال اجرا است دیده میشه اونم فقط با خود برنامه.
موندم چیکار کنم.
حالا خیلی ممنون میشم اگر یک سوس برنامه خیلی ساده به من بدین تا مثلا یک یا دومقدار رو توی بانک sql ذخیره کنه تا من ببینم مشکل کجاست.
این کدی است که من نوشتم
باید بگم که اینکارو من تو برنامه های تحت وب انجام دادم و درسته ولی نمیدونم چرا اینجا انجام نمیشه
Dim x As Integer
Using con As New SqlConnection("Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True")
Using cmd As New SqlCommand("INSERT INTO tusers (username, pass) VALUES ('babak', 'test') ", con)
con.Open()
Try
x = cmd.ExecuteNonQuery()
MessageBox.Show(x)
Catch ex As Exception
MessageBox.Show(ex.Message)
End Try
con.Close()
End Using
End Usingممنون منتظرم
ایمیل من babakpooyesh83@yahoo.com است
ممنون میشم اگه یک نمونه برنامه تحت ویندوز که اینکارو بکنه برام بفرستین
نمیخوام خیلی پیچیده باشه فقط با اجراش مقداری رو توی بانک ذخیره کنه
درضمن من با ویژوال استودیو 2010 کار میکنم
ممنون دوستان

milad.biroonvand
یک شنبه 05 دی 1389, 23:37 عصر
کدت مشکلی نداره ولی فکر کنم مشکل از سرویس اس کیو ال سرور باشه .