PDA

View Full Version : مشکل با xp_cmdshell

mcse_2003
پنج شنبه 02 دی 1389, 18:11 عصر
با سلام
دوستان
ما از نرم افزا همکاران سیستم استفاده میکنیم و sql server 2008 sp1 مشکل اینجاست که هر 2 یا 3 روز با پیغام General sql error , و پیغام خطایی در رابطه با procedure XP_cmdshell مواجه میشم که از خود پشتیبانی همکارن یاد گرفتم برم تو help index بعد xp_chdshell رو search کنم و توی Xp_cmdshell option اون اسکریپتی که هست
-- To allow advanced options to be changed.EXEC sp_configure 'show advanced options', 1GO-- To update the currently configured value for advanced options.RECONFIGUREGO-- To enable the feature.EXEC sp_configure 'xp_cmdshell', 1GO-- To update the currently configured value for this feature.RECONFIGUREGOرو بزنم تا درست بشه میخوام ببینم چه باید بکنم که این مشکل رفع بشه بعد یک مطلب هم بگم ما ا انتی ویروس نود بصورت آپدیت استفاده میکنیم.با تشکر

حمیدرضاصادقیان
جمعه 03 دی 1389, 00:08 صبح
سلام.
لطفا دقیقا پیغام خطا رو بنویسید. چون این دستورات Xp_cmdshell رو فعال می کنند و تا وقتی غیر فعال نشه نباید مشکلی ایجاد بشه.

mcse_2003
جمعه 03 دی 1389, 23:03 عصر
با سلام
جناب صادقیان
تشکر میکنم از شما بابت حسن توجه شما،تصویر ضمیمه شده پیغام خطایی است که زمان باز کردن نرم افزار همکاران با آن روبرو میشویم حتماً باید دستوری که در بالا ذکر کردم را execute کنیم تا مشکل برطرف شود.

با تشکر

حمیدرضاصادقیان
شنبه 04 دی 1389, 08:40 صبح
سلام.
اینکه هربار برنامه همکاران اجرا میشه و این ایراد رو میگیره من حدس میزنم جایی داره ازش استفاده میکنه و دسترسی شو بعد از کارش غیرفعال میکنه. چون وقتی شما دستوری رو فعال می کنید دیگه غیرفعال نمیشه تاوقتی که دوباره خودتون اونو غیر فعال کنید.