PDA

View Full Version : سوال: لینک یک فرم به فرم دیگر (برای دسترسی به اشیا فرم دیگر)

iran_sky
پنج شنبه 02 دی 1389, 21:36 عصر
با سلام
در این برنامه من یک فرم به نام wordpad دارم و یک فرم به نام find_replace کد جستجو و جایگزین کردن در فرم find_replace است اما من دسترسی به richtextbox فرم wordpad ندارم چطوری این لینک رو برقرار کنم
ممنون میشم کمکم کنید

alishokr
پنج شنبه 02 دی 1389, 22:30 عصر
با سلام .
2 راه دارید ، یا Access modifier مربوط به کنترل RichTextBox رو از private به public تغییر بدید یا یک پراپرتی public به فرمتون اضافه کنید که شیء RichTextBox رو برگردونه ..

با آرزوی موفقیت ...

iran_sky
پنج شنبه 02 دی 1389, 22:40 عصر
ممنون دوست عزیز اما من در سطح مبتدی هستم
میشه نشونم بدین

iran_sky
جمعه 03 دی 1389, 12:48 عصر
کسی نیست کمکم کنه

S.Reza
جمعه 03 دی 1389, 13:43 عصر
RichTextBox رو انتخاب کن و از قسمت properties خاصیت modifiers رو با مقدار public ست کن

در فرم دوم یه نمونه از فرمی که RichTextBox روی اون قرار داره بساز سپس با این نمونه می توانی به RichTextBox مورد نظر دسترسی داشته باشی

shask00l
جمعه 03 دی 1389, 15:21 عصر
راه های دیگه ای هم هست . اگه با شئ گرایی آشنا باشی میتونی تابع سازنده find replace رو تغییر بدی . بصورتی که یه ورودی از نوع ارجایی richtext بگیره . اونوقت هر کاری که روی اون richtext انجام بدی بصورت خودکار روی فرم اصلیت اعمال میشه . اصولی ترین روش به نظر من اینه .

موفق باشید

iran_sky
جمعه 03 دی 1389, 17:10 عصر
ممنون دوست عزیز ولی این قسمت رو متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدی

در فرم دوم یه نمونه از فرمی که RichTextBox روی اون قرار داره بساز سپس با این نمونه می توانی به RichTextBox مورد نظر دسترسی داشته باشی