PDA

View Full Version : اگر در پس زمینه تمام فرم های برنامه از عکس استفاده کنیم سرعت برنامه تا چه اندازه کاهش پیدا میکنه ؟

Delphi7_love
جمعه 03 دی 1389, 09:31 صبح
برنامه ای با حدود 100 تا فرم دارم
اگه برای همه از عکس استفاده کنم سرعت برنامه کاهش پیدا میکنه ؟

Felony
جمعه 03 دی 1389, 11:23 صبح
به چه صورتی ؟ برای هر فرم یک شئ Image با یک عکس متفاوت ؟
وقتی یک عکس رو تو شئ Image بارگذاری میکنید به صورت ریسورس در برنامه ذخیره میشه و بالتبع حجم فایل اجرایی بالا میره و رو سرعت هم تائثیر میزاره ولی درکل چیزی نیست که روال معمولی داشته باشه و باید همه جوانب رو در نظر بگیرید و تست کنید .

Delphi7_love
جمعه 03 دی 1389, 11:59 صبح
نه متفاوت نیست
یک شی image روی تمامی فرم ها بذاریم و برای تمامی آنها از یک عکس استفاده کنیم

vcldeveloper
جمعه 03 دی 1389, 17:25 عصر
یک شی image روی تمامی فرم ها بذاریم و برای تمامی آنها از یک عکس استفاده کنیم
اینکه روی سرعت تاثیر میزاره یا نه؟ بله تاثیر میزاره، در هر حال اون تصویر باید رسم بشه.

اینکه چقدر تاثیر میزاره، بستگی به اندازه تصویر، نحوه لود شدن تصویر، نحوه رسم تصویر، و فاکتورهای مختلف داره. باید سعی کنید حتی المقدور تصویر کم حجم باشه، بهتره از یک تصویر با اندازه کم که Stretch شده استفاده کنید. نحوه لود شدن تصاویر هم مهم هست. اگر قرار باشه در همه 100 فرم یک TImage بزارید، و در زمان طراحی بهش همون تصویر رو بدید، دارید 100 کپی از همون تصویر در فرم های مختلف نگهداری می کنید و هر کدوم رو هر بار لود می کنید. در همچین حالتی، بهتره که یک فرم پایه داشته باشید که تصویر در اون قرار میگیره، و سایر فرم ها از اون فرم پایه مشتق میشند، یا اینکه تصویر را به صورت یک Resource در فایل EXE ذخیره کنید، و در زمان لود اولین فرم، این تصویر را در یک متغیر عمومی بریزید، و هر فرمی که داره لود میشه، تصویرش را از این متغیر دریافت کنه.

Delphi7_love
جمعه 03 دی 1389, 21:32 عصر
دوتا عکس دارم که میخوام یکی برای عنوان فرم و دیگری برای پس زمینه فرم استفاده کنم
اگه دوتا عکس کنار برنامه داشته باشم که موقع لود شدن فرم بریزمشون داخل شی timage درسته یا نه ؟

متشکرم

Felony
شنبه 04 دی 1389, 08:18 صبح
دوتا عکس دارم که میخوام یکی برای عنوان فرم و دیگری برای پس زمینه فرم استفاده کنم
اگه دوتا عکس کنار برنامه داشته باشم که موقع لود شدن فرم بریزمشون داخل شی timage درسته یا نه ؟

متشکرم
بله ، مشکلی نداره .