PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن پویا textbox و مدیریت آن

Samsam2010
جمعه 03 دی 1389, 17:21 عصر
با سلام دوستان
درخواست اول : من میخواستم در فرم برنامه ام n تا تکست باکس (اگر داخل groupbox باشه که بهتر) به صورت داینامیک اضافه کنم .

درخواست دوم : حالا اگر تعداد تکست باکس ها زیاد شد و از فرم خواست بزنه بیرون چطوری با اسکرول مدیریتش کنم

درخواست سوم : تمام عناصر تکست باکس ها رو می خوام بریزم تو آرایه .

با تشکر پیشاپیش از شما دوستان عزیز

ameysams
جمعه 03 دی 1389, 18:17 عصر
اضافه کردن textbox ها:

Dim txt(100) As TextBox

For i As Integer = 0 To 99
txt(i) = New TextBox
txt(i).Top = i * 25

Me.Controls.Add(txt(i))

Next
برای قرار دادن اسکرول هم کافیه که خاصیت autoscroll فرم را true کنید.

برای ریختن در یک آرایه:

Dim val(100) As String

For i As Integer = 0 To 99

val(i) = txt(i).Text

Next

Samsam2010
جمعه 03 دی 1389, 23:53 عصر
دوست عزیز دستت درد نکنه واقعا کارم راه افتاد :تشویق: اجرت با خدا
کاملا تا اینجا کارم راه افتاده اما یه مشکل دارم من میخوام تکست ها تو groupbox باشه در حالت کد شما برای این جواب نمیده، خودم هم نتونستم چطوری باید انجامش بدم

در مورد ریختن تو آرایه سیستم اول میگه txt رو نمیشناسم بعد که از نوع textbox معرفی اش می کنیم میگه :

Error 1 Class 'System.Windows.Forms.TextBox' cannot be indexed because it has no default property. C:\Documents and Settings\Samsam\Desktop\WindowsApplication1\Window sApplication2\Form1.vb 60 22 WindowsApplication2

لطفا کمکم کنید

mazoolagh
جمعه 03 دی 1389, 23:58 عصر
شاید استفاده از datagridview بجای مجموعه ای از تکسباکس راحتتر باشه.

Samsam2010
شنبه 04 دی 1389, 00:13 صبح
بله دوست من
در حال حاضر من برای این کار از datagrid استفاده می کنم اما با ، ظاهر کارم در تضاد یعنی با مجموعه از تکست باکس ها بهتر در می آد .(این دوره زمونه مردم{جسارت نباشه خودم رو عرض میکنم} ظاهر بین شدند :ناراحت:)

ameysams
چهارشنبه 08 دی 1389, 16:03 عصر
اول یک groupbox به پروژه اضافه نمایید سپس از کد اولی که نوشتم:

Me.Controls.Add(txt(i))

را تغییر دهید به:

Me.GroupBox1.Controls.Add(txt(i))

Samsam2010
جمعه 10 دی 1389, 19:20 عصر
یه مشکل عجیب داره این auto scroll
وقتی این auto scroll رو true می کنم و با کلیک روی دکمه تکست های جدید ایجاد می کنم تکست ها تا زمانی که scroll ظاهر نشده مرتب و کنار هم ساخته می شوند اما بعد از ظاهر شدن scroll تکست ها با فاصله اییجاد میشوند (خودتون امتحان کنید اگر نشد بگید عکس بزارم) به نظر شما مشکل از کجاست ؟

دوستان هنوز مشکلم حل نشده ها (ریختن تکست ها توی آرایه !!)

ameysams
دوشنبه 13 دی 1389, 23:20 عصر
عکس ها و کد ها را قرار دهید:متفکر:

Samsam2010
سه شنبه 14 دی 1389, 18:40 عصر
با سلام
بفرمایید دوستان زمانی که auto scroll رو فعال میکنیم بعد از ساخت تکست ها دیگه پشت سر هم ساخته نمیشن از هم فاصله میگیرن !

64546

arasfree
پنج شنبه 16 دی 1389, 08:51 صبح
من در شروع کار بودم و دنبال مطالب برای یادگیری بودم که با پست شما دوست عزیز برخورد کردم .خیلی از شما ممنونم که راهنمائی فرمودید .اجرتان با خدا. زکوه العلم نشروه.

ameysams
جمعه 17 دی 1389, 06:48 صبح
فکر نکنم این نتیجه اجرای کد من باشه چون اون کد textbox ها را عمودی چاپ میگرفت نه افقی؟