PDA

View Full Version : یک مشکل در مورد منو

SYSMAN
دوشنبه 24 مرداد 1384, 16:17 عصر
با سلام
یک فرم داریم با یک MainMenu خصوصیت RighToLeft هر دو هم True هست، زمانی که چند تا منو اضافه می کنیم و برنامه رو اجرا می کنیم همه چیز درسته ولی وقتی خصوصیت WindowState فرم رو برابر Maximized قرار می دهیم منوها جابجا می شه.
مثلا اگر اسم سر منوها به ترتیب: فایل،ویرایش،کمک باشه در حالت دوم می شه کمک،ویرایش،فایل
وقتی با اشاره گر ماوس می ریم روش منوها درست می شن، در نوع خودش جالبه، کسی می دونه مشکل از کجاست (لابد مثل تمام برنامه های مایکروسافت این هم یک باگ هست)

SYSMAN
دوشنبه 24 مرداد 1384, 22:31 عصر
یعنی هیچ کس تا حالا با این مسئله برخورد نداشته!!

sh
دوشنبه 24 مرداد 1384, 23:33 عصر
قبلا راجب این موضوع بحث شده

این توی پستهای اولیه این قسمت بگرد

Ehsan Zand
دوشنبه 24 مرداد 1384, 23:58 عصر
سلام
چرا عزیز دل برادر منم این مشکل رو دارم. راهش رو هم پیدا نکردم. ولی با اولین فرمی
که تو mdi لود کنی درست میشه. مثلا یه فرم گرفتن پسورد.
یا شاید بتونی یه فرم کوچیک رو باز کنی که به محض باز شدن بسته بشه.
البته منتظر جواب اساتید هم باش. من هم هستم.

vbapr2005
سه شنبه 25 مرداد 1384, 02:07 صبح
سلام بچه ها. البته فکر می کنم به احتمال 100% این کار رو هم کردین و جوابی نگرفتن اما حالا اینو هم بشنوید:
توی Form_load اولش یه حالی به فرمت بده(Me.Refresh)
البته من خودم این برنامه رو درست نکردم که ببینم با Refresh درست میشه یانه اما حالا بخاطر من این کارو بکن!
یه چیز دیگه از اون برادران و خواهران محترمی که میگن اینو قبلا بحث کردیم میخوام که لطفا آدرسشو هم بگن. چه لذتی از این میبری (منطورم با خودمه) که بقیه رو بفرستی دنبال سرچ و این جور بدبختی ها؟(البته بازم با خودم بودم!!!)

Chabok
سه شنبه 25 مرداد 1384, 07:15 صبح
این روش هم بد نیست

توی فرم لود اینو بنویسید :

Dim I As Integer
For I = 0 To Menu1.MenuItems.Count - 1
Menu1.MenuItems(I).OwnerDraw = True
Menu1.MenuItems(I).OwnerDraw = False
Next

hossein.e
سه شنبه 25 مرداد 1384, 17:34 عصر
به نظر من باید از کلک رشتی استفاده کرد بدین صورت که MainMenu رو راست چین کرده اما form را در حالت چپ چین قرار دهیم سپس اگر بخواهیم منوها به ترتیب فایل،ویرایش،کمک باشه در MainMenu نیز از سمت چپ منوها راوارد کنیم یعنی بصورت فایل،ویرایش،کمک
من که همین کار رو تو برنامه ام انجام داده ام و نتیجه هم گرفته ام
منتظر نظراتتون هستم

amin_programmer
چهارشنبه 26 مرداد 1384, 01:59 صبح
فقط همین یک خط رو تو فرم لود قرار بدید درست میشه

Me.OnRightToLeftChanged(EventArgs.Empty)

SYSMAN
چهارشنبه 26 مرداد 1384, 05:33 صبح
دست جفتتون طلا (آقا محسن و آقا امین)

Ehsan Zand
چهارشنبه 26 مرداد 1384, 10:09 صبح
فعلا که من کد آقا محسن رو نوشتم. صد در صد جواب میده. دستت درست.
اون یکی رو هم امتحان می کنم.

bashir_nashi
چهارشنبه 26 مرداد 1384, 21:35 عصر
من برای حل این مشکل پیش فرض فرم رو نرمال میکنم و تو me.visiblechang اون رو ماکسیمایز میکنم . این راه هم جواب میده ولی از این به بعد از راه amin_programmer استفاده میکنم (چشمک)