PDA

View Full Version : ارور در اضافه کردن OCX

farshidshd
شنبه 04 دی 1389, 14:47 عصر
سلام

من وقتی میخوام یه ocx به وی بی اضافه کنم این ارور رو میده ، چی کارش کنم؟؟

http://farshidshd.persiangig.com/ForSite/OcxVB.jpg

ممنون میشم کمکم کنین.

Dr.Bronx
شنبه 04 دی 1389, 14:52 عصر
Start > Run

regsvr32 OsenButton.ocx و enter بزنید . پیغام رو ok کنید .

البته قبل از این کار این ocx رو کپی کنید در شاخه system32 .

موفق باشید ./

farshidshd
یک شنبه 05 دی 1389, 10:46 صبح
برای هر OCX باید اینکار رو کنم؟؟؟

راهی نیست کلا درست بشه؟

Dr.Bronx
یک شنبه 05 دی 1389, 21:59 عصر
من یه چیزی میزارم توی جیب شما ولی هیچی بهتون نمی گم ، شما می دونید که من اون رو گذاشتم توی جیب شما ؟

farshidshd
دوشنبه 06 دی 1389, 10:02 صبح
چرا روی PC راحت میشه از OCX استفاده کرد؟ ولی وقتی میخوام روی لپ تاپ استفاده کنم ، حتما باید این کار رو کنم؟؟؟

vahid1
سه شنبه 07 دی 1389, 23:06 عصر
دوست عزيز OCX يك ابزار قابل استفاده براي ساير برنامه‌ها است و براي اينكه بتونيد از آن استفاده كنيد لازم است تا در Registry سيستم عامل Windows ثبت شود. همانطور كه دوستان اشاره كردند با برنامه regsvr32 اين عمل به راحتي انجام مي‌شود البته برنامه‌هاي نصاب هم اين كار رو انجام مي‌دهند و حتي خودتان هم مي‌توانيد اين كار رو انجام بدين ولي به هرحال بايد انجام شود. در هنگام ثبت مشخصات OCX مانند GUID (عدد شناسائي منحصر به فرد) ، نحوه‌ي استفاده از حافظه و... كه درون فايل OCX يا فايل جانبي آن موجود است در Registry سيستم عامل ثبت مي‌شود و سپس ساير برنامه‌ها مي‌توانند Object هائي از آن OCX ساخته و از آنها استفاده كنند.
در ضمن اين كه روي PC شما كار مي‌كرده ولي روي Laptopتان نمي‌كرده دلايل زيادي مي‌تواند داشته باشد مانند اين‌كه قبلاً برنامه ديگري كه از اين ActiveX استفاده مي‌كند آن رو نصب كرده باشد و يا اين‌كه سورس آن را قبلاً برروي كامپيوترتان Compile كرده باشيد و...

موفق باشيد

farshidshd
جمعه 10 دی 1389, 11:40 صبح
خب الان من روی لپ تاپ نمیتونم این کار رو بکنم . این راه هایی که شما فرمودین هم رفتم ولی فرقی نکرد. چی کار کنم؟؟

farshidshd
یک شنبه 26 دی 1389, 14:52 عصر
دوستان کسی کمک نمیکنه ؟؟

من اون دستورات رو وارد میکنم و وقتی ok میزنم این ارور رو میده ::

http://farshidshd.persiangig.com/ForSite/eror%20ocx2.jpg

خواهشا کمک کنید .

farshidshd
جمعه 01 بهمن 1389, 12:51 عصر
کسی نمیدونه یا کسی نمیاد اصلا؟

ali190
جمعه 01 بهمن 1389, 13:31 عصر
سلام
خود ocx رو جهت تست دوستان اينجا آپ كن
ياعلي

mostafag
شنبه 02 بهمن 1389, 21:21 عصر
سلام دوستان
من هم دقیقا همین مشکل رو دارم!!
یعنی دقیقا وقتی میخوام کامپوننت رو اضافه کنم همین پیغام دوستمون رو میگیرم و وقتی هم که میخوام اون رو رجیستر کنم اون پیغام دومی که دوستمون ضمیمه کردن رو میگیرم!!
من از کامپوننت فلش استفاده میکنم که ضمیمه هم کردم!!
راستی من یه برنامه هم که دارم از این کامپوننت توش استفاده شده کامپوننت میاد اما آیکونش توی جعبه ابزار به صورت سیاه رنگ میاد که نمیدونم مشکلش کجاست؟؟!! (عکسش رو هم ضمیمه کردم همونی که سیاه رنگه کامپوننت فلش هست!!)
لطفا اگه چیزی میدونید من رو هم راهنمایی کنید

farshidshd
یک شنبه 03 بهمن 1389, 15:11 عصر
سلام
خود ocx رو جهت تست دوستان اينجا آپ كن
ياعلي

از همون Ocx هایی هست که تو همین فروم خودتون گذاشتین

مثلا" این::

http://farshidshd.persiangig.com/ForSite/SonicClickUltra.ocx

Dr. Jscript
یک شنبه 03 بهمن 1389, 15:26 عصر
اشکال از سیستمتونه. البته خود سیستم که نه . پیشنهاد می کنم که برای استفاده از ویژوال بیسیک و کار کردن درست از ویندوز XP استفاده کنید. اما خب کار دیگه هم این هست که با استفاده از سرچ یک سری از ocx ها را پیدا کنید و بعد به صورت حلقه تو ویژوال بیسیک اون ها را یکی یکی ثبت کنید که برای برنامه نویسی خودتون هم خوبه!

farshidshd
دوشنبه 04 بهمن 1389, 11:36 صبح
اشکال از سیستمتونه. البته خود سیستم که نه . پیشنهاد می کنم که برای استفاده از ویژوال بیسیک و کار کردن درست از ویندوز XP استفاده کنید. اما خب کار دیگه هم این هست که با استفاده از سرچ یک سری از ocx ها را پیدا کنید و بعد به صورت حلقه تو ویژوال بیسیک اون ها را یکی یکی ثبت کنید که برای برنامه نویسی خودتون هم خوبه!

نمیشه که روی لپ تاپی که ویندوز سون اریجینال داره XP نصب کرد،

راه دوم رو یه کم بیشتر توضیح میدین ؟؟ متوجه نشدم

meysam220
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 01:15 صبح
سلام دوستان عزیز
من یه برنامه نوشتم - الان زمانی که اجرامیکنم وقتی می خوام یه فرم رو باز کنم
پیغام خطا نمایش داده میشه
کی میتونه راهنمائی کنه

www.pc3enter.tk
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 20:49 عصر
دوستان عزیز

1-- ویندوز سون بیشتر ocx ها را به خاطر قدیمی بودن یا جهت امنیت به هیچ وجه ریجیستری نمی کند به طور مثل شما به هیچ وجه نمی توانید از ocx به این نام xpcontrol در سون استفاده کنید

2-- برای ریجیستری کردن ocx دررررررررررر xp که تعداد آنها زیاد است می توان به این روش استفاده کرد

1 ----- nodpad را باز کنید و یعد داخل ان بنویسید (البته به تعداد ocx)

مثلا

regsvr32 xxxxxx
regsvr32 xxxxxx

به جای xxxxxx باید ocx مورد نظر را بنویسید و بعد مطالب را با پسوند bat ذخیره کنید
حال روی فایل ایجاد شده کلیک کنید و .....

تمام