PDA

View Full Version : سوال: دادن آلارم در sql2005 ؟؟

nahidkh
یک شنبه 05 دی 1389, 09:25 صبح
با سلام
من چن تا جدول توی sql2005 ایجاد کردم،و یه ستون دارم که تاریخ اولیه رو از کاربر تو محیط برنامه نویسی میگیره، میخوام بعد از مثلا 10 روز از اون تاریخی که گرفته یه پیغام بده و پایاین مهلت رو یادآور بشه.چه جوری باید این کارو بکنم؟ توی خود sql همچین امکانی هست؟:متفکر:

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 05 دی 1389, 09:53 صبح
سلام.خیر در SQL Server نسخه 2000 یک همچین امکانی نیست ولی در 2005 به بالا میتوانید از Notification Service استفاده کنید.

nahidkh
یک شنبه 05 دی 1389, 14:15 عصر
منظور من هم SQL Server2005 هستش، میشه لطفا بیشتر راهنمایی بفرمایید؟ در Notification Services چکار باید بکنم؟ تا بحال با این قسمت کار نکردم.

tooraj_azizi_1035
یک شنبه 05 دی 1389, 14:33 عصر
سلام،
فرض کن الان برنامه (Application خودت) رو اجرا کردی. احتمالاً داده هات رو تو یه گرید داری نمایش می دی. باید با یک SELECT رکوردهای 10 روز قبل رو انتخاب کنی یعنی در قسمت WHERE تاریخ امروز رو از تاریخ اونها کم کنی تا اگه 10 شد برنامه یک Alarm بده. SQL Server برای ذخیره داده ها و سرویس دادن به درخواست های مرتبط با این داده ها طراحی شده شما باید قضیه رو تو برنامه Handle کنی به روشی که گفتم.
یک مثال می تونه تاریخ اعتبار یک پیش فاکتور باشه که اگه از یه موعدی گذشت برنامه Alarm بده.

nahidkh
دوشنبه 06 دی 1389, 08:04 صبح
ممنونم از راهنمایی تون. توی خود sql server2005 امکانش نیست؟ یعنی نمیشه فقط از روی تاریخ اولیه که توسط کاربر وارد میشه محاسبه 10 روز شروع و انجام بشه؟ چون احتمال داره هر روز کاربر مثلا 5 تا تاریخ اولیه بزنه و بعد از یه مدت دیگه هر روز چندتا تاریخ پایان 10روز داشته باشیم.میخوام که این یاداوری بصورت خودکار از روی تاریخ اولیه انجام بشه تا اشتباهی رخ نده.

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 06 دی 1389, 08:11 صبح
سلام.
دو تا روش در پیش رو دارید. یا از روشی که من عرض کردم. یا اینکه یک Procedure بنویسید و هنگام ورود به برنامه تا تاریخ 10 روز جلوتر رو به کاربر نمایش بده. اینم با یک select ساده از جدولتون امکانپذیر هست.