PDA

View Full Version : مشکل در ایجاد SETUP درVB

vistacali
یک شنبه 05 دی 1389, 19:02 عصر
من یک برنامه با ویژوال بیسیک نوشتم و از بانک اکسس 7 استفاده کردم.وقتی از برنامم ست آپ می سازم و در سیستم دیگری نصب میکنم ارور میده که بانک و پیدا نمی کنهدر صورتی که بانک اطلاعاتیم هم به اون اضاف میکنم منو راهنمایی کنید ممنون میشم دیگه دارم دیونه میشم که مشکل از کجاست

sajad_boj70
یک شنبه 05 دی 1389, 20:19 عصر
سلام
آدرس بانکت رو چه جوری تعریف میکنی؟ باید جوری تعریف کنی که در سیستم دیگه هم برنامت آدرس بانک رو گم نکنه
جایی که میخوای آدرس بانکت رو مشخص کنی به این صورت عمل کن.
مثلا اگه آدر بانکت به این صورته : E:\project\vb\bank.mdb
آدرس رو به این صورت تغییر بده : vb\bank.mdb\..
یا تو فرم لودت این کد رو بنویس : Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0; Data Source=" & App.Path & "\bank.mdb"

vistacali
دوشنبه 06 دی 1389, 17:45 عصر
دوست گرامی باز هم مشکل من حل نشد من پروژه ای تستی را ضمیمه میکنم نگاهی بینداز ببینم مشکل از کجا است ممنون میشوم
با .. خطای پیدا نکردن میدهد و با اون روش فرم لود هم خطای run time را میده:گریه:

sajad_boj70
دوشنبه 06 دی 1389, 22:45 عصر
دوست عزیز میتونی بگی این برنامه چیکار میکنه؟
در هر صورت شما میتونی به جای استفاده از Data از Adodc استفاده کنی.
چون از Data قویتره.
اگر هم میخوای از Data استفاده کنی مشکلت اینجاست
64192

برای رفع مشکلت به این صورت عمل کن
64193

توضیحی که میتونم بدم اینه که شما میتونی یک پوشه درست کنی به نام test (یا هر چیز دیگه ای) و بانک اطلاعاتیت رو اونجا قرار بدی.
حالا آدرسش رو به صورتی که در عکس توضیح دادم تغییر بده

vistacali
سه شنبه 07 دی 1389, 18:20 عصر
ممنون دوست من کار ما که نشد همون بریم با SQL بنویسیم و بعد اضافه کنیم داخلش هم راحت تر هست هم اینجور دردسرهایی را نداریم ما دیگه این اکسس را باید بیخیال بشیم
((در ضمن دوست گرامی همونجوری که گفته بودم این برنامه ای که برای شما فرستاده بودم یک برنامه فقط برای تست بود برنامه اصلی نبود اینو همینجوری درست کردم در 10 ثانیه که مشکلم را نشون بدهم))
بازهم ممنون از راهنماییتون پیروز موفق و سربلند باشید

www.link-miau-ac.blogfa.com
ماهنامه علمی و تخصصی لینک ((ماهنامه ی مربوط6422464225 به علوم کامپیوتر و حوضه های وابسته )) کاری از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت در ضمن تا اواخر هفته PDF شماره ی دوم در وبلاگ قرار خواهد گرفت

gohari244
پنج شنبه 30 دی 1389, 03:23 صبح
ببین دوست عزیز 1-واسه همچین برنامه هایی همیشه سعی کن در لواد فرم دیتابیس رو احضار کنی2-شما یک کنترل دیتا قرار دادید و بعد از دستور احضار ado استفاده کردی به هر حال من برنامه تو درست کردم و می تونی دانلودش کنی و ببینیش
راستی همیشه دیتابیس رو یا داخل پوشه برنامه قرار بده یا داخل پوشه ای در داخل پوشه برنامه
http://up.iranblog.com/images/xqyk2na9bguiv44yxjl6.rar

vistacali
پنج شنبه 30 دی 1389, 07:38 صبح
ببین دوست عزیز 1-واسه همچین برنامه هایی همیشه سعی کن در لواد فرم دیتابیس رو احضار کنی2-شما یک کنترل دیتا قرار دادید و بعد از دستور احضار ado استفاده کردی به هر حال من برنامه تو درست کردم و می تونی دانلودش کنی و ببینیش
راستی همیشه دیتابیس رو یا داخل پوشه برنامه قرار بده یا داخل پوشه ای در داخل پوشه برنامه
http://up.iranblog.com/images/xqyk2na9bguiv44yxjl6.rar

آقا دمت گرم با اینکه خیلی داخل نت گشتم ولی جوابی برای این کار پیدا نکردم ولی هنوز به فکر جوابی ب.دم و داشتم مجدد کتاب ویزال را میخوندم تا مشکلم را حل کنم بازم از شما تشکر میکنم خدا خیرتون بده مرسی دارین :قلب::بوس: