PDA

View Full Version : اتصال به دیتابیس فایلی

lianteam
یک شنبه 05 دی 1389, 22:07 عصر
سلام دوستان
یه سوال ساده دارم

اول توضیح بدم
من visual studio 2010 و sql server 2008 رو نصب کردم.
توی sql server دیتابیس و تیبل ها رو ساختم و برای اتصال به برنامه c# توی فایل projectname.exe.config کد زیر رو وارد میکنم.

<appSettings>
<add key="connstring" value="Data Source=FEREDY-PC\FEREDY;Initial Catalog=databasename;Integrated Security=True"/>
</appSettings>

حالا بحث من اینه که من فایل mdf دیتابیس که توی sql server ساختم رو کپی و کنار پروژم گذاشتم.
حالا باید چه کدی رو توی فایل projectname.exe.config برای اتصال به این فایل بنویسم . چون میخوام وقتی پروژمو جابجا میکنم و میبرم روی یه سیستم دیگه دیگه نیاز به نصب sql server نباشه

ممنون میشم کمک کنید.

lianteam
دوشنبه 06 دی 1389, 09:15 صبح
کلا این فروم خیلی غیر فعاله

tooraj_azizi_1035
دوشنبه 06 دی 1389, 10:10 صبح
سلام،
دوست من شما موقع ساخت SETUP باید SQL Express 2008 رو در پروژه Include کنی. بعد ConnectionString ات رو اینطوری تنظیم کنی:

DataSource=.\SQLEXPRESS; AttachDbFilename =C:\MyWorkers.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True
مسیر دیتابیس رو هم تغییر بده.
راه حل مشکلت اینه که به فروم ساخت Setup بری.

lianteam
دوشنبه 06 دی 1389, 10:28 صبح
من نمیخوام فایل نصبی درست کنم

فقط میخوام بشه پروژمو روی چند سیستم برد که بشه روی سیستم های دیگه هم تغییرات روش اعمال کرد
متوجه شدید؟

اینجا ارور میگیره

SqlConnection connection = new SqlConnection("DataSource=.\SQLEXPRESS; AttachDbFilename =C:\cloob.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");

lianteam
دوشنبه 06 دی 1389, 10:31 صبح
راستی یه چیزی اینکه من همش با کد کار میکنم برای selet insert یا هر چیز دیگه ای و با ابزار ها کار نمیکنم واسه همین مشکل دارم وگرنه خودشون کانشکن میسازن و میشه کار کرد