PDA

View Full Version : سوال: نوشتن برنامه های اتوماسیون اداری یا حسابداری

adelante94
دوشنبه 06 دی 1389, 18:08 عصر
سلام
خواستم بدونم نوشتن برنامه های اتوماسیون اداری یا حسابداری بوسیله ویژوال سی شارپ راحتر و کارایی بهتری داره یا بوسیله ویژوال سی پلاس پلاس ؟
لطفا منو راهنمای کنید.
متشکرم

sorooshk
دوشنبه 06 دی 1389, 22:40 عصر
سلام
با سي شارپ هم ميتونيد بنويسيد. ولي بيشتر توي اين برنامه معماري 3 لايه و امنيت مهم هست كه براي امنيت ميتونيد ابتدا مقادير ارسالي به ديتابيس را با MD5 رمز كرده و سپس عبارت رمز شده با MD5 را توسط روش Triple Des رمزنگاري كنيد در روش Triple Des عبارت شما 3 بار ديگر نيز رمز ميشود كه با رمزگذاري با روش MD5 كلا ميشه 4 بار يعني عبارت شما داراي 4 لايه رمز ميشه كه شكستن اين لايه ها و كرك كردن اونها به چند سال وقت نياز داره تازه آخرش اگر بشه.(كه نميشه)
ضمنا براي بانك اطلاعاتي هم بايد تحقيق كنيد كه ميخواهيد از SQL استفاده كنيد يا Oracle برنامه اتوماسيون شركت همكاران سيستم كه واقعا محشر هست توسط بانك اطلاعاتي Oracle هست. البته با SQL هم ميتونيد به همون قدرت برسيد فقط جهت اطلاع گفتم.

adelante94
سه شنبه 07 دی 1389, 11:24 صبح
بسیار متشکرم از راهنمایی شما استاد خوب آقای کریمی عزیز.

یعنی برنامه همکاران سیستم را بوسیله سی شارپ نوشتن درست فهمیدم؟

ASKaffash
سه شنبه 07 دی 1389, 11:40 صبح
سلام
با سي شارپ هم ميتونيد بنويسيد. ولي بيشتر توي اين برنامه معماري 3 لايه و امنيت مهم هست كه براي امنيت ميتونيد ابتدا مقادير ارسالي به ديتابيس را با MD5 رمز كرده و سپس عبارت رمز شده با MD5 را توسط روش Triple Des رمزنگاري كنيد در روش Triple Des عبارت شما 3 بار ديگر نيز رمز ميشود كه با رمزگذاري با روش MD5 كلا ميشه 4 بار يعني عبارت شما داراي 4 لايه رمز ميشه كه شكستن اين لايه ها و كرك كردن اونها به چند سال وقت نياز داره تازه آخرش اگر بشه.(كه نميشه)
ضمنا براي بانك اطلاعاتي هم بايد تحقيق كنيد كه ميخواهيد از SQL استفاده كنيد يا Oracle برنامه اتوماسيون شركت همكاران سيستم كه واقعا محشر هست توسط بانك اطلاعاتي Oracle هست. البته با SQL هم ميتونيد به همون قدرت برسيد فقط جهت اطلاع گفتم.

سلام
شما رسما دارید تبلیغ دیگران را انجام می دهید نه پاسخ فنی به تاپیک را ! سئوال #C و ++C است برای حسابداری و اتوماسیون

abbas.oveissi
سه شنبه 07 دی 1389, 13:16 عصر
سلام
خواستم بدونم نوشتن برنامه های اتوماسیون اداری یا حسابداری بوسیله ویژوال سی شارپ راحتر و کارایی بهتری داره یا بوسیله ویژوال سی پلاس پلاس ؟
لطفا منو راهنمای کنید.
متشکرم

به طور کلی میگم ها،اصولا وقتی میپرسی این زبون بهتره یا اون زبون ، هرکی هر زبونی رو بلده میاد میگه اون بهتره ، من زیاد این قضیه رو به چشم دیدم !!!! باید یکی که به دو زبان کاملا مسلط هست رو پیدا کنی بعد بپرسی . اینجا تایپیک #C است پس احتمالا بیشتر نفرات میگن #C .

sorooshk
سه شنبه 07 دی 1389, 19:45 عصر
سلام
شما رسما دارید تبلیغ دیگران را انجام می دهید نه پاسخ فنی به تاپیک را ! سئوال #C و ++C است برای حسابداری و اتوماسیون

سلام
من هميشه به قوانين فروم احترام گذاشتم و خواهم گذاشت. من اصلا تبليغ نكردم. بايد به مردم آگاهي داد كه چه سيستم هايي چه قدرت هايي دارند تا بتونند روي اون تحقيق كنند. به خاطر همين نام يك شركت را گفتم كه در زمينه اتوماسيون و برنامه هاي ديگه واقعا خيلي خوب كار كرده. اين وظيفه همه هست كه در مورد برنامه هاي مختلف اطلاعات داشته باشند. اگر تمايل داشته باشيد حاضر هستم در مورد برنامه هاي شركت هاي ديگه هم صحبت كنم كه فكر نكنيد جانب داري يك شركت خاص را انجام دادم.
با اين حال اگر مديران اين تالار واقعا واقعا فكر مي كنند كه من تبليغ كردم ميتونند پست من را پاك كنند. من تابع قوانين فروم هستم.

ضمنا من نگفتم برنامه اون شركت كه در بالا گفتم با سي شارپ نوشته شده. دقيق نميدونم با چي نوشتند ولي از فدرتش تو بانك اطلاعاتي كه از Oracle استفاده كردند گفتم.
به نظر من اين شركت عمدا از Oracle استفاده كرده كه بتونه افراد خاصي را وارد سيستم پشتيبانيش بكنه و هر كسي با هر دانشي اجازه پشتيباني نداشته باشه. چون همون جور كه ميدونيد افرادي كه Oracle كار درست و حسابي باشند خيلي خيلي كم داريم كه اون هم به خاطر پولي بودن Oracel و Component هاي اون هست كه برنامه نويس حتما بايد اونها را خريداري كند. البته اين نظر من هست بعدا نگيد نظرت را داري تحميل ميكني.

HOSSEINGHOLI
چهارشنبه 08 دی 1389, 00:06 صبح
تا اونجایی که من اطلاعات دارم اگه از نظر شی گرایی باشه c# یک زبان full object oriented است و از c++ خیلی راحت تره
دارای کامپوننت های فراوانی هم هست
به طور کلی ساخت نرم افزار هایی که زیاد به سخت افزاز وابسته نیستند c# بهتر و زودتر جواب میده
ولی برای برنامه نویسی برنامه هایی که که وابسته به سخت افزار هستند c++ بهتره

adelante94
چهارشنبه 08 دی 1389, 17:36 عصر
سلام
اولا متشکرم از اینکه به سوال من توجه کردید.
ثانیا چون به سی شارپ علاقه داشتم به این دلیل سوال رو تو این تاپیک مطرح کردم .
البته مطالب زیادی درباره هردو زبان مطالعه کردم ولی هرکس اون زبانی که بلد بوده رو مبنای تعریف قرار داده.
ولی خوب واقعیتش سی شارپ رو نصبت به بقیه زبانهای دیگر ترجیح دادم بعلت پیچیدگی کمتر و کارای بیشتر و راحتر بودن.
ممنون

imanamami
سه شنبه 10 خرداد 1390, 20:53 عصر
به طور کلی میگم ها،اصولا وقتی میپرسی این زبون بهتره یا اون زبون ، هرکی هر زبونی رو بلده میاد میگه اون بهتره ، من زیاد این قضیه رو به چشم دیدم !!!! باید یکی که به دو زبان کاملا مسلط هست رو پیدا کنی بعد بپرسی . اینجا تایپیک #C است پس احتمالا بیشتر نفرات میگن #C .

حق بااین دوستمان است.
ولی من با هردو کار کرده ام.
با C# کار کنی راحت تری
موفق باشید

amin4763
دوشنبه 21 شهریور 1390, 19:26 عصر
سلام

خدمت دوستمون ضمن عرض معذرت عرض کنم که تا زمانی که اطلاعات جامع ندارین جواب ندین،md5,desروش رمزنگاری هستن که معایبی دارن مثل تجمیع فشار روی فهرست الگو،کتابی با عنوان اصول امنیت سیستم ها و شبکه های کامبوتری هست لطفا مطالعه کنین،اون روش ها با اینکه مفید اند ولی کارکرد کمی دارن.مرسی

sorooshk
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 19:47 عصر
با سلام
والا من خودم در چندین پروژه مختلف از روش TripleDes استفاده کردم و میلیون میلیون رکورد الان دارند به راحتی کار می کنند بدون اینکه مشکلی پیش بیاد و یا سیستم سنگین بشه.

با احترام به شما باید بگم که تو کتابها خیلی چیزها می نویسند ولی وقتی عملی بشه همه چیز معلوم میشه الان هم بهترین اساتید برنامه نویسی چنین سیستم های رمزنگاری را سفارش می کنند.

ضمنا کسی که میخواد امنیت بالا داشته باشه باید بدونه که کمی پایین اومدن سرعت طبیعی هست.
البته باز هم من میگم من اصلا هیچ گونه تغییری در سرعت در برنامه هایی که نوشتم ندیدم حتی تحت وب هم بودند ولی خداراشکر مشکلی نبوده.

ضمنا هر کسی آزاد هست که نظر خودش را در تالار گفتمان بیان بکنه و درست نیست که شما یک مرتبه بفرمایید که چرا من نظر دادم. نظر هر شخص قابل احترام هست. ضمنا من آنقدر تجربه در امر رمزنگاری با TripleDes داشتم که با اطمینان میتونم بگم روش بسیار عالی و خوبی هست.
حالا اگر دوست داشتید از این روش استفاده کنید اگر هم نه که نه.

peyman68_2005
پنج شنبه 28 مهر 1390, 15:47 عصر
سلام خدمت دوستان شما میتونید از امکانات encript &decript خود ویژوال استدیو استفاده کنید که بسیار امنیتش بالاست همچنین فکر میکنم با هر محیط برنامه نویسی که راحتری کد بزن کارایی همه زبانها بالاس و اینجاس که هنر نمایی برنامه نویس پیش میاد که هنر برنامه نویسیشو پیاده کنه و یک نرم افزار کارا با بیشترین کاراییرو تولید کنه
موفق باشین

FastCode
پنج شنبه 28 مهر 1390, 20:52 عصر
C# راحتتر و سریعتره.
C++ سختتره و بهتره.

الان همه C# کار میکنن.

r0ot$harp
جمعه 29 مهر 1390, 02:54 صبح
دوستان عزیز فکر نمی کنم TDES الگوریتم خوبی باشه برای یک اتوماسیونی که نامه های محرمانه شاید داخلش موجوده.

من خودم تو نرم افزار هایی که برای بانک یا ادارات دولتی می نویسم از AES استفاده می کنم . فوق العاده هست .

باتشکر احسان