PDA

View Full Version : سوال: تغییر اندازه اشکال داخل یک فرم با تغییر اندازه فرم ؟

payam880
سه شنبه 07 دی 1389, 14:17 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم من یک فرم می خوام درست کنم که داخلش چند تا دکمه و نوشته وجود داره می خواستم وقتی اندازه فرم کوچیک یا بزرک بشه ابزارهای داخل فرم هم بصورت منظم کوچیک و بزرک بشن مثلا وقتی فرم رو از گوشه بزرگ می کنم دکمه های داخل و نوشته هام هم بزرگ بشن اگه راهنمائیم کنید متشکر می شم .:گیج:

محسن شامحمدی
سه شنبه 07 دی 1389, 17:04 عصر
اشیاتونو انتخاب کنید و خاصیت anchor اونها رو روی top ,left بذارید. حالا فرم رو بزرگ و کوچک کنید. اگر خوشتون نیومد مدلهای دیگه ی anchor رو هم امتحان کنید.

omid-vbAuto
سه شنبه 07 دی 1389, 17:41 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم من یک فرم می خوام درست کنم که داخلش چند تا دکمه و نوشته وجود داره می خواستم وقتی اندازه فرم کوچیک یا بزرک بشه ابزارهای داخل فرم هم بصورت منظم کوچیک و بزرک بشن مثلا وقتی فرم رو از گوشه بزرگ می کنم دکمه های داخل و نوشته هام هم بزرگ بشن اگه راهنمائیم کنید متشکر می شم .:گیج:

اگر می خواهید که دکمتون به کلیه ی جهات تغییر اندازه حساس باشه .انکور فرمتون رو در هر چهار جهت تنظیم کنید.

اگر هم می خواهید بدون انکور اینکارو بکنید باید با کد انجام بدید.

موفق و موید باشید

payam880
چهارشنبه 08 دی 1389, 10:23 صبح
ممنون از راهنمائیتان من از anchor استفاده کردم اما دکمه ها داخل هم می رن من می خواستم دکمه ها از هر طرف بزرگ بشن بصورتی که داخل هم نرن و فونت رو که بااین روش نمیشه بزرگ کرد
من کدی رو برای این کار بلد نیستم اگه ممکنه منو بیشتر راهنمائی بکنین وقتی که فرممو می کشم اشکال داخلش هم به اندازه منطقی بزرگ بشن ممنون

hero4000
پنج شنبه 09 دی 1389, 08:48 صبح
دوست عزيز براي دکمه ها فقط بايد آنچور دو طرف رو بزارين

مثلا اگه دکمت بالاي فرم و بيشتر نزديک به چپ فرم هستش فقط آنچور همون دو طرف رو بزارين تا با تغيير اندازه فرم اون هم به همون جهت حرکت کنه

sosp30
جمعه 10 دی 1389, 08:19 صبح
سلام

راه حل استفاده از anchor و panel برای قرار دهی صحیح ابزار ها در مکانشود و برای تعیین فونت باید از طریق کد نوسیس اندازه فونت رو تغییر بدی