PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن مقدار یک فیلد از (data base(sql server در یک متغییر؟

m.h.movahedi
چهارشنبه 08 دی 1389, 13:41 عصر
سلام دوستان
چطور میشه یک متغییر sql server ایجاد کرد ومقدار یک فیلد(مثلا" مقدار سطرi وستون j) رو به اون نسبت داد
من مبتدی هستم اگه ممکنه جواب کامل بدهید .{کل دستورات از connectionتاclose}

hamidre13
چهارشنبه 08 دی 1389, 14:18 عصر
سلام
این پست رو نگاه کن :
http://barnamenevis.org/showthread.php?243026-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%AF-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1&p=1081575&highlight=#post1081575
اگه نفهمیدی مشکلت رو دقیقا بگو تا کمکت کنم!

m.h.movahedi
چهارشنبه 08 دی 1389, 14:35 عصر
سلام
این پست رو نگاه کن :
http://barnamenevis.org/showthread.php?243026-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%AF-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1&p=1081575&highlight=#post1081575
اگه نفهمیدی مشکلت رو دقیقا بگو تا کمکت کنم!

دوست عزیز من میخوام درC# یه متغییر sql server ایجاد کنم (new@) و بعد یک مقدار مشخص که در یک سطر وستون خاص قرار داره در داخلش قرار بدم .

m.h.movahedi
چهارشنبه 08 دی 1389, 21:58 عصر
کسی نمیتونه کمک کنه

abbas.oveissi
پنج شنبه 09 دی 1389, 13:13 عصر
دوست عزیز من میخوام درC# یه متغییر sql server ایجاد کنم (new@) و بعد یک مقدار مشخص که در یک سطر وستون خاص قرار داره در داخلش قرار بدم .

من نمیدونم منظورت از متغیر sql server چیه ؟؟ میشه یکم توضیح بدی تا بتونم جوابتو بدم؟؟
برای بدست آوردن یه مقدار مشخص از یه سطر و ستون خاص رو که با select ساده میتونی دربیاری .

m.h.movahedi
پنج شنبه 09 دی 1389, 13:25 عصر
من نمیدونم منظورت از متغیر sql server چیه ؟؟ میشه یکم توضیح بدی تا بتونم جوابتو بدم؟؟
برای بدست آوردن یه مقدار مشخص از یه سطر و ستون خاص رو که با select ساده میتونی دربیاری .

میشه بدست اورد ولی نمیشه اونو به یک متغیر نسبت داد یا اونو با دستور INSERT استفاده کرد (چون ممکنه چند مقدار پیدا بشه)
فرض کن من چند مقدار string رو با هم ترکیب کردم و در یک متغییر string قراردادم و سپس در بانک اطلاعات گذاشتم(امکان جداگانه استفاده کردن نبوده) حالا میخوام اون مقدار رو تو یه متغییر sql یا C# قرار بدم تا پردازش کنم.

مشکل حل میشه اگه بتونم به مقدار واقع در سطر i و ستون j برسم و همین طور یه متغیر (var@)ایجاد (var@)ایجاد) کنم

abbas.oveissi
پنج شنبه 09 دی 1389, 13:32 عصر
میشه بدست اورد ولی نمیشه اونو به یک متغیر نسبت داد یا اونو با دستور INSERT استفاده کرد (چون ممکنه چند مقدار پیدا بشه)
فرض کن من چند مقدار string رو با هم ترکیب کردم و در یک متغییر string قراردادم و سپس در بانک اطلاعات گذاشتم(امکان جداگانه استفاده کردن نبوده) حالا میخوام اون مقدار رو تو یه متغییر sql یا C# قرار بدم تا پردازش کنم.

مشکل حل میشه اگه بتونم به مقدار واقع در سطر i و ستون j برسم و همین طور یه متغیر (var@)ایجاد (var@)ایجاد) کنم

خب اصولا خصوصیات یه فیلد رو جوری تنظیم میکنی که همیشه منحصربفرد باشه مثل ID بعد از طریق اون با استفاده از select میتونی فقط اون سطر یا رکوردی که لازم داری رو پیدا کنی و در یک متغیر string بذاریش بعد هم با استفاده از تابع های split اون string رو پردازش میکنی .

m.h.movahedi
پنج شنبه 09 دی 1389, 21:26 عصر
خب اصولا خصوصیات یه فیلد رو جوری تنظیم میکنی که همیشه منحصربفرد باشه مثل ID بعد از طریق اون با استفاده از select میتونی فقط اون سطر یا رکوردی که لازم داری رو پیدا کنی و در یک متغیر string بذاریش بعد هم با استفاده از تابع های split اون string رو پردازش میکنی .

دوست عزیز از اینکه وقت گذاشتی ممنون میشه مثال هم بزنی -تمام کدهای لازم

sajjadrad
پنج شنبه 09 دی 1389, 21:55 عصر
میتونی اول select کنی بعد بریزی تو datatable و در نهایت با استفاده از شی dataview اطلاعات بازیابی شده رو مدیریت کنی...کد زیر رو ببین:

DataView view1 = new DataView(dt);
textBox1.Text = this.BindingContext[view1, "name"].Current.ToString();

مقدار فیلد name رو بصورت رشته تو textbox میریزه...حالا میتونی بجا textbox تو یه متغیر بریزی...
یادت باشه موقع select کردن حتما شرط بذاری که یه مقدار برگرده در غیر اینصورت باید از کارنسی منیجر استفاده کنی
موفق باشید

abbas.oveissi
جمعه 10 دی 1389, 01:41 صبح
دوست عزیز از اینکه وقت گذاشتی ممنون میشه مثال هم بزنی -تمام کدهای لازم

ببین من یه جدول ساختم به اسم test با دو تا فیلد (id و matn ) ، که توی خود sqlserver تنظیم کردم هیچ وقت نذاره دو تا id یکی بشه ، پس همیشه فیلد id منحصربفرد هست .

string connection = "Database=test;Server=ABBAS\\SQLEXPRESS;Integrated Security=true";//tanzim e connection
SqlConnection myConnection = new SqlConnection(connection);//sakhte object connection
string query = "SELECT id,matn FROM test WHERE id='1304' "; //yek query baraye peyda kardan id shomare 1304
SqlCommand myCommand = new SqlCommand(query, myConnection);//ejraye query
myConnection.Open();// bargharariie ertebat
SqlDataReader myReader;
myReader = myCommand.ExecuteReader(); //khandane data haa
while (myReader.Read())// halghe baraye khandane tamame record haye peyda shode(albate alan ye record peyda mikone)
{
string a=Convert.ToString(myReader[1]); //myreader[0] id ro mide , myreader[1] matn ro mide
}
// alan mitoonii har pardazeshii ro rooye moteghayere "a" anjam bedii

abbas.oveissi
جمعه 10 دی 1389, 01:46 صبح
اگه دیدی باز سوالی هست یا جایی مشکل داره کد هام بگو کد هارو اصلاح و کمکت کنم :قلب:

pamenary
جمعه 24 دی 1389, 15:44 عصر
میتونی اول select کنی بعد بریزی تو datatable و در نهایت با استفاده از شی dataview اطلاعات بازیابی شده رو مدیریت کنی...کد زیر رو ببین:

DataView view1 = new DataView(dt);
textBox1.Text = this.BindingContext[view1, "name"].Current.ToString();

مقدار فیلد name رو بصورت رشته تو textbox میریزه...حالا میتونی بجا textbox تو یه متغیر بریزی...
یادت باشه موقع select کردن حتما شرط بذاری که یه مقدار برگرده در غیر اینصورت باید از کارنسی منیجر استفاده کنی
موفق باشید

سلام دوست عزیز من تازه کار با SQL شروع کردم می خواستم بدونم dt چه نوع متغیری؟

m.h.movahedi
چهارشنبه 13 بهمن 1389, 13:50 عصر
dt=data table