PDA

View Full Version : سوال: راه یاد گیری نکاتی که هیچ جا نیست

shahinghorbani
پنج شنبه 09 دی 1389, 10:53 صبح
من یه مشکلی دارم که شاید به ظاهرکوچیک باشه ولی خیلی بزرگه. من از اونجایی که به صورت تجربی سی شارپ رو یاد گرفتم و کلاس نرفتم همه چیز رو به صورت تجربی یاد گرفتم.ولی حالا میفهمم خیلی چیزهای ساده ای بوده که تا الان متوجه شدم. مثلا در فیلم های اموزشی اقای کیانیان فهمیدم که اگر دکمه ی کنترل رو نگه داری میتونی یک کنترل رو بارها روی صفحه بندازی یا ابزاری وجود دارد که فاصله کنترل را با هم برابر میکند.حتی من فکر میکردم برای کار کردن برنامه با دیتابیس حتما باید کل اس کیو ال سرور روی سیستم نصب باشه و فقط اون قسمتی که همراه ویژوال استودیو نصب میشه کافی نیست
حالا سوال من اینه که نکاتی که گفتم رو من توی هیچ کتاب فارسی دیدم نه انگلیسی نه حتی توی این سایت.ایا جایی وجود داره که بشه این نکات به ظاهر کوچیک ولی خیلی مفید را یاد گرفت/؟

amir-yeketaz
پنج شنبه 09 دی 1389, 11:11 صبح
ایا جایی وجود داره که بشه این نکات به ظاهر کوچیک ولی خیلی مفید را یاد گرفت/؟
فقط باید جویای اون باشید ... همین!!!... مطمئن باشین خودش میاد سراغتون...
حس یه آدم کنجکاو و جویای اون چیز مورد نظر:"همیشه راه بهتری وجود داره!"

راهکار ها :
گفتگو و مشورت با دوستان سی شارپ کار(از طریق دانشگاه! مدرسه!محل!هر چی!!!)
استفاده از فروم هایی مثه اینجا ، msdn و codeproject و stackoverflow و ...
دیدن فیلم های آموزشی(واقعا خدا خیر دنیا و آخرت رو به مهندس کیانیان بده!(من که خیلی چیزی ازش یاد گرفتم!))
جستجو و جستجو و گوگلینگو و چتینگو !!!!

خلاصه موفق باشید!!!!

sadaf_
پنج شنبه 09 دی 1389, 11:36 صبح
لطفا این کلیپ های مهندس کیانیان رو بگذارید من و دوستان هم استفاده کنیم
ممنون

rahmatr
پنج شنبه 09 دی 1389, 12:39 عصر
مساله ای که مطرح کردید مشکل اکثر برنامه نویس هاست، از مبتدی ها تا حرفه ای ها.

کاش این سایت یه بخشی درست میکرد به اسم داستان یک پروژه، تا افرادی که میخواستند شرح پروژه هایی رو که به سرانجام رسوندند رو از شروع تا اتمام پروژه اونجا بگذارند. شرح مشکلات پروژه، راه حل ها، چگونگی پیداکردن راه حل ها، منابع و سایتهای مورد استفاده برای جل قسمتهای مختلف پروژه و ...

به نظرم خیلی مفید خواهد بود.

abbas.oveissi
پنج شنبه 09 دی 1389, 12:39 عصر
فقط باید جویای اون باشید ... همین!!!... مطمئن باشین خودش میاد سراغتون...
حس یه آدم کنجکاو و جویای اون چیز مورد نظر:"همیشه راه بهتری وجود داره!"

راهکار ها :
گفتگو و مشورت با دوستان سی شارپ کار(از طریق دانشگاه! مدرسه!محل!هر چی!!!)
استفاده از فروم هایی مثه اینجا ، msdn و codeproject و stackoverflow و ...
دیدن فیلم های آموزشی(واقعا خدا خیر دنیا و آخرت رو به مهندس کیانیان بده!(من که خیلی چیزی ازش یاد گرفتم!))
جستجو و جستجو و گوگلینگو و چتینگو !!!!

خلاصه موفق باشید!!!!

دوست عزیز لینک تایپیک این فیلم های آقای کیانیان رو بذار همینجا

amir-yeketaz
پنج شنبه 09 دی 1389, 13:05 عصر
لطفا این کلیپ های مهندس کیانیان رو بگذارید من و دوستان هم استفاده کنیم
ممنون
لینکش که زیاده!!!!
بفرما این یکیش:
http://ehsanavr.com/?p=710

اینم یکی دیگه:
http://barnamenevis.org/showthread.php?241286-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%BE-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE-%28Csharp%29-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3-%DA%A9%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86

موفق باشید ...

shahinghorbani
جمعه 10 دی 1389, 00:50 صبح
واقعا یاد دادن یه مطلب یه بحثه و حل مشکلات در طول انجام کار یه بحثه دیگه. مطلبی که هیچ جایی نمیشه گیرش اورد و گویا اینجاهم پرسیدم فایده ای نداشت

hossein2007
جمعه 10 دی 1389, 11:17 صبح
یه کتاب خوبی هست بنام "هک های visual studio" از انتشارات ناقوس. (منظور از هک تکنیک بوده و معنی عام اون رو نداره)
بخشی از اون چیزی که دنبالش هستید رو توش پیدا می کنید. (البته خیلی نکات دیگه هم داره که شاید تا حالا جایی ندیده باشید)

برای من که مثل شما وارد برنامه نویسی شدم کتاب خیلی خوبی بود.

shahinghorbani
جمعه 10 دی 1389, 18:47 عصر
یه کتاب خوبی هست بنام "هک های visual studio" از انتشارات ناقوس. (منظور از هک تکنیک بوده و معنی عام اون رو نداره)
بخشی از اون چیزی که دنبالش هستید رو توش پیدا می کنید. (البته خیلی نکات دیگه هم داره که شاید تا حالا جایی ندیده باشید)

برای من که مثل شما وارد برنامه نویسی شدم کتاب خیلی خوبی بود.
ببخشید من سرچ کردم برای زبان اصلی همچین کتابی پیدا کردم
Visual Studio Hacks

Tips & Tools for Turbocharging the IDE

Byjames averyایا همین کتابه؟؟

hossein2007
جمعه 10 دی 1389, 19:57 عصر
بله خودش هست.