PDA

View Full Version : سوال: ارسال رکورد انتخاب شده از یک gridview به صفحه ی دیگه

u.mohammadroosta
پنج شنبه 09 دی 1389, 12:13 عصر
من روی یک سایت خبری کار می کنم و خبر هام رو در یکdatabase ذخیره کردم و با gridview نمایش می دم می خوام وقتی کاربر خبری رو انتخاب کرد توی یک صفحه ی دیگه نمایش بدم حالا از کجا می تونم بفهمم که کاربر چه خبری رو انتخاب کرده
ممنون میشم کمکم کنید

ایمان مدائنی
پنج شنبه 09 دی 1389, 12:35 عصر
ميتوني براي هر رديف يك SELECT (كليد) بزاري بعد از كليك كردن با متد FindControl كنترل مورد نظر رو پيدا كني بعد مقدارش رو با استفاده از هر كدام خاصيت Sessio يا Url‌به صفحه بعد منتقل كني

javad.nic63
شنبه 11 دی 1389, 09:58 صبح
از template Field هم میتونی استفاده کنی. خیلی راحته

si6arp
شنبه 11 دی 1389, 13:27 عصر
منتقی ترین راه اینه که هر خبر رو به صورت یک لینک توی گرید نمایش بده . که این لینک شامل یک صفحه اصلی خبر + آیدی خبر در دیتابیس باشه
مثال : FullNews.aspx?ID=22
در اینجا ما داریم ایدی اون خبر رو به صورت یک کوئری استرینگ به صفحه مورد نظر ارسال میکنیم. حالا در صفحه FullNews.aspx میایم کوئری استرینگ موجود رو میگیریم و توسط دستورات موجود به دیتا بیس ارسال میکنم و اطلاعات مربوطه رو به کاربر نمایش میدیم

Int ID = Convert.ToInt32(Request.QueryString["id"].ToString());
//Get Information "FullNews Message" From DataBase With Record ID

alonemm
شنبه 11 دی 1389, 14:21 عصر
شما بهتره فقط ID ركورد مورد نظر رو به صفحه بعد بفرستيد سپس ميتونيد با يك دستور Select ساده بر اساس فيلد ID خبر مورد نظر رو انتخاب كنيد.

alonemm
شنبه 11 دی 1389, 14:28 عصر
شما بهتره فقط ID ركورد مورد نظر رو به صفحه بعد بفرستيد سپس ميتونيد با يك دستور Select ساده بر اساس فيلد ID خبر مورد نظر رو انتخاب كنيد.

si6arp
شنبه 11 دی 1389, 21:45 عصر
تا جایی که میتونید از Session استفاده نکنید. چون حجم صفحات رو زیاد میکنه و توی لود صفحات تاثیر میزاره