PDA

View Full Version : حجم زیاد نرم افزار پس از ایجاد فایل نصب (اضطراری)

neo1989021
پنج شنبه 09 دی 1389, 16:41 عصر
با سلام و عرض احترام.
پس از اتمام پروژه ی طراحی شده، شروع به ایجاد فایل نصب برای آن کردم.
کلا سورس پروژه 2 مگابایت هم نمی شود. اما هنگامی که در بخش setup پروژه تیک .net framework 3.5 و crystal reporter رو میزنم حجمش از 200 مگابایت عبور می کند.

راه حل چیست؟
چگونه می توانم .net frame work رو برای اینکه نرم افزارم اجرا بشه در سیستم کاربر نصب کنم اما حجمش اینقدر نباشه؟

sds1920
پنج شنبه 09 دی 1389, 16:52 عصر
دوست عزیز کاریش نمی شه کرد.نهایتا چند مگا بایت می تونید کم کنید ولی این مقدار حجم .Net هست و کاریش نمی شه کرد.مگر اینکه در قسمت Prerequsites که این موارد رو انتخاب می کنید حالتی رو انتخاب کنید که موارد مورد نیاز شما رو از اینترنت دانلود کنه.اینطوری حجمش کم می شه ولی توی ایران با این سرعت اینترنت توصیه نمی شه.
روش دیگه اینه که اگه از امکانات .Net Framwork 3.5 مثل LINQ و.... استفاده نمی کنید پس نیازی هم بهش ندارید.یعنی اینکه framwork برنامتون رو روی ورژن 2 تنظیم کنید.این framwork معمولا روی ویندوزهای Sp2 به بعد هست.اینطوری دیگه نیازی نیست که framwork رو با خودتون حمل کنین.

sajjadrad
پنج شنبه 09 دی 1389, 16:52 عصر
خب حجم فایل ست آپ نصب دات نت فریم ورک و کریستال ریپورت بالاست.
اگه حتما باید نصب بشن که نمیشه کاری کرد...یعنی اگه از کریستال ریپورت استفاده کردی حتما باید رو سیستم کاربر نصب باشه...

hadi-z
پنج شنبه 09 دی 1389, 16:58 عصر
این مشکل همه .Net کاراست.

قبلا هم تو این سایت خیلی در موردش بحث شده

منم با نظر sds1920 (http://barnamenevis.org/member.php?108754-sds1920) موافقم

neo1989021
پنج شنبه 09 دی 1389, 17:32 عصر
1)بچه ها اگه بخواهم بدون فایل نصب این نرم افزار و اجرا کنم تو PC دیگه و تنها از فایل exe اون استفاده کنم (بدون فایل نصب و بدون دات ننت) آیا کار میکنه؟ در صورتی که کاربر دات نت فریم ورک رو تو سیستمش نداشته باشه باز کار میکنه؟ (دیتا بیس و کریستال ریپورتر نداریم مثلا)
2) در صورتی که تنها فایل exe پروژم و قرار بدم ایا کاربر میتونه از سورسش استفاده کنه؟ این در حالیه که من می خواهم سورسش بسته باشه برای کاربر.
3) آیا میشه به نحوی برای فایل exe یک آیکون تعریف کرد یعنی شکل آیکونش و تغییر داد؟

melika999
پنج شنبه 09 دی 1389, 17:40 عصر
مشكل اينجاست كه حتما بايد ,netframwork روي سيستم نصب باشه كه فايل exe شما اجرا بشه
هر چند اين روش شما استاندارد نيست،اگر از crystal report استفده كردين كه حتما بايد setup بسازي

hadi-z
پنج شنبه 09 دی 1389, 17:50 عصر
1)بچه ها اگه بخواهم بدون فایل نصب این نرم افزار و اجرا کنم تو PC دیگه و تنها از فایل exe اون استفاده کنم (بدون فایل نصب و بدون دات ننت) آیا کار میکنه؟ در صورتی که کاربر دات نت فریم ورک رو تو سیستمش نداشته باشه باز کار میکنه؟ (دیتا بیس و کریستال ریپورتر نداریم مثلا)
نه نمیشه

2) در صورتی که تنها فایل exe پروژم و قرار بدم ایا کاربر میتونه از سورسش استفاده کنه؟ این در حالیه که من می خواهم سورسش بسته باشه برای کاربر.
3) آیا میشه به نحوی برای فایل exe یک آیکون تعریف کرد یعنی شکل آیکونش و تغییر داد؟

در جواب سوال دوم باید بگم که میشه، نرم اقزار هایی هستن که فیل exe رو میگیره و کدشو میده مثل reflector

و آخری هم بله تو قسمت solution پروژه ات روی property دو بار کلیک کن و تو صفحه ای که باز میشه آیکون مورد نظرت رو وارد کن

sds1920
پنج شنبه 09 دی 1389, 17:55 عصر

برنامه هایی که با C# نوشته می شن کلا Portable یا قابل حمل هستند یعنی نیاری به نصب ندارند.ولی یک سری آماده سازی ها داره که توضیح می دم.
1- اگر شما از دیتابیس Access استفاده می کنید نیاز به نصب موتور بانک داده ندارید در غیر اینصورت باید موتور DataBase مثل Sql یا Oracel رو نصب کنید.
2- چون برنامه تحت framework هست حتما باید frame work نصب باشه.
3- ممکنه برنامه شما dll هایی رو داشته باشید که نرم افزار بهشون نیاز داره تا کار بکنه که حتما باید با برنامه منتقل بشه.این dll ها توی فولدر Debug هست.
4- ممکنه شما در قستهایی از برنامه از عکس یا فایلهایی استفاده کرده باشید مثل آیکونها.در اینصور این ایکنها و عکسها هم باید منتقل بشه.

در کل من اصلا این کار رو توصیه نمی کنم.خیلی غیر حرفه ای و ناامن هست.
شما همون فایل نصب رو بدون Prerequisites بسازید تا خود برنامه تمام چیزهایی رو که نیاز داره از سیستم شما برداشت کنه.
اگه جایی نیاز به نصب frame work یا کریستال داشتید می تونید به صورت مجزا فایل های نصبی رو در اختیار کاربرانتون قرار بدید.
این فکرا رو هم از سرتون بیرون کنید :لبخند:

shahryari
چهارشنبه 10 خرداد 1391, 23:46 عصر
با سلام
بنده به شما پيشنهاد ميكنم با اينستال شيلد فايل ستاپ رو براي پروژتون بسازيد كارش فوق العاده است

آموزش جامع و كامل: http://www.oranusnovin.com/index.php?option=com_content&view=article&id=189:-installshield-&catid=1:latest-news&Itemid=76