ورود

View Full Version : ایجاد یه بورت مجازی

taze kar
چهارشنبه 26 مرداد 1384, 09:38 صبح
با سلام خدمت دوستان و اساتید .

جه جوری میشه یه بورت مجازی ایجاد کرد و باز هم به صورت مجازی از طریق اون اطلاعات رو ارسال و دریافت کرد ؟
ممنون

sh_roohani
چهارشنبه 26 مرداد 1384, 18:08 عصر
تازه جان منظورت پورت چیه؟ سریال؟

taze kar
چهارشنبه 26 مرداد 1384, 20:30 عصر
سلام روحی جون
ببین فرقی نداره سریال یا موازی .
مهم ابنه که سیستم اون رو به عنوان یه سخت افزار جدید بشناسه . یه جیزی شبیه به نرم افزار هایی که مثلا درایو مجازی میسازند .
یا حتی سی دی رام .
ممنون

C++Lover
پنج شنبه 27 مرداد 1384, 00:18 صبح
تا آنجا که من می دانم شما باید از Windows Driver Development Kit استفاده کنید و یک virtual device driver بسازید و نصب کنید پس از در برنامه ها می توانید از آن بصورت یک device معمولی استفاده کنید.
برای اطلاعات بیشتر در مورد DDK باید به MSDN مراجعه کنید. خوشبختانه در خود DDK مثالهای زیادی برای هر device driver وجود دارد که شما احتیاج ندارید از صفر شروع کنید و می توانید آنها را تغییر دهید و استفاده کنید.
اما باید بگویم که حجم مطالب DDK حتی برای شروع هم خیلی زیاد است و راه نسبتا درازی تا نوشتن یک Device driver وجود دارد.
من خودم برای پروژه خاصی مجبور به نوشتن یک virtual device driver برای IEEE 1394 شدم که کلی وقتمو گرفت اما تجربه ای در پورتها ندارم.

seyedof
پنج شنبه 27 مرداد 1384, 02:37 صبح
سلام
DDK ویندوزهای قبلی مثل Win98 , Win2Kمجانی بود و مایکروسافت توی سایتش قرار میداد برای دانلود. ولی از WinXP به بعد فکر کنم پولی شد.
ممنون علی

sh_roohani
پنج شنبه 27 مرداد 1384, 09:00 صبح
سلام،
آقا من شنیدم این Ddk خریدنیه. ولی خوب هر مولفه نرم افزاری که خریدنیه (متاسفانه یا خوشبختانه) با قیمتی خیلی کمتر از قیمت واقعی تو بازار ایران ریخته. حالا Ddk هم همین وضعیت رو داره؟ می شه راحت پیداش کرد؟

C++Lover
پنج شنبه 27 مرداد 1384, 13:48 عصر
نمی دونم که میشه تو بازار پیداش کرد یا نه.
من خودم یه Dvd که کلی آتاشغال توش هست از یکی از دوستانم گرفتم که از قضا Ddk هم توش هست.
در ضمن این Dvd ارجینال خود مایکروسافته. پس مسلما از بازار ایران تهیه نشده.
شما می توانید با آقای کرامتی تماس بگیرید احتمالا ایشان بتوانند کمکتون کنند.

Inprise
شنبه 29 مرداد 1384, 14:24 عصر
اگر هدفت تست یا اشکالزدائی برنامه هات هست میتونی از برنامه های رایگانی که اغلب برای همین اهداف توسعه داده شده اند استفاده کنی و درگیر توسعه درایور نشی ( فکر میکنم حتی بتونی درایورهای آماده و رایگانی رو پیدا کنی که پورتهای مجازی مورد نیازت رو برات میسازن ) ولی اگر هدفت مشخصا" تولید و توسعه پورت مجازی است باید با توجه به نوع کاربرد یکی از تکنیکهای مناسب Driver Development رو انتخاب کنی ( که بر خلاف Win32 Development فقط یک مسیر و یک پارادایم نداره ) ؛ فکر میکنم اگر درست یادم باشه DDK ویندوزهای اکس پی و 2003 رو یکبار برای حاج مهدی فرستاده بودم که احتمالا" بتونی ازش بگیری ؛ در ضمن DDK همیشه تجاری بوده و هیچ وقت هیچ نسخه رایگانی ازش منتشر نشده .

موفق باشی

seyedof
یک شنبه 30 مرداد 1384, 09:13 صبح
سلام
ممکنه از این GNU PL و اینها بوده باشه یا اینکه درایورهایی که باهاش مینویسید نمیتونه تجاری باشه اما دانلودش برای همه رایگان و آزاد بود و روی سایت خود مایکروسافت هم قرار داشت. من خودم تا ویندوز ۲۰۰۰ همه DDK ها رو گرفته بودم ولیکن از ویندوز XP دیگه روی سایت هم نمیگذاشت. البته کسانی که مشترک مایکروسافت هستند سی دی های DDK و MSDN و همه اینجور چیزا براشون فرستاده میشه.
البته توی بازار رضا و سایتهای File Sharing حتما گیر میاد توی eMule که XP DDK هست.
ممنون علی

jafari1
دوشنبه 24 مهر 1385, 11:22 صبح
روی مادربورد های جدید در قسمت نت ورک آداپتور یک 1394 نت آداپتور وجود دارد میخواستم کاربرد و نحوه استفاده از آن را بدانم