PDA

View Full Version : سوال: کسی میدونه چرا در دلفی XE جداول فارسی نامفهوم دیده میشوند؟

saeed_82
جمعه 10 دی 1389, 13:25 عصر
من دلفی XE رو بعد از حذف دلفی 2010 نصب کردم
همه چی رو روبراه کردم و لی وقتی پروژه باز میکنم ستونهای DBGrid که مطالب فارسی دارند نامفهوم دیده میشوند
بانک اطلاعاتی من هم دیتابیس هستش
کسی میدونه مشکل کجاست؟

saeed_82
جمعه 10 دی 1389, 18:25 عصر
من سعی کردم CharacterSet روی IBDatabase رو به وضعیتی غیر از None تغییر بدم شاید که مشکل حل بشه ولی هر بار خطا میده و نمیشه : خطایی شبکه این
Cannot transliterate between ...
فیلدهای فارسی در هنگام فراخوانی در دلفی XE بهم میریزند و این هم از معایب استفاده از اینتربیس هست که کمتر کسی تجربه مشابه این ایرادها رو پیدا میکنه و درنتیجه افراد کمی هستند که بتونند راهنماییت کنند.

saeed_82
شنبه 11 دی 1389, 18:18 عصر
هل من ناصرینصرنی!!!!!!!!!!!!!
آقای کشاورز مددی بفرما
نمیدونم چرا مشکلات من اینقدر منحصر به فرده که کسی تجربه قبلی روش نداره که حتی همدردی کنه که بدونیم یکی دیگه هست که گرفتار این مسئله شده
-----------------------------------------
راجع به سوالم این توضیح رو اضافه کنم که وقتی ستونهایی Varchar که در اینتربیس تعریف شده و دیتای فارسی در آنها وارد شده در DBGrid دلفی XE نمایش داده میشه انگار که با یک Charset دیگه نشون داده میشه و نمیشه کاراکترست اون رو تغییر داد در حالی که در نسخه دلفی 2010 همین دیتابیس درست نشون داده میشه
درضمن CharcterSet پیش فرض دیتابیس None هست ولی همونطور که گفتم تا دلفی 2010 مشکلی با این مسئله نداشتم ولی بنظر میرسه تغییراتی در دلفی XE بوجود اومده که باید یه جایی کارکترست ها رو تنظیم کنیم ولی ازداخل IBDatabse که نشد.
امیدوارم حداقل مسئولین بخش بتونن راهنماییم کنن کما اینکه کمتر کسی تجربه کار با اینتربیس رو داره
درضمن در نمایش DBGrid متصل به بانک SQL Server مشکلی ندیدم ظاهرا تغییرات موجود فقط توی اینتربیس دردسر درست کرده

saeed_82
دوشنبه 13 دی 1389, 13:48 عصر
آقای کشاورزشما چیزی به ذهنتون نمیرسه؟
کسی هست که با XE کارکنه؟
آیا بقیه مشکلی ندارند؟
یه هفته است با این مشکل سرو کله میزنم
متاسفانه مشکل روی فارسی ست و از تجربه خارجی ها هم نمیشه استفاده کرد.
واقعا گیج شدم

BORHAN TEC
دوشنبه 13 دی 1389, 23:16 عصر
اگر از dbExpress استفاده می کنید کنترل SQLConnection را انتخاب کنید (توجه داشته باشید که خاصیت Driver آن روی Interbase ست شده باشد). سپس خاصیت Driver را گسترش داده و در جلوی خاصیت ServerCharSet عبارت utf8 را تایپ کنید.

saeed_82
سه شنبه 14 دی 1389, 21:33 عصر
نه متاسفانه من از IBDatabase استفاده کردم

BORHAN TEC
سه شنبه 14 دی 1389, 21:40 عصر
نه متاسفانه من از IBDatabase استفاده کردم
آه... من اصلاً به املای IBDatabase دقت نکردم. من فکر می کردم که شما از Interbase استفاده کرده اید. من واقعاً تعجب کردم و فکر می کردم که مشکل مربوط به Interbase XE و یا RAD Studio XE است. به هر حال متأسفم که نمیتونم پاسخ بدم، چون من اصلاً با IBDatabase آشنایی ندارم. اگر می خواهید از یک embeded Database استفاده کنید پیشنهاد من Firebird embeded edition(نسخه 2.1) و Interbase ToGo Edition است.

saeed_82
جمعه 22 بهمن 1389, 12:22 عصر
هل من ناصر الینصرنی؟

na852al
دوشنبه 16 آبان 1390, 22:14 عصر
من هم مشکل ساخت منو را دارم وقتی منوی فارسی استفاده میکنم بعداز نمایش منو بعداز هر ایتم در داخل پرانتز حروف انگلیسی نمایش می دهد مثلا تست (z) کسی می تواند کمک کند

Felony
دوشنبه 16 آبان 1390, 22:39 عصر
من هم مشکل ساخت منو را دارم وقتی منوی فارسی استفاده میکنم بعداز نمایش منو بعداز هر ایتم در داخل پرانتز حروف انگلیسی نمایش می دهد مثلا تست (z) کسی می تواند کمک کند
خاصیت AutoHotkeys مربوط به منو رو با maManual مقدار دهی کنید .