PDA

View Full Version : سوال: استفاده از دستورات روز در دلفی

nsco_nsco
شنبه 11 دی 1389, 01:40 صبح
سلام
شبتون بخیر و عید سال میلادیتون مبارک ما در دلفی دستوری به نام DayOfWeek داریم که روز را نشان می دهد من چطور می تونم به صورت ساده تنها عدد را نمایش بدم از شنبه تا جمعه و نه به صورت زیر

type
TDay = (Sunday, Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday);

const
DayNames : array [TDay] of String[9] = ('Sunday', 'Monday', 'Tuesday',
'Wednesday', 'Thursday',
'Friday', 'Saturday');
var
Today : TDay;

begin
Today := TDay(DayOfWeek(Date) - 1);
ShowMessage('Today is ' + DayNames[Today] + '!');

در ضمن در صورت امکان نیز فرمول به دست اورد نام حیوانات سال را بگویید مسئله ای که دارم در بیشتر جاها این گونه گفته :

براي تشخيص اينكه هرسال با كداميك از اين نام ها مطابقت دارد از سال خورشيدي عدد 6 را كم كنيد.
حاصل عدد را بر 12 تقسيم كنيد ؛ عدد باقيمانده اين تقسيم را كه حتما كمتر از 12 است در نظر بگيريد؛ از شماره يك از موش شروع به شمردن كنيد نام هر حيواني با عدد با قيمانده مطابقت كرد سال همان حيوان است.
مثال :
سال1386 شمسي مطابق با نام كدام حيوان است؟

1380 =6-1386
باقيمانده حاصل تقسيم 1380 بر 12 =صفر كه آخرين حيوان است. خوك

اما من هر جور تقسیم می کنم به عدد صفر نمی رسم اگر ممکنه توضیح دهید با تشکر از همه شما :تشویق::چشمک:

AliReza Vafakhah
شنبه 11 دی 1389, 01:55 صبح
دوست عزیز از نحوه فعالیت شما تعجب میکنم !
شما یک برنامه نوشتید که تاریخ میلادی رو به شمسی تبدیل میکنه و بعد یک دستور Copy رو آگاه نیستید که چگونه استفاده کنید و زمانی هم که در تاپیک به سوالتان پاسخ داده شد تاپیک را حذف می کنید؟!؟
و نمونه ای دیگر هم در یک تاپیکی 5 سوال می پرسید تا مدیران به علت چند سوال بودن در تاپیک و با توجه به اینکه پاسخ سوالات شما داده شد آنرا حذف می کنند(به علت اینکه شما خلاف قوانین عمل کردید).

لطفا قوانین رو یه دیدی بزنید. موفق و پیروز باشید

nsco_nsco
شنبه 11 دی 1389, 02:11 صبح
سلام
خوب چند شیوه برنامه نویسی هست و من مشکلم بر سر بعضی از جاهای برنامه نویسی می باشد در ضمن اونی که حذف کردم اشتباه شد و نمی دونستم کلا حذف می شود و در ضمن اون هایی که به وسیله مدیر سایت حذف شده اند به علت اشتباه در نامگذاری بوده است و حالا که موضوع را فهمیدید ممنون می شم که من را برای این سوال کمک کنید موفق باشید

AliReza Vafakhah
شنبه 11 دی 1389, 02:26 صبح
و در ضمن اون هایی که به وسیله مدیر سایت حذف شده اند به علت اشتباه در نامگذاری بوده است و حالا که موضوع را فهمیدید ممنون می شم که من را برای این سوال کمک کنید موفق باشید

دوست عزیز اما .... به تصویر ضمیمه نگاه کن،هر چند که من کاره ای نیستم.