PDA

View Full Version : کمک در مورد ایمپورت اطلاعات داخل سی دی به پایگاه داده مرکزی

نیما حتمی
شنبه 11 دی 1389, 15:17 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
من دارم برنامه ای می نویسم با بانک SQL 2008 .کار برنامه به این صورت که برنامه نوشته شده بروی سی دی به مراکز مختلف شرکتهای حسابرس ارسال می شه و اونها اطلاعات را با استفاده از برنامه پر کرده و باک sql خود را کپی و به مرکز ارسال می کنند.حالا من چند تا سوال دارم:
1-اول اینکه بانک را میشه بدون حضور خودم در محل مشتری(خود مشتری) attach کنه وراهی وجود داره که مشتری بانک رو خودش بعد از اتمام کار رایت کنه و ارسال کنه؟
2-اطلاعات ارسالی از سوی مراکز را چطور در بانک مرکزیimport کنم؟
نکته:تعداد مراکز 20 مرکز می باشد
اگه نمونه کدی یا نمونه برنامه ای دارین لطفکنین با راهنمایی به بنده عنایت کنین.

نیما حتمی
یک شنبه 12 دی 1389, 12:07 عصر
اساتید کسی نمی تونه این سوال رو پاسخ بده؟
درسته دشوارهست ولی برای شما اساتید با تجربه گمون نمی کنم کاری داشته باشه.
یه توضیح :
وقتی برنامه نوشته شد در داخل سی دی رایت و به مراکز ارسلی می شه مراکز سی دی را کپی و با استفاده از برنامه من شروع به data entry می کنن.بعد از اتمام کار مراکز فقط بانک اطلاعاتی sql را رایت و به دفتر مرکزی ارسال می کنن.
اینجا من مشکل دارم که چطور این اطلاعات رو وارد دیتابیس مرکز کنم؟
قابل ذکر است که نام فیلدها و نوعشون در مراکز و دفتر مرکزی یکی است.

Alexia Himmer
یک شنبه 12 دی 1389, 12:57 عصر
با توجه به توضیحات شما ما دو تا دیتا بیس داریم که از وضعیت ساختاری و فیلدهاش مطلع هستیم
برای انتقال اطلاعات بین دو دیتا بیس ما می توانیم به راحتی با استفاده از یک برنامه واسط که می توانید با هر کدام از زبانهای برنامه نویسی که مایل باشید اون رو طراحی کنید اطلاعات رو از یک بانک واکشی و به دیگری وارد کنید که البته با توجه به حجم اطلاعات شما باید تمهیداتی رو مدنظر داشته باشید

حتی برای راحتی کار می توانید با استفاده از طراحی یک وب سرویس بر روی شبکه محلی یا اینترنت و ایجاد برنامه تغذیه کننده از وب سرویس بعد از اینکه اطلاعات در محل دیگر وارد شد فایل به برنامه داده شود و وب سرویس اطلاعات را از برنامه کلاینت خوانده و به بانک مبدا ارجاع دهد در این صورت نیازی به جابجایی فیزیکی اطلاعات نبوده و کار از طریق شبکه به راحتی انجام می شود البته اگر اطلاعات مهم است بحث امنیت اطلاعات در انتقال شبکه ای هم باید مد نظر باشد