PDA

View Full Version : سوال: ارسال ایمیل در زمان مشخص (صف ارسال)

hlikehamed
شنبه 11 دی 1389, 17:06 عصر
سلام
همون طور که میدونید بیشتر هاست ها برای ارسال ایمیل به تعداد زیاد محدودیت قائل میشن.
من با پشتیبانی چند هاست که صحبت کردم گفتند که اگر بین ارسال ایمیل ها فاصله زمانی باشه مشکلی در ارسال پیش نمیاد.
سوال من در این مورد اینه که فرض کنید 1000 ایمیل داریم و بخوایم به صورت 20 تایی ایمیل ها رو ارسال کنیم و بین این ارسال ها 1 دقیقه فاصله بندازیم .چطور میشه این کار رو طوری انجام داد که دیگه کاربر منتظر اتمام ارسال نمونه و یه جواریی در واقع صف ارسال داسته باشیم و به صورت زمان بندی شده پیام ها فرستاده بشه؟

ممنون

raziee
شنبه 11 دی 1389, 20:14 عصر
متن و ایمیل رو در دیتابیس ذخیره کنید.
سپس در بازه های مختلف زمانی روکورد ها رو از دیتابیس خونده و ایمیل ها رو بفرستید.
در واقع یک Task بسازید.
این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?267229-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%AE%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D9%87%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D8%B5&p=1182369&highlight=#post1182369) رو مطالعه کنید(برای پیاده سازی Task در ASP.NET)

aminghaderi
یک شنبه 12 دی 1389, 05:39 صبح
ارسال ایمیل در زمان مشخص (صف ارسال) سلام .
در فرستادن ایمیل یه بخشی برای تعریف فواصل زمانی بود ، که متاسفانه خاطر ندارم ، فکر می کنم از اون قسمت هم می شد یک ایمیل رو طبق فواصل زمانی خواص مثلا هر یک ساعت ارسال کرد ، ولی حقیقت مربوط به خیلی وقت پیش هست باید خودتون زحمت برسسیش رو بکشید.

البته برای کار های بزرگتر هم با پاسخ اقای رضیعی کاملا موافقم .
مثلا ارسال ایمیل های مختلف در بازه زمانی مختلف به گروه های مختلف .

من با پشتیبانی چند هاست که صحبت کردم گفتند که اگر بین ارسال ایمیل ها فاصله زمانی باشه مشکلی در ارسال پیش نمیاد.
متاسفانه ای قسمت رو بار اول ندیدم....
خودتون رو زیاد در گیر پروژه های فالس نکنید ، این کار شما به هزار یک دلیل به مشکل می خوره و دست آخر ای پی سرور شما جز black list سرویس دهندگان ایمل قرار می گیره ، این دقیقا پروژه بود که من حدود 4 تا 6 ماه پیش تحلیل می کردم و مطمعنا اون تدابیر هایی که من رعایت کرده بود از جمله بحث های سخت افزاری و ... شما هنوز در کارتون لحاظ نکردید و خلاصه کلام با اینکه حاظر به پرداخت حدود یک ملیون هم برای ارائه سرور اختصاصی و امکانات جانبی داشتیم ، پروژه شکست خورد ، چون کارایی خودش رو نداشت و دست اخر بد نامی ما پیش سرویس دهندگان ایمیل بود.
پروژه ما قرار بود روزی نیم ملیون ایمیل ارسال کنه که شکست خورد.

موفق باشی.

hlikehamed
یک شنبه 12 دی 1389, 16:17 عصر
من هم هرچی جستجو کردم نتیجه به اسپم شدن آی پی و لیست سیاه سرویس دهندگان رسید.
البته من نهایت تعداد ایمیل هایی که میخوام بفرستم 5000 تا هست. اون هم نه هر روز
یعنی ارسال خبر نامه از طریق ایمیل سایت امکان پذیر نیست؟

aminghaderi
یک شنبه 12 دی 1389, 19:19 عصر
من هم هرچی جستجو کردم نتیجه به اسپم شدن آی پی و لیست سیاه سرویس دهندگان رسید.
البته من نهایت تعداد ایمیل هایی که میخوام بفرستم 5000 تا هست. اون هم نه هر روز
یعنی ارسال خبر نامه از طریق ایمیل سایت امکان پذیر نیست؟
آهان خوب این طوری باز فرق می کنه؟!
چرا با این تعداد ایمیل و عرضم حظورتون طی بازه زمانی و روزهای متوالی بعید می دونم به مشکل بخوردید.
اگر براتون مقدوره در طول ماه برنامه ریزی کنید ، یعنی حد اکثر ارسالی رو در روز بیشتر نداشته باشید.
مثلا روزی 500 ایمیل ارسال کنید ، باز هم از متخصص ها در این ضمینه سوال کنید از 5 ماه پیش تا الان حد اقل یاهو رو می دونم که سیاست هاش کمی عوض شده و حتی گروه های داخلی خودش رو هم اسپم می کنه چه برسه به وب سایت ها...
خوب بپرسید تا به مشکل نخورید.
خیلی مهمه ایمیل برود اینباکس یا اسپم بشه ، شخصا همه رو چک می کنم ، ولی خیلی ها رو هم دیدم که اسپم رو به معنای واقی شناختند و اصلا پوشه مربوط به اون رو باز نمی کنند تا طی مراحل خودکار ایمیل ها حذف بشه؟!

متاسفانه مبحث پر کاربردی هم هست ولی نمی دونم چرا اینقدر مشکل سر راهش قرار داده اند ، بنده که شخصا می گذارم به پای عدم به روز رسانی ورژن های سرویسهای ایمیل و همچنین عدم همکاری و میل این شرکت ها (گوگل و یاهو) برای همکاری در زمینه رفع ایرادات نرم افزاری شان!
و الا همون طور که همه برنامه نویس ها در جریان هستند ، مگر برای یه شرکت قدری مثل یاهوو چقدر کار داره تا یه قسمت فیلترینگ کاربردی برای حساب های ایمیلش بسازه و به پروژه بستش بده ، تا آدرس هایی که کاربر نامه های اون ها رو به صورت هرز نامه قبول داره به صورت دستی فیلتر شوند و دیگر کاربر ها ناراضی نباشند و...
خوب من که فقط به این نتیجه می رسم که نمی خواهند این موضوع رو سامون بدهند ، شاید به دلایل تجاری و...

موفق باشید.