PDA

View Full Version : منقضی شدن سشن پیسش از زمان تعیین شده

hlikehamed
شنبه 11 دی 1389, 17:22 عصر
سلام
من از membership برای مدیریت کاربران استفاده می کنم. اما مشکلی که دارم اینه که سشن مربوط به کاربر زودتر از timeout مشخص شده منقضی میشه. (اصلاحیه :‌ منظور بنده از منقضی شدن سشن اینه که کاربر Authenticate شده بعد از 5 دقیقه به صفحه لوگین هدایت میشه.برای مدیریت کاربران از خود سشن استفاده نکردم.)
تمام کدهام رو مرحله به مرحله تست کردم مشکلی نداره.
از مدهای مختلف هم استفاده کردم. اما توی هاست باز بعد از 5 دقیقه به صفحه لوگین میره.
فکر میکنم مشکل از هاستینگ باشه ولی با اونها که صحبت کردم گفتن از stateserver استفاده کنم .زمانش رو هم برام گذاشتن 30 دقیقه ولی باز هم به صفحه لوگین میره بعد از 5 دقیقه
باز بهشون گفتم میگن مشکل از کدشماست چون همه دارن استفاده میکنن.

به جز تنظیمات web.config تنظیمات دیگه ای هم هست؟چه چیزی باعث از بین رفتن سشن میشه؟
ایا به membership مربوط میشه؟
کسی میدونه چه بخشهایی از کد ممکنه این مشکل رو به وجود بیاره؟
باز هم میگم توی لوکال مشکلی ندارم.

از مد sql‌هم استفاده کردم ولی توی هاست یه خطایی میده.

راه حل؟

blackcats
شنبه 11 دی 1389, 19:51 عصر
من این مشکل رو داشتم و کلی تاپیک هم باز کردم.
مشکل من بعد از تعوض سرور برطرف شد البته مطمئن باش تنظیمات webconfiget درست باشه.

<sessionState mode="InProc" stateConnectionString="tcpip=127.0.0.1:42424" sqlConnectionString="data source=127.0.0.1;Trusted_Connection=yes" cookieless="false" timeout="60"/>

hlikehamed
یک شنبه 12 دی 1389, 16:20 عصر
من فکر میکنم تمامی این مشکلات به هاست برمیگرده.
چون عین کدها رو توی یه هاست دیگه امتحان کردم سشن بعد از 15 دقیقه از بین رفت. توی هاست اصلی سشن بعد از 5 دقیقه از بین میره.
فکر نمی کنم این اتفاق و متغیر بودن زمان از بین رفتن سشن به کد ربط داشته باشه و مشکل از تنظیمات هاست باید باشه فکر می کنم.
نظر شما دوستان چیه؟
تمام تنظیمات مربوط به config رو دونه دونه بررسی کردم. چیزی غیر از تنظیمات متداولی که موجود هست و مثال زده شده استفاده نکردم.

Vahid_moghaddam
یک شنبه 12 دی 1389, 16:25 عصر
وابسته به تنظیمات هاست و application pool و ... هست. به Session خیلی اعتماد نکنید!

hlikehamed
یک شنبه 12 دی 1389, 19:30 عصر
وابسته به تنظیمات هاست و application pool و ... هست. به Session خیلی اعتماد نکنید!

خوب از سشن استفاده نکردم .برای اینکه به سشن اعتماد نکنم از membership استفاده کردم .البته اگه درست منظورتون رو متوجه شده باشم و membership با سشن فرق داشته باشه. اما مشکل اینجاست که کاربر وارد شده بیشتر از 5 دقیقه فعال نمی مونه
(شاید سوال رو بد نوشتم ! )

mehrdad201
یک شنبه 12 دی 1389, 20:51 عصر
تا اونج که من میدونم تایم اوت سیستم ممبرشیپ مایکروسافت با سشن ارتباطی نداره

اصلا سیستمش مستقل از سشن هست.

شما پراپرتی تایم اوت ممبرشیپ رو تنظیم کردید ؟

hlikehamed
دوشنبه 13 دی 1389, 16:21 عصر
تا اونج که من میدونم تایم اوت سیستم ممبرشیپ مایکروسافت با سشن ارتباطی نداره

اصلا سیستمش مستقل از سشن هست.

شما پراپرتی تایم اوت ممبرشیپ رو تنظیم کردید ؟

اگر منظور شما از این پراپرتی ها همان تنظیمات config هستند. بله توی تمام provider ها زمان منقضی شدن رو تنظیم کردم.
اما جواب نداده تا الان.

m4best
چهارشنبه 30 تیر 1395, 23:05 عصر
این اتفاق به دلیل عوض شدن machineKey هنگام ری استارت شدن اپلیکیشن رخ می‌دهد برای رفع این مشکل می‌توانید این مطلب "منقضی شدن سشن (Session) کاربر زودتر از زمان تایین شده (http://berneti.ir/blog/5/%D9%85%D9%86%D9%82%D8%B6%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%B3%D8%B4%D9%86-session-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1-%D8%B2%D9%88%D8%AF%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D8%B4%D8%AF%D9%87)" را مطالعه کنید.