PDA

View Full Version : چگونه مي توان محتويات تكست باكس ها را در يك آرايه ي دوبعدي قرار داد و آن را در ديتابيس ذخيره كرد؟

Ali_Sedaghat
شنبه 11 دی 1389, 17:48 عصر
سلام به كاربران محترم
مشكلي برام پيش اومده كه نياز مبرم به كمك و راهنمايي شما دارم
من اسكريپتي را نوشتم كه در آن با انتخاب نام كشور، ليگ هاي مربوطه نمايش داده مي شوند. پس از انتخاب ليگ و هفته ي مورد نظر، مسابقاتي كه قرار است انجام بگيرد به صورت ركوردهايي به نمايش در مي آيد.
نمايش ركوردها به اين صورت است:
رديف - نام تيم ميزبان - گل زده (ميزبان) - گل زده (ميهمان) - نام تيم ميهمان - تاريخ مسابقه - ساعت مسابقه
1 - ذوب آهن - 2 - 2 - سپاهان - 1389/09/05 - 16:30
2 - تراكتور سازي - 1 - 0 - راه آهن - 1389/09/05 - 16:30
الي آخر
غير از ستون هاي گل زده (ميزبان و ميهمان) بقيه ي ستون ها حالت نمايشي داشته و قابل تغيير نمي باشند اما ستون هايي كه مربوط به گل زده هستند بايد تغيير كنند يعني قابل ويرايش بوده و بايد ذخيره گردند
من براي نمايش مسابقات به صورت ركورد از تابع for استفاده كردم اما نمي دونم چه طور مي تونم نتايج بازي ها را به صورت آرايه درست كرده و در بانك اطلاعاتي ثبت كنم
چنان چه كسي مي تونه منو راهنمايي كنه ازش ممنون مي شم كه اين لطف را در حقم انجام بده
با تقديم احترام
صداقت

Ali_Sedaghat
یک شنبه 12 دی 1389, 12:16 عصر
با سلام خدمت كاربران محترم سايت
لطفاً اگه كسي مي تونه جواب سؤالم رو بده منو راهنمايي كنه
ممنونم از توجه تون
با تشكر
صداقت

mtchabok
یک شنبه 12 دی 1389, 13:43 عصر
سلام
اول باید مشخص بشه که می خواهید به صورت گروهی ویرایش انجام بشه یا نه به صورت رکوردی ؟

- اگه به صورت رکوردی می خواهید ویرایش رو انجام بدید باید اطلاعات موجود در تکست باکس را توسط تگ form به یک فایل روی سرور لینک کنید .
- اگه به صورت گروهی می خواهید ویرایش رو انجام بدید باید کل جدولتون رو در تگ form قرار بدید و به یک فایل روی سرور لینک کنید.

به همراه اطلاعات موجود در تکس باکس باید شماره کلیدی (آی دی) از هر رکورد رو هم به فایل روی سرور ارسال کنید .
بعد در فایل روی سرور که کار پردازش رو انجام میده باید تک تک آی دی ها رو گرفته و عمل update رو در جدول انجام بده .

اگه توضیحات کافی نبود ، من در خدمتم .

funpatogh
یک شنبه 12 دی 1389, 19:57 عصر
من وقت نکردم مشکلتون رو بخونم اما خوب از عنوان چیزی که متوجه شدم میخواهید رو یک نمونه نوشتم

<?php
$text="salam khobi azizam php ro tajrobe konid";
$text=explode(" ",$text);
echo "<pre>";
print_r(array_chunk($text,2));
echo "</pre>";
?>

Ali_Sedaghat
دوشنبه 13 دی 1389, 11:31 صبح
با سلام خدمت دوستان عزيز و محترم
ممنون از اين كه به سؤالم جواب داديد
بايد خدمت تون عرض كنم كه من قصد دارم نتايج بازي هاي ايران را به صورت هفتگي آپديت كنم. البته از قبل بگم كه من بازي ها را در جدولي به نام Games در ديتابيس ذخيره مي كنم و براي هر بازي هم يك آيدي يكتا در نظر گرفته ام.
خب حالا مي رسيم سر توضيحات اسكريپت:
مثلاً در هفته ي 19 تعداد 9 بازي انجام گرفته كه نتايج آن ها مشخص شده اند.
حالا من با استفاده از يك سري توابع تونستم اطلاعاتي نظير نام تيم هاي ميزبان و ميهمان و نيز نتايج به دست آمده را در تگ فرم به نمايش بگذارم كه از اين اطلاعات فقط گل هاي زده ي ميزبان و ميهمان قابل تغيير مي باشند و نام تيم ها قابل تغيير نيست
براي گل هاي زده ي (ميزبان و ميهمان) يك تكست باكس ايجاد كرده ام كه وقتي تمام نتايج در اين تكست باكس ها نوشته شدند با استفاده از دكمه اي تحت عنوان ذخيره ي تغييرات بايد در ديتابيس ذخيره شوند
حالا مشكلي كه دارم اينه كه نمي تونم محتويات تكست باكس ها را در يك آرايه ي دوبعدي قرار بدم
براي بهتر متوجه شدن سؤالم قسمتي از اسكريپت را در پايين ضميمه مي كنم. اميدوارم كه متوجه موضوع بشيد
در پايان اين نكته را ذكر كنم كه تمام توابعي كه در فايل ضميمه هست به درستي كار كرده و تمام اطلاعات مورد نياز را جهت نمايش در اختيار قرار مي دهد
با تشكر
صداقت

Ali_Sedaghat
چهارشنبه 15 دی 1389, 12:04 عصر
سلام خدمت كاربران محترم
كسي نيست به سؤالم جواب بده؟
به كمك تون نياز مبرم دارم
با تشكر

mtchabok
چهارشنبه 15 دی 1389, 12:39 عصر
سلام
اول اینکه ctl00$ContentPlaceHolder1$HostGoalsTextBox[] رو یه توضیح بده ؟
یه سوال دیگه آیا در جدولت یک فیلدی که منحصر به فرد باشه نداری ؟

Ali_Sedaghat
پنج شنبه 16 دی 1389, 09:10 صبح
سلام
اول اینکه ctl00$ContentPlaceHolder1$HostGoalsTextBox[] رو یه توضیح بده ؟
یه سوال دیگه آیا در جدولت یک فیلدی که منحصر به فرد باشه نداری ؟
سلام دوست عزيز
ممنون كه به سؤالم جواب داديد
در مورد شبهاتي كه داشتيد بايد خدمت تون عرض كنم كه:
ctl00$ContentPlaceHolder1$HostGoalsTextBox[] نام تكست باكسي هست كه به صورت آرايه تعريف كردم تا نتايج بازي ها را در خودش ذخيره كنه
در جدول بازي ها فيلد منحصر به فردي كه تعريف كردم شماره ي بازي هاست
در فرمي كه ظاهر مي شه براي هر بازي يه شماره ي اختصاصي در ديتابيس هست كه مخفي مي باشه و در فرم ظاهر نمي شه اما در درون اين اسكريپت به اون ارجاع مي شه تا اطلاعات مورد نياز در فرم نمايش داده بشه

Vahid Faraji
پنج شنبه 16 دی 1389, 10:20 صبح
شما نيازي نيست textbox رو به صورت آرايه اي تعريف كني. شما تو حلقه for، آي دي هر ركورد رو به ID و Name تكست باكس ها بچسبون و در نهايت هم مقدار تكست باكس ها رو بخون و عمل update رو انجام بده.