PDA

View Full Version : ابزار مورد نیاز برای شروع

navid_8x
شنبه 11 دی 1389, 18:23 عصر
سلام. برای شروع avr به چه ابزاری نیازه؟ من کلی پروگرامر دیدم و کلی آی اس پی. راستش دیگه نمی دونم چی باید بگیرم. چون هرکدوم فقط برنامه های محدودی رو هم ساپورت می کنن. برای کار برای ابتدایی ترین مدار ها تا کار با RTOS و فایل با اتصال فلش و مموری به مدار چه ابزاری بگیرم که قیمتی خوبی داشته باشن و از سطح ابتایی تا نسبتا حرفه ای به دردم بخورن. ممنون.

mhsaleh
یک شنبه 12 دی 1389, 19:31 عصر
سوال شما خیلی کلی می باشد در حقیقت تفاوت دقیقاً در کاری است که شما می خواهید در نهایت انجام دهید.
اما این مسئله چندان مهم نیست. من خودم با یک پروگرمر STK500 به راحتی اکثر موارد مورد نیاز خود را بر طرف نموده ام که قیمتی در حدود 7 هزار تومان داشت.
البته این پروگرمر کاربرد آزمایشگاهی دارد و برای کارهای صنعتی و حجیم چندان کاربرد ندارد.
اما در صورت خرید سعی کنید پروگرمر شما موارد زیر را داشته باشد
1- نوع سوکت ZIF
2- واسط USB
3- نوع jtag کارایی بهتری دارد

navid_8x
یک شنبه 12 دی 1389, 21:14 عصر
یعنی با یک stk500 به تنهایی می تونم به میکرو برنامه بدم و تست کنم؟ آیا میشه امکان وصل کردن فلش به stk500 هست؟

mhsaleh
سه شنبه 21 دی 1389, 21:00 عصر
بله شما به راحتی با استفاده از یک STK500 می توانید رنج گسترده ای از میکروکنترولرها را توسط واسط SPI برنامه نویسی و از آنها استفاده نمایید.
خیر چنین امکانی نیست اما حافظه فلش داخل میکروکنترولر و همچنین حافظه EEPROM آن قابل دسترسی می باشد.