PDA

View Full Version : سوال: پایه حقوق برنامه نویس و طراح وب

zednet
شنبه 11 دی 1389, 21:33 عصر
سلام
به نظر شما دوستان و برنامه نويسان حرفه اي، پايه حقوق يک برنامه نويس مسلط به PHP، Mysql، jQuery، Flash و Action Script در سطح حرفه اي چقدر مي تونه باشه؟

-= موفق باشيد =-

Keramatifar
شنبه 11 دی 1389, 21:42 عصر
در سطح حرفه ای حداقل 1 میلیون تومان

amirepsilon
شنبه 11 دی 1389, 21:48 عصر
به نظر من بستگی داره
منظور روزی 8 ساعت کار است ؟
اگر انصافا کم کاری نکنه بین 1200 تا 1500 فکر میکنم بس باشه
ولی اگه فقط بلد باشه کد بزنه 700 هم زیاده

m.hamidreza
شنبه 11 دی 1389, 22:26 عصر
در سطح حرفه ای حداقل 1 میلیون تومان
یک میلیون تومن حقوق یک تحلیلگر هست. Roleها در تیم توسعه نرم افزار مشخص هست این نفر یا UI Designer هست یا Web Developer که حقوق UI Designer پایین تر از Developer هست. هرچه Developer به اصول مهندسی نرم افزار و تحلیل و طراحی عالم تر باشه طبیعتا حقوقش بالاتر میره.
این شخص حداکثر 800 تومن میتونه حقوقش باشه. این عدد و ارقام رو در بهترین شرکت های نرم افزاری هم پرداخت نمیکنن.
موفق باشید.

zednet
شنبه 11 دی 1389, 22:42 عصر
ممنونم که وقت گذاشتید و به سوالم پاسخ دادید.

eshpilen
یک شنبه 12 دی 1389, 11:01 صبح
در ایران بنظرم خیلی جاها هست که یک نفر همه کاره یا حداقل چند کاره هست. یعنی کار چنتا تخصص رو باهم انجام میده.
البته شرکتها و بخصوص شرکتهای بزرگ که درآمد کافی دارن میتونن اصول رو بهتر رعایت کنن.
منکه خودم در شرکتمون همه فن حریف محسوب میشم!! البته فعالیت شغلیم برنامه نویسی نیست، ولی در زمینهء کامپیوتر باید از شیر مرغ تا جون آدمیزاد انجام بدم و انجام دادم تاحالا. برنامه نویسی هم کم و بیش همینطوره (خارج از یک شرکت). بخصوص آدم بخواد فردی کار کنه و مثلا پروژه بگیره.
شرکتهای کوچک فکر نمیکنم اونقدری درآمد داشته باشن که بتونن برای هر تخصص یک نفر رو استخدام کنن یا حتی کار بدن بیرون. بخصوص در این مملکت و بخصوص در این شرایط اقتصادی و بحران جهانی.

Keramatifar
یک شنبه 12 دی 1389, 13:33 عصر
مشکل برنامه نویسان همین طرز تفکر هست
اگر شما برای علم و تخصصی که بخاطرش سال ها زحمت کشیدی ارزش قائل باشی و حتی در بدترین شرایط مالیت هم حاضر نباشی قیمت و ارزش کارت رو بیاری پایین، این مشکلات و ناحقی ها در نحوه تعیین ارزش و پرداخت حق و حقوق برنامه نویسان پیش نمیاد.

eshpilen
یک شنبه 12 دی 1389, 15:19 عصر
نه قربونت نگرفتی.
اتفاقا من خودم هرگز اجازه نمیدم استثمارم کنن.
اگر آدم چندکار میکنه، خب مفتی نمیکنه که!
منم مزایای قابل توجهی دارم که حداقل شخصا برای خودم خیلی ارزشمند و مفید میدونستم. مسئله فقط پول نیست. بعضی وقتا مزایای دیگری هست. من همونقدری کار میکنم که پول میگیرم. درحدی که بنظر خودم منصفانه هست.
اتفاقا تازگی یه پروژه رو براحتی رد کردم. چون بنظرم ارزش زحمت و مسئولیتش رو نداشت و منم آمادگیش رو نداشتم و برام خیلی سخت بود و از طرف دیگه طرفها دانش و مهارت لازم و ارزش کار رو درک نمیکردن و فردا فقط انتظارات و دردسرش واسه من میموند. اگر ۱۰ میلیون هم میدادن قبول نمیکردم. یا انجام میدم و پول منصفانه میگیرم یا اصلا انجام نمیدوم یا بقول بعضیا رایگان انجام میدم اگر شرایطش باشه. مثلا آدم برای یه موسسه خیریه انجام میده یا برای فردی که بهش مدیون هست یا بصورت بازمتن منتشر میکنه و غیره.
میدونی مزیت های بزرگ کار من چیه؟
- وقت و انرژی آزاد زیاد که صرف علاقمندی های شخصی و پیشرفت تخصصی میکنم
- کار سبک و کم مسئولیت
اما در عین اینها کارم خیلی متنوع هست و از طراحی و توسعهء وبسایت و برنامه نویسی های البته خیلی جزیی انجام دادم تا انواع کارهای دفتری و با نرم افزارهای آفیس و فتوشاپ و غیره و حتی اتوکد.

ami_6464
سه شنبه 21 تیر 1390, 00:49 صبح
سلام و خسته نباشید
می خواستم بپرسم حقوق یک برنامه نویس فلش(اکشن اسکریپت 3) که در سطح متوسط کار می کنه چقدر هست؟؟
ممنون اگه زود جواب بدین چون فوری نیاز دارم.

ghasemweb
سه شنبه 21 تیر 1390, 01:52 صبح
کمتر از 1 تومن ظلمه این پولایی کلانی که در جاهای دیگه خرج میشه و در ازاش کار مفیدی هم انجام نمیشه حقوق برنامه نویس و طراح هیچه تقریبا ولی بنده شخصا میگم که فقط پول نیست که به خاطرش کار انجام میدم ولی از طرفی هم دوست ندارم کارم در نزد دیگرون بی ارزش تلقی بشه به خاطر حقوق کم. فک کنم ما هم باید یه تحصنی یا چیزی شبیه این راه بندازیم که حقوقمون افزایش بیابه:لبخند:

ghasemweb
سه شنبه 21 تیر 1390, 01:53 صبح
البته اینو کلی گفتم منظورم واسه دوست اسکریپت کارمون نبود ها:چشمک:

AMIBCT
سه شنبه 21 تیر 1390, 08:31 صبح
این سوال از پایه و اساس اشتباهه

حقوق دریافتی مطابق قانون عرضه و تقاضا است
هر چی تعداد کارجویان بیشتر بشه این حقوق کمتر می‌شه و برعکس

حالا اینجا بحث بشه که حقوقش 1 میلیونه یا 2 میلیونه. چه ارزشی داره؟
آیا یه برنامه‌نویس می‌تونه جایی رو پیدا کنه که این مقدار بهش حقوق بدن؟

ami_6464
سه شنبه 21 تیر 1390, 15:50 عصر
دوستان من از افرادی که تو این زمینه کار کرده بودند راهنمایی خواستم .نه دلم می خواد بیشتر از اونی که کار می کنم پول بگیرم نه دوست دارم در حقم ظلم بشه.اینه که این عنوان اینجا مطرح بود و من سوالم رو تو این تاپیک مطرح کردم.
بچه ها قیمت 1 یا 2 رو واسه برنامه نویس حرفه ای دادن من سوالم یه اکشن اسکریپت 3 در حد متوسط بود.نه حرفه ای...:ناراحت:
می شه یکی یه range قیمت تو این زمینه بده؟؟؟:ناراحت:

ami_6464
سه شنبه 21 تیر 1390, 19:56 عصر
مرسی اینقدر جواب
راست می گن فلش و اکشن اسکریپت تو ایران خیلی بهش بی اهمیتی می شه

رضا قربانی
جمعه 24 تیر 1390, 18:02 عصر
برای علم نمی شه قیمت گذاشت .

ghasemweb
جمعه 24 تیر 1390, 23:19 عصر
بچه کار ما هم یه جورایی بازار سیاه داره یعنی هر کی با میل خودش قیمت میذاره تا کپی رایت کامل اجرا نشه نمیشه نظری قطعی داد

dousti_design
شنبه 25 تیر 1390, 00:09 صبح
حقوق یه برنامه نویس بستگی به خیلی چیزا داره.
مثلا شهری که هست. من خودم زنجان هستم حقوق پیشنهادی برام 300 بود در حالی که توی تهران حداقل تا 800 میدادن.
درک کارفرما از تخصص شما: من رفته بودم توی یه شرکت برای مصاحبه برای کار کدنویسی تحت وب( و نه گرافیک) طرف گفت نمونه کار نشون بده منم چنتا از برنامه هایی که کدنویسی کرده بودم نشون دادم بعدش گفت نه ظاهر میخوام!!!
عرضه و تقاضا.
دانشگاه های خراب شده: هی مهندس میاد بیرون اما کو کسی که کاربلد باشه؟؟
مبزان اعتبار شرکتی که توش کار میکنید.
ساعات کاری و...
اما کلا از نظر من حقوق ثابت برای برنامه نویس استثمار است و برنامه نویس باید فقط پروژه ای کار کنه

eshpilen
شنبه 25 تیر 1390, 08:27 صبح
اما کلا از نظر من حقوق ثابت برای برنامه نویس استثمار است و برنامه نویس باید فقط پروژه ای کار کنه
منم موافقم.

idocsidocs
شنبه 25 تیر 1390, 10:19 صبح
منم موافقم.
آخه 800 یا یه میلیون هم شد حقوق !

وقتی سایتس طراحی می کنی که 750 قیمتش هست و در ماه حداقل 3 تاش رو می شه ساخت، کی می ره با این حقوق ثابت کار کنه؟

eshpilen
شنبه 25 تیر 1390, 11:29 صبح
حالا زیاد کار به ایران نداریم، ولی در کشورهای دیگه که قانون کپی رایت و غیره اعتبار و قدرت زیادی دارن برنامه نویس وقتی تحت شرکتی یا بصورت اجیر شده کار میکنه، تمام کدهاش میره تحت کپی رایت اون شرکت یا کارفرما، و برنامه نویس دیگه هیچ مالکیتی روی اونا نداره و حتی از نظر قانونی حق نداره حتی از بخشی از اون کدها در پروژه های دیگرش و برنامه های شخصی خودش استفاده کنه!
تاجاییکه بنده میدونم اینطوریه!
این برای یه برنامه نویس خیلی سخته. چون واقعا کدنویسی مجدد و ابداع الگوریتم های جدید در تمام موارد اونقدرها ساده و شدنی نیست؛ گذشته از اینکه بهرصورت بنظر آدم کار مسخره و ملالت باری میاد (و فکر میکنم درواقع هم همینطور باشه).
بنابراین اون کدنویسی ها یجوری حتی دست و پای خود برنامه نویس رو هم میبندن و باعث میشن مجبور بشه کارهای ملالت باری مثل دوباره نویسی و پرهیز از شباهت کد رو انجام بده.
البته درمورد Patent ها دقیقا اطلاع ندارم. این چیزایی که گفتم دربارهء کپی رایت بود. اگر Patent ها که ایده هستن، نه خود کد، تحت مالکیت شرکت یا کارفرما برن، دیگه برنامه نویس اصلا نمیتونه از اون ایده و روش استفاده کنه، ولو اینکه تمام کدهاش رو از اول و بدون شباهت ظاهری خودش بنویسه. ولی Patent تا ثبت نشه اعتبار قانونی نداره. حالا نمیدونم بعدا اون شرکت میتونه روی الگوریتم های محصول ادعای Patent بکنه یا خیر.

بنده فکر میکنم یکی از دلایلی که نرم افزار آزاد و بازمتن اینقدر محبوب هستن همینه. چون آدم آزاده ترجیح میده که کد و ایده هایی که ایجاد کرده در اختیار خودش هم باشه، و بعد وقتی نمیتونه از اونا به اون صورت پولی دربیاره چه بهتر که اونا رو بصورت آزاد به جامعه اهدا کنه تا دیگران هم آزادانه استفاده کنن و یه ثواب و محبوبیت و اعتباری هم با این کارهاش کسب میکنه غیر از لذت انسانی و جنبهء اخلاقی ای که داره.

کدنویسی انحصاری و بخصوص تحت مالکیت دیگران همینطوریش از نظر امثال بنده ناگوار هست، حالا اگر پولش بخواد کم باشه که دیگه هیچی! مثل این میمونه که شرف و انسانیت خودت رو بابت چندرغاز بفروشی :لبخند:
حداقل پول زیاد باشه که آدم بگه بابتش یه چیزی گرفته که استثمار نشده باشه و کارفرما و سرمایه دار به ریشش نمیخندن.

شاید بخاطر همینطور مسائل باشه که بنده و خیلی از برنامه نویسان دنیا شغل اصلی ای غیر از برنامه نویسی دارن. اینطوری بیشتر حال میده. آزادی و لذت رو واقعا در دنیای نرم افزار آزاد و بازمتن تجربه میکنی.
آزادی چیز بزرگ و لذت بخشی هست.
یه برنامه نویس انحصاری مثل یه مرغ خانگی میمونه که گرچه بهش غذا میدن و جای گرم و نرم داره، اما هرگز آزاد نیست (و ممکنه یه روزی سرش رو هم ببرن :لبخند:).

آخه 800 یا یه میلیون هم شد حقوق !

وقتی سایتس طراحی می کنی که 750 قیمتش هست و در ماه حداقل 3 تاش رو می شه ساخت، کی می ره با این حقوق ثابت کار کنه؟
اگر کار سنگین نباشه 800 بد نیست بنظرم.
بیشتر به شما بدن پس بقیهء نقشها و هزینه ها رو چطور میخوان تامین کنن؟
بنده الان کارم برنامه نویسی نیست در شرکتی که کار میکنم، ولی بیشترش کارهای کامپیوتری هست، و کارم سبکه. حقوق ناچیزی میگیرم ولی راضی هستم چون میتونم از وقت و انرژی آزادم استفاده کنم و پیشرفت کنم و به چیزهای مورد علاقم بپردازم. پیشرفت کردن در رشتهء ما خیلی مهمه. نیاز به یادگیری چیزهای جدید و آپدیت کردن مداوم. همیشه باید یه چیزی بخونی و یاد بگیری. اگر درجا بزنی یعنی داری علاوه بر زحمتی که میکشی، فرصت ها و آیندهء خودت رو هم مصرف زمان حال میکنی. و بنابراین باید اون آینده رو هم بعنوان هزینهء کارت درنظر بگیری.

البته توی یه شرکت یا تجارت هرکسی هم یه کاری رو انجام میده و باید این رو درنظر گرفت. اینطور نیست که فقط شما زحمت و کار مهم رو انجام میدی.
مثلا توی شرکت ما بنده میبینم که کارهای تمیز رو من انجام میدم و کارهای کثیف رو کارفرماها و دیگران.
و منم از اون کارهای کثیف متنفرم و هیچوقت طرفشون نرفتم و تقریبا بلد نیستم.
کار کثیف یعنی چی؟ یعنی سر و کله زدن با هر آدمی؛ دعوا؛ رابطه بازی؛ رشوه دادن http://barnamenevis.images/smilies/yahoo/109.gif و خلاصه از اینطور فعالیت ها.
البته منم بعضی وقتا کار کثیف با کامپیوتر انجام دادم http://barnamenevis.images/smilies/yahoo/124.gif
مثلا کارفرما میگه بزن توی اینترنت ببینیم این یارو که میگن *** چیه... http://barnamenevis.images/smilies/yahoo/108.gif :لبخند:

colors
شنبه 25 تیر 1390, 12:02 عصر
درود

چندماه پیش یه شرکتی پیشنهاد کاری بهمون داد تو شهر *** مام رفتیم اونجا دیدم بابا طرف از اون کله گندهای شهر بود خوب نشستیمو کمی حرف زدیم و رفتیم رو حقوق، دیدم طرف داره از 250 تومن حرف میزنه !! کمی بهش خندیدم و اونم کمی ناراحت شد ولی بهش گفتم بنده خدا اگه برم جلو دست بنا روزی 20 تومن تو ماه میشه 600 تومن چرا بیام تو شهر غریب بدون هیچ فکو فامیلی اونم خدا میدونه چه مشکلاتی پیش میاد. طرف کلی واسم حرف زده میگفت تو شهرهای بزرگ حتی تهرانهم حقوق صافی بالای 300 نمیدن! مثلا اگه 800 تومن حقوق بدن یکاری میکنن که خواب و خوراکت تو شرکتشون باشه و واسه هزینه اینها 500 ازت میگیرین و آخرشم همون 300 میمونه - الان گفتم از شما بپرسم که آیا همچین وضعیته ؟؟
یا طرف مغرش داغون بوده ( البته دوستان اون آخر لحظه ها پیشنهاد داد گفت با همون حقوق جلو دست بنا وایسا 600 تومن، ولی چون رو حرفش نبود و حقوقو تفییر داد واینسادم )

با تشکر

idocsidocs
شنبه 25 تیر 1390, 12:08 عصر
مثلا توی شرکت ما بنده میبینم که کارهای تمیز رو من انجام میدم و کارهای کثیف رو کارفرماها و دیگران.
و منم از اون کارهای کثیف متنفرم و هیچوقت طرفشون نرفتم و تقریبا بلد نیستم.
کار کثیف یعنی چی؟ یعنی سر و کله زدن با هر آدمی؛ دعوا؛ رابطه بازی؛ رشوه دادن http://barnamenevis.images/smilies/yahoo/109.gif و خلاصه از اینطور فعالیت ها.
البته منم بعضی وقتا کار کثیف با کامپیوتر انجام دادم http://barnamenevis.images/smilies/yahoo/124.gif
مثلا کارفرما میگه بزن توی اینترنت ببینیم این یارو که میگن *** چیه... http://barnamenevis.images/smilies/yahoo/108.gif :لبخند:
همونطور که گفتی قانون کپی رایتی در کار نیست و می تونیم از کدهای تکراری توی سایتهای مختلف استفاده کنیم. 3-4 تا سایت هم که می گیری اگه امکاناتش شبیه به هم باشن، نهایتش روزی 4-5 ساعت وقتت رو می گیره اونم برای طراحی قالب هست و اینطوری هفته ای 1 سایت آماده می کنی.

وقت انجام بقیه کارها رو هم داری، پولی که بدست آوردی می تونی کار دیگه ای هم راه بندازی. نظرت چیه؟

eshpilen
شنبه 25 تیر 1390, 13:09 عصر
وقت انجام بقیه کارها رو هم داری، پولی که بدست آوردی می تونی کار دیگه ای هم راه بندازی. نظرت چیه؟
نظرم راجع به چی چیه؟

idocsidocs
شنبه 25 تیر 1390, 15:11 عصر
درود

چندماه پیش یه شرکتی پیشنهاد کاری بهمون داد تو شهر *** مام رفتیم اونجا دیدم بابا طرف از اون کله گندهای شهر بود خوب نشستیمو کمی حرف زدیم و رفتیم رو حقوق، دیدم طرف داره از 250 تومن حرف میزنه !! کمی بهش خندیدم و اونم کمی ناراحت شد ولی بهش گفتم بنده خدا اگه برم جلو دست بنا روزی 20 تومن تو ماه میشه 600 تومن چرا بیام تو شهر غریب بدون هیچ فکو فامیلی اونم خدا میدونه چه مشکلاتی پیش میاد. طرف کلی واسم حرف زده میگفت تو شهرهای بزرگ حتی تهرانهم حقوق صافی بالای 300 نمیدن! مثلا اگه 800 تومن حقوق بدن یکاری میکنن که خواب و خوراکت تو شرکتشون باشه و واسه هزینه اینها 500 ازت میگیرین و آخرشم همون 300 میمونه - الان گفتم از شما بپرسم که آیا همچین وضعیته ؟؟
یا طرف مغرش داغون بوده ( البته دوستان اون آخر لحظه ها پیشنهاد داد گفت با همون حقوق جلو دست بنا وایسا 600 تومن، ولی چون رو حرفش نبود و حقوقو تفییر داد واینسادم )

با تشکر
دوست عزیز یه وب سایت داینامیک حداقل 300 قیمتش هست. چطور می خوای راضی بشی که ماهی 300 حقوق بگیری؟

حقوق رایج 700 تومن هست.

idocsidocs
شنبه 25 تیر 1390, 15:18 عصر
نظرم راجع به چی چیه؟
بنظرت یه طراح مستقل در ماه چقدر باید درآمد داشته باشه؟

colors
شنبه 25 تیر 1390, 16:31 عصر
دوست عزیز یه وب سایت داینامیک حداقل 300 قیمتش هست. چطور می خوای راضی بشی که ماهی 300 حقوق بگیری؟

حقوق رایج 700 تومن هست.

راضی که نبودمو نشدم و همکاری هم نکردم و برگشتم شهرم.

پس حقوق رایج 700 تومن هستش - این یکی حداقل خوبه البته اگه اون شرایطی رو که واسم توضیح دادن نداشته باشه ( خرجو و خوراک )
البته 700 واسه مای که چشامون در میاد یه سایت بنویسیم ارزشی نداره - کاشکی یه صنف واسه وب میساختن و از تعرفه های، طراحی و برنامه نویسی و حقوق شرکتی و ... رو تعیین میکردن

idocsidocs
شنبه 25 تیر 1390, 17:50 عصر
راضی که نبودمو نشدم و همکاری هم نکردم و برگشتم شهرم.

پس حقوق رایج 700 تومن هستش - این یکی حداقل خوبه البته اگه اون شرایطی رو که واسم توضیح دادن نداشته باشه ( خرجو و خوراک )
البته 700 واسه مای که چشامون در میاد یه سایت بنویسیم ارزشی نداره - کاشکی یه صنف واسه وب میساختن و از تعرفه های، طراحی و برنامه نویسی و حقوق شرکتی و ... رو تعیین میکردن
اگر کدهات رو از قبل بنویسی که سایتت رو توی یه هفته هم می تونی بنویسی.

در ثانی نمی خواد هرکاری که بهت پیشنهاد شد رو قبول کنی. کارایی که براش کد آماده داری رو قبول کن.

eshpilen
شنبه 25 تیر 1390, 19:04 عصر
بنظرت یه طراح مستقل در ماه چقدر باید درآمد داشته باشه؟
طراح؟ طراح که برنامه نویس نیست.
منظورت توسعه دهنده هست؟ (اینجا هم که به سلامتی اکثرا طراح و توسعه دهنده یک نفر هستن)
بعدشم مستقل یعنی چی دقیقا؟ یعنی خودش یه نفریه و تحت شرکتی کار نمیکنه؟
خب اینطور آدمی بستگی داره چقدر کار و چطور کاری گیرش بیاد. بنده تجربه ای ندارم نمیدونم. منظورت از «باید» چیه دقیقا؟

idocsidocs
یک شنبه 26 تیر 1390, 01:09 صبح
طراح؟ طراح که برنامه نویس نیست.
منظورت توسعه دهنده هست؟ (اینجا هم که به سلامتی اکثرا طراح و توسعه دهنده یک نفر هستن)
بعدشم مستقل یعنی چی دقیقا؟ یعنی خودش یه نفریه و تحت شرکتی کار نمیکنه؟
خب اینطور آدمی بستگی داره چقدر کار و چطور کاری گیرش بیاد. بنده تجربه ای ندارم نمیدونم. منظورت از «باید» چیه دقیقا؟
کسی که تنهایی کار می کنه و کدها رو از قبل نوشته و مشتری هم داره، حداقل حقوقش در ماه چقدر باید باشه؟

Hadiir.net
یک شنبه 26 تیر 1390, 02:32 صبح
چه جالبه این مبحث
اخ که درد دلمه و تازه کرد
نمیخوام گنده بیام و خودمو ببرم بالا.
راستش 10 سال پیش من شروع به برنامه نویسی کردم و با یه نگاه عاشق این کار شدم! عاشق که میگم به معنای واقعی کلمه دارم میگم! من یادم نمیاد که تا حالا چند شب تا صبح بیدار بودم و داشتم روی پروژه های تمرینی و برنامه نویسی کار میکردم و هنوز هم دارم ادامه میدم! و کلی هزینه های دیگه ی چولی و وقتی و ....
تازگی ها یه جا رفتم پیش یکی از کله گنده های فامیلمون دیدم حسابدارشون داره با یه برنامه حسابداری نفتی زغالی کار میکنه که با زبان .... خیلی قدیمی طراحی شده بود! که کلی هم مشکل داشت!
من بهشون گفتم میخواین براتون یه برنامه با جدیدترین متدهای روز طراحی کنم؟ کلی خوشحال شدن و .... خلاصه گفتن آره یه نمونه برامون بیار یه جلسه ای گذاشتیم و شرایط برنامه ای که میخواستن رو بهم توضیح دادن با کلی امکانات درخواستی که فقط مختص همونجا بود!
خلاصه منم رفتم و با دات نت شروع کردم به نوشتن برنامه! بعد دو ماه یه دمویی که فقط شکل کلی کار و محیط برنامه رو نشون میداد و برای تست اولیه و ... آوردم
از دیدن برنامه کلی خوشحال شدن و بعد کلی تعریف و تمجید حسابدارو و .....که برنامه ما کجا و این کجا واقعا برنامه ما قابل مقایسه با برنامه ای که شما نوشتی و طراحی کردی نیست و ....
آخره سر دم رفتن باورم نمیشه! پنجاه هزار تومان بهم دادن گفتن اینو داشته باش و روی برنامه کار کن ما حتما برنامه شما رو میخواهیم!من یه نگاهی به این حقوق اولیه حداقل برای 2 ماه کردم و .... یه چایی خوردم و رفتم و گفتم باشه جوابتونو میدم!
شما جای من بودین چکار میکردین؟

نمیدنم والا توی جریان کار ما نیست؟ نمیدونن؟ ندیدن؟ تازه میگفتن انشاالله تا یه هفته دیگه حاضر میشه!
حتما باید بیل بزنیم تا متوجه سختی کار بشن؟
چی بگم والا....

رضا قربانی
یک شنبه 26 تیر 1390, 10:43 صبح
درود

با تشکر

حرفت جالب بود

توی تهران همون اول تا 800 می دن ولی اگه غریب باشی آخر واست 300-400 تومن بیشتر نمی مونه ، همش خرج اجاره و خورد و خوراکت می شه ولی جای پیشرفت داره و می ارزه. علمت بیشتر می شه ولی پول رو نمی دونم

colors
یک شنبه 26 تیر 1390, 12:08 عصر
درود

دوستان به نظر شما امکانش هست که یه نامه از طرف اعضای سایت برنامه نویس به دولت بفرستیم و درخواست تشکیل یه صنف در مورد وب رو بدیم ؟؟

کسی تا حالا همچین چیزی دیده یا شنیده؟ آیا شدنی هست ؟

رضا قربانی
یک شنبه 26 تیر 1390, 14:54 عصر
درود

دوستان به نظر شما امکانش هست که یه نامه از طرف اعضای سایت برنامه نویس به دولت بفرستیم و درخواست تشکیل یه صنف در مورد وب رو بدیم ؟؟

کسی تا حالا همچین چیزی دیده یا شنیده؟ آیا شدنی هست ؟

کردستانی ها خیلی با هم متحد هستن . خوبه که همه ی شهرها مثل مردمان کردستان متحد باشن

shahriyar3
دوشنبه 27 تیر 1390, 17:20 عصر
چه جالبه این مبحث
اخ که درد دلمه و تازه کرد
نمیخوام گنده بیام و خودمو ببرم بالا.
راستش 10 سال پیش من شروع به برنامه نویسی کردم و با یه نگاه عاشق این کار شدم! عاشق که میگم به معنای واقعی کلمه دارم میگم! من یادم نمیاد که تا حالا چند شب تا صبح بیدار بودم و داشتم روی پروژه های تمرینی و برنامه نویسی کار میکردم و هنوز هم دارم ادامه میدم! و کلی هزینه های دیگه ی چولی و وقتی و ....
تازگی ها یه جا رفتم پیش یکی از کله گنده های فامیلمون دیدم حسابدارشون داره با یه برنامه حسابداری نفتی زغالی کار میکنه که با زبان .... خیلی قدیمی طراحی شده بود! که کلی هم مشکل داشت!
من بهشون گفتم میخواین براتون یه برنامه با جدیدترین متدهای روز طراحی کنم؟ کلی خوشحال شدن و .... خلاصه گفتن آره یه نمونه برامون بیار یه جلسه ای گذاشتیم و شرایط برنامه ای که میخواستن رو بهم توضیح دادن با کلی امکانات درخواستی که فقط مختص همونجا بود!
خلاصه منم رفتم و با دات نت شروع کردم به نوشتن برنامه! بعد دو ماه یه دمویی که فقط شکل کلی کار و محیط برنامه رو نشون میداد و برای تست اولیه و ... آوردم
از دیدن برنامه کلی خوشحال شدن و بعد کلی تعریف و تمجید حسابدارو و .....که برنامه ما کجا و این کجا واقعا برنامه ما قابل مقایسه با برنامه ای که شما نوشتی و طراحی کردی نیست و ....
آخره سر دم رفتن باورم نمیشه! پنجاه هزار تومان بهم دادن گفتن اینو داشته باش و روی برنامه کار کن ما حتما برنامه شما رو میخواهیم!من یه نگاهی به این حقوق اولیه حداقل برای 2 ماه کردم و .... یه چایی خوردم و رفتم و گفتم باشه جوابتونو میدم!
شما جای من بودین چکار میکردین؟

نمیدنم والا توی جریان کار ما نیست؟ نمیدونن؟ ندیدن؟ تازه میگفتن انشاالله تا یه هفته دیگه حاضر میشه!
حتما باید بیل بزنیم تا متوجه سختی کار بشن؟
چی بگم والا....

تقصير خودتون هست خوب. اگر بصورت انفرادي كار ميكنيد بايد از روشهاي بازاريابي و فروش هم چيزي بلد باشيد وگرنه همينجوري كلاه ميره سرتون
يك پروپوزال بكشيد كامل براي پروژه داكيومنت تهيه كنيد . توي داكيومنت امكانات برنامه رو بيش از حد بزرگنمائي كنيد. نمونه هاي مشايه را با برنامه خودتون مقايسه كنيد و توي اين مقايسه فقط از نقاط ضعف اونها بگيد و نقاط قوت برنامه خودتون آخر سر هم گرون ترين برنامه حسابداري كه همكاران سيستم هست رو از نظر قيمت با برنامه خودتون مقايسه كنيد و هم سطحش كنيد
اونا خودشون حسابداران ميفهمن منظورتونو
موفق باشيد. :چشمک:

navid3d_69
جمعه 20 دی 1392, 15:12 عصر
شرکت های بزرگ اگر کار بلد باشین خیلی خوب پول می دن

من مدتی جایی کار می کردم که شرکت فقط برای سیستم های خودش برنامه نویسی می کرد روزی که رفتم حقوق رو زدم 1200 که تا 1 تومن بدن اول 1100 دادن بعد از 1 ماه خودشن کردن 1300

اگر شرکت واقعا بزرگ و با برنامه باشه درآمد خوبی داره و حقوق خوب میده همین شرکت یکی از همکاران من 2500 می گرفتو php می کنه

قبلش هرجا رفتم تا می گفتم 1 تومن طرف همچین نگاه می کرد انگار فوش دادم : دی همه 600 تا 800 اینا بود. ولی پروژه ای خیلی بهتر هست اگر کار داشته باشی می تونی با پروژه ای ماهی 2 تومن در بیاری

metal gear solid 4
جمعه 20 دی 1392, 15:19 عصر
حداقل حقوق شما حقوق قانون کار هست. حداکثرش هم فکر نکنم از 1 میلیون یا 1.200 بیشتر شه.

navid3d_69
جمعه 20 دی 1392, 16:48 عصر
واقعا این نیاز به مدرک داره؟

اگر بگردین شرکت های بزرگ زیاد هست شما توی سایت irantalent رزومه بزار ببین چه شرکت هایی آگهی میدن شرکت های بزرگ معمولان برای متخصصین توی همشهری آگهی نمی دن

مثلا چند ماه پش شرکت هاست ایران بود برنامه نویس می خواست و جالبش این بود که توی توضیحات زده بود که هر کارشناس دارای یک کامپیوتر با سرعت اینترنت 100Mb/s و میز اختصاصی می باشد.

توی سایتش من نگاه کردن همین الان هم بود

من تا جایی که دیدم شرکت هایی که سیستم ها رو برای خودشون می نویسن بهتر حقوق میدن تا شرکت هایی که یک سایت ساده برای مشتری طراحی می کنن مثلا یه شرکت بود که با صدا سیما کار می کرد برای یک پروژه شراکت داشتن و کسی رو می خواست که فریم ورک خواصی رو بلد باشه و حقوق هم خوب می داد