PDA

View Full Version : سوال: کمک فوری در مورد پرینت کردن فرم به صورت تمام صفحه

harimehamid
شنبه 11 دی 1389, 22:12 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم . آقا من یه مشکل با پرینت کردن دارم اونم اینه که نمی تونم پرینت رو به صورت تمام صفحه انجام بدم . یعنی در واقع وقتی می خوام فرمم رو پرینت کنم هرچقدر هم که فرم بزرگ باشه فقط بخشی از برگه آچهار رو می گیره . اندازه فرم من 700 در 800 هست و می خوام عکس بک گراندش با تمام لیبل هاش به صورت تمام صفحه روی برگه چاپ بشن . روشی رو هم که برای چاپ استفاده می کنم اینه :

printDialog1.Document = printDocument1;

if (printDialog1.ShowDialog() == DialogResult.OK)

{

printDocument1.PrinterSettings = printDialog1.PrinterSettings;

printDocument1.Print();

}

private void printDocument1_PrintPage(object sender, System.Drawing.Printing.PrintPageEventArgs e)

{

Bitmap bmp = new Bitmap(this.Width, this.Height);

Rectangle rc = new Rectangle(0, 0, this.Width, this.Height);

this.DrawToBitmap(bmp, rc);

e.Graphics.DrawImage(bmp, 0, 0);

}

خلاصه بگم آقا من یه عکس روی فرمم دارم می خوام هر سایزی که هست روی برگه آ چهار به صورت تمام صفحه چاپ بشه . خواهش می کنم هرکی می دونه کمک کنه . اجرتون با امام حسین

minu63
یک شنبه 12 دی 1389, 09:33 صبح
چون شما از فرم خود یک image میگیرید و به پرینتر میفرستید پس صفحه شما دقیقا به همان شکل و اندازه چاپ می شود

پس بهتره اول همه اشیا روی فرم را داخل یک panel قرار بدید و panel1.DrawtoBitmap(bmp,rc استفاده کنیدو چون image میگیرید پس سایز فرمتون را افزایش بدید

mahboube
یک شنبه 12 دی 1389, 11:50 صبح
سلام
دوست عزيز موقع ايجا تاپيك استاندارد ها رو رعايت كنيد.لازم نيست فونت بزرگ استفاده كنيد.كدهاتون رو هم توي تگ كد قرار بديد.

اگر مي خوايد تمام صفحه چاپ شه اولا بايد صفحه رو landscape كنيد.چون تو حالت معمولي نميشه!
ولي اگر سايز فرمتون روهم عوض كنيد وكنترلي تنظيم نباشه(anchor و dock) بازم اين چيزي كه ميخوايد نميشه.
از زوم (scale) كردن عكس استفاده كنيد.شايد بشه.