PDA

View Full Version : مبتدی: محدودیت در textbox

ali190
شنبه 11 دی 1389, 23:08 عصر
باسلام و عرض خسته نباشید
من در پروژه ام نیازمندم تا متنهای طولانی رو در دیتابیسم ذخیره کنم
متاسفانه textbox محدودیت دارد
richtext هم خاصیت Right to Left ندارد
میشه راهنماییم کنید
یاعلی

ali190
دوشنبه 13 دی 1389, 22:00 عصر
سلام
اگر امکانش هست راهنمایی بفرمائید
ممنون و متشکر
یاعلی

ali.rezaei7
دوشنبه 13 دی 1389, 22:30 عصر
دورد. آقا علی مگه متنا چقدرن که textbox جلوش کم میاره.:متعجب: من همین الان امتحان کردم، تونستم 80000 تا کارکتر تو تکست بریزم!!
راستی اگه خاصیت SelAlignment ریچ تکست رو مساوی با rtfRight قرار بدید، تراز جپ به راست می شه.ولی همون طور که خودتونم گفتید این کنترل خاصیت RightToLeft نداره.

vbhamed
سه شنبه 14 دی 1389, 02:06 صبح
سلام

خاصيت RightToLeft مثل تكست باكس نداره و اين به خاطر قدرتمند تر بودنش هست چون مي تونه هر خط يا عبارت رو جداگانه RightToLeft يا LeftToRight نشون بده

يك RichText بزاريد و برنامه رو اجرا كنيد و Ctrl+Shift سمت راست رو بزنيد تا مكان نما بره سمت راست بعد يه متني تايپ كنيد و Enter بزنيد
حالا Ctrl+Shift سمت چپ و بزنيد تا مكان نما بره سمت راست بعد يه متني تايپ كنيد
سپس خاصيت TextRTF اون رو بخونيد و در تكست باكس مالتي لاين ديگري نمايش بدين

تگهاي مربوط به چپ به راست يا راست به چپ نويسي و روش استفاده از اونها رو مي بينيد

دنبال ltrpar و rtlpar بگردين

ali190
سه شنبه 14 دی 1389, 21:12 عصر
سلام
جناب vbhamed حقیقتش من میخوام این textbox (یا richtext ام) رو به یک فیلد در دیتابیسم وصلش کنم
تعداد کاراکترهایی که یک تکست باکس میگیره خیلی کمه
من نیازمند کنترلی هستم که خاصیت righ to left هم داشته باشه و هم گنجایشش بیشتر باشه
آیا همچین کنترلی هست؟
ممنون
یاعلی

ali190
سه شنبه 14 دی 1389, 21:43 عصر
آیا اصلاً کنترلی وجود دارد تا من بتونم مستقیماً فایلهای word رو درش فراخوانی و باز کنم؟ و اونهارو در دیتابیسم ذخیره کنم؟
ممنون میشم کمکم کنید
یاعلی

soheilbehro
سه شنبه 14 دی 1389, 23:30 عصر
سلام
جناب vbhamed حقیقتش من میخوام این textbox (یا richtext ام) رو به یک فیلد در دیتابیسم وصلش کنم
تعداد کاراکترهایی که یک تکست باکس میگیره خیلی کمه
من نیازمند کنترلی هستم که خاصیت righ to left هم داشته باشه و هم گنجایشش بیشتر باشه
آیا همچین کنترلی هست؟
ممنون
یاعلی
تکست باکس هر چقدر که بخوایی جا میگیره
مهم نوع فیلدت در بانک اطلاعاتی هستش
اگه از نوع memo بگذاری هر چقدر بخوایی جا می گیره

vbhamed
چهارشنبه 15 دی 1389, 16:53 عصر
سلام

يك سري اكتيوايكس ها هستن مثل اين

Office Viewer ActiveX Control V7.4

اينم سايتش
http://www.anydraw.com

براي ذخيره در ديتابيس بايد فايل رو با دستورات كار با فايل بخونيد و در فيلد OLE Object ذخيره كنيد
اما چرا ديتابيس
اصلا چنين كاري توصيه نمي شه
فايل رو كنار برنامتون بزاريد و در صورت لزوم فشرده و انكريپتش هم كنيد

ali190
چهارشنبه 15 دی 1389, 20:59 عصر
سلام

براي ذخيره در ديتابيس بايد فايل رو با دستورات كار با فايل بخونيد و در فيلد OLE Object ذخيره كنيد
اما چرا ديتابيس

متاسفانه منظورتون ور متوجه نشدم
میشه یه مقدار با جزئیات بیشتری توضیح بدید؟

اما چرا ديتابيس

میخوام نوشته هام تو دیتابیس ذخیره بشه و بتونم اونارو توی یه کنترل شبیه TEXTBOX لود کنم
چون در برنامه ام میخوام یه دیکشنری بسازم تا با کلیک بر روی هر کلمه لود شده در تکست باکس معنیش هم برام نمایان بشه
برای اینکار میخوام نوشته هام در دیتابیس ذخیره بشه
ممنون میشم راهنماییم کنید
ممنون
یاعلی
ممنون

_behnam_
چهارشنبه 15 دی 1389, 21:15 عصر
سلام

متاسفانه منظورتون ور متوجه نشدم
میشه یه مقدار با جزئیات بیشتری توضیح بدید؟

میخوام نوشته هام تو دیتابیس ذخیره بشه و بتونم اونارو توی یه کنترل شبیه TEXTBOX لود کنم
چون در برنامه ام میخوام یه دیکشنری بسازم تا با کلیک بر روی هر کلمه لود شده در تکست باکس معنیش هم برام نمایان بشه
برای اینکار میخوام نوشته هام در دیتابیس ذخیره بشه
ممنون میشم راهنماییم کنید
ممنون
یاعلی
ممنون
علی جان وقتی داری فایل اکسس رو میسازی Data Type هارو رو حالت Memo قرار بده مشکلت حل میشه :چشمک:

ali190
چهارشنبه 15 دی 1389, 22:42 عصر
سلام
در بعضی از نرم افزارها (مثلاً نرم افزار اتوماسیون اداری فرزین) شما میتونید در داخل نرم ازفزار نامه تایپ کنید (در محیطی مثل word و امکانات word) ولی متن نامه در دیتابیس ذخیره میشه و با همون شکل و شمایل طراحی باز هم در اختیارتون قرار میگیره و شما میتونید مجدداً متون رو تغییر دهید
در ضمن دیتابیسم sql server هست
ممنون میشم در این بازه توضیح دهید
یاعلی

vbhamed
جمعه 17 دی 1389, 11:38 صبح
سلام

شما مي خواين يك ديكشنري بسازيد، يه مقدار فرمت دهي و رنگ بندي و شايد هم جدول هم نياز داريد
معني كدوم كلمه اينقدر زياده كه تو كنترل RichTextBox جا نشه ؟

ali190
جمعه 17 دی 1389, 11:51 صبح
سلام
فکر کنم منظورم رو بد رسوندم
من یه تکست باکس دارم که اطلاعاتش از یک دیتابیس لود میشه (مثلاً 100 خط)
حالا میخوام تو این تکست باکس به گشت و گذار بپردازم و کلمه هایی که معنیشون رو نمیدونم رو به دیکشنری پاس بدم
الان مشکل اصلی من و سئوال من اینه که میشه این تکست باکس رو به یک rich text با امکانات بیشتر مثلاً شکلبندی و ... ارتقاء داد؟
آبا امکانش هست که مثلاً من یه برنامه کوچک word در این rich text بسازم و اطلاعات تایپ شده در این rich text با همون قالب بندی و محتویلات در دیتابیسم ذخیره بشه
در واقع در این rich text قراره دو عملیات انجام بشه :
1-ایجاد یک فایل متنی (که در سیاست فعلی نرم افزارم محتویات با یک فرمت پیش فرض در دیتابیسم ذخیره میشه)
2- گشودن متن ایجاد شده قبلی در دل خود جهت ویرایش و مطالعه
منتهاها در حال حاضر امکانتی که تکست باکس در اختیارم قرار میده بسیار بسیار کمه
یه فکر دیگه هم در سرم دارم که نمیدونم تا چقدر عملیه
این که من در برنامه ام یک محیط عین word درست کنم ، متون دلخوام رو درش بسازم
متون ایجاد شده در rich text ام رو در یک آدرس از پیش تعریف شده در شبکه (جهت استفاده عمومی) ذخیره سازی کنم ، سپس فقط و فقط آدرس این فایل ایجاد شده رو در دیتابیسم ذخیره کنم (جهت گشودن فایل )
نظرتون چیه؟
یاعلی

vbhamed
شنبه 18 دی 1389, 14:17 عصر
سلام

مي تونيد يك ويرايشگر بسازيد در حد امكانات RichText نه Word

البته مي تونيد فايلي كه توسط ورد ايجاد ميشه رو در RichText نمايش بدين ولي اولا بايد Office نصب باشه، ثانيا براي ويرايش اون باز مي ره داخل Word

براي ذخيره كردن هم بايد خاصيت TextRtf مربوط به RichText رو بخونيد و درون ديتابيس با كمك يك فيلد Memo ذخيره كنيد

براي بازيابي هم وقتي اين فيلد Memo از بانك خونده شد، مقدار خونده شده رو بزارين تو خاصيت TextRtf، مي تونيد اون رو درون يك فايل متني با پسوند rtf هم بنويسيد و بعد با RichText (متد SaveFile, LoadFile) يا Word بازش كنيد

البته سورس ويرايشگرهاي نوشته شده با وي بي و RichText تو اينترنت زياده، از همونا استفاده كنيد و تغييرات خودتون رو بدين

ali190
شنبه 18 دی 1389, 21:59 عصر
سلام
ممنون از پاسخوتون جناب vbhamed
اما خاصیت right to left رو چیکار کنم
من اکثر نوشته هام به صورت فارسی و زماینکه میخوام انگلیسی تایپ کنم میره پشت کلمات فارسی من
نمونه رو خدمتتون قرار میدم
ممنون و متشکر
یاعلی

vbhamed
دوشنبه 20 دی 1389, 18:19 عصر
سلام

هنگام تايپ متن اول كليد Ctrl+Shift سمت راست رو بزنيد