PDA

View Full Version : عملکرد session در دو مرورگر که جداگانه باز شده اند

siavashman
یک شنبه 12 دی 1389, 03:20 صبح
من یه نظر سنجی درست کردم وقتی که رای میدن هم توی کوکی و هم تو session ذخیره میکنم و دفعه بعد که صفحه باز بشه فقط نتیجه ها رو نمایش میده. ولی وقتی که تو یه مرورگر دیگه همون صفحه رو همزمان باز میکنم اصلا session رو که توسط مرورگر قبلی ذخیره شده پیدا نمیکنه.

چه جوری میشه کاری کرد بجز کوکی آسیب پذیر متغیری رو برای مدت زیادی مثل یه سال ذخیره کرد.

البته باید بگم session طبق ساختار خودش بعد از بسته شدن مرورگر نابود میشه!

لطفا راهنمایی کنید.

Program3r
یک شنبه 12 دی 1389, 04:17 صبح
چون کوکی ها در مرورگر اول ذخیره شدند ...
و در مرورگر دوم وجود ندارند

mohsen24000
یک شنبه 12 دی 1389, 08:35 صبح
خوبه که آی پی رو هم همراه اطلاعات دیگه (کوکی + session) در یه بانک ذخیره کنی

siavashman
یک شنبه 12 دی 1389, 10:13 صبح
چون کوکی ها در مرورگر اول ذخیره شدند ...
و در مرورگر دوم وجود ندارند

اصلا کوکی ها رو کاری ندارم. قبلش هم گفتم بجز کوکی میخوام. یعنی برای بخش امنیت این مورد چه راه هایی پیشنهاد میشه کلا.

خوبه که آی پی رو هم همراه اطلاعات دیگه (کوکی + session) در یه بانک ذخیره کنی

اینجوری که خیلی راحت میشه دورش زد :لبخندساده:

eshpilen
یک شنبه 12 دی 1389, 10:21 صبح
بطور کلی سمت کلاینت قابل اعتماد و کنترل کامل نیست.
ولی راههایی برای پیچوندن بیشتر کاربران وجود دارن. اما از جهت دیگه این راهها اغلب یک نوع تجاوز به حقوق کاربران هم به شمار میان (بطور مثال بحث Privacy).
نظر من اینه که انتظارات زیادی و یک طرفه نداشته باشید و زیاد روی اینطور مسائل حساس نشید. اگر کارتون واقعا بصورت جدی و مشروع نیاز به اطمینان و کنترل کامل داشته باشه، بنظرم باید دنبال روشهای دیگری باشید یا اصلا ممکن نیست. کسی هم انتظار نداره نتیجهء یک رای گیری اینترنتی تا این حد قابل اعتماد باشه.

mtchabok
یک شنبه 12 دی 1389, 13:25 عصر
تکنیکهایی هس
مثلا اینکه نام سیستم عامل و ورژن رو تشخیص بدید و به همراه ip و session ذخیره کنید . (اینکار هم طرف سرور و هم کلاینت قابل انجام هست)
البته این کار بسیار سخت و زمانبری هست چونکه اونوقت باید OS هایی که اکثر کاربرات استفاده میکن رو تشخیص بدید .
ولی به صورت کلی منم با "eshpilen" موافقم .