PDA

View Full Version : راهنمایی در مورد اجرای خودکار برنام در موقع روشن شدن کامپیوتر و اجرای برنامه در زمان خاص

mdas64
یک شنبه 12 دی 1389, 11:13 صبح
با سلام خدمت متخصصین عزیز
من می خوام پروژهام در موقع بالا آمدن ویندوز اجرا شود و مثلاً به صورت آیکن شبکه یا نشان دادن ساعت در نوار پایین صفحه قرار گیرد
سؤال دومم این هست که مثلا این برنامه از موقع بالا آمدن ویندوز هر یک ساعت پیغامی به کاربر بده
برای این کار چه باید انجام بدهم
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

unknown.unforgiven
یک شنبه 12 دی 1389, 11:41 صبح
سلام
برای اینکه مثلاً تو هر یه ساعت یه بار یه پیغامی به کاربر نشون بده میتونی از تایمر استفاده بکنی. برای اینکه برنامه وقتی ویندوز بالا میاد اجرا بشه میتونی اونو تو startup لیست بزاری. جواب اون یکی سوالت رو هم بلد نیستم:متفکر:

abbas.oveissi
یک شنبه 12 دی 1389, 12:28 عصر
منم دقیقا اگه میخواستم سوال هات رو جواب بدم ، جواب دوستمون unknown.unforgiven رو میدادم،و منم فقط همین راه ها تو ذهنم است . اما در مورد سوالت که میخوای icon برنامه بره کنار ساعت ( به اون بخش system try میگن ) یه برنامه ضمیمه میکنم که الان درستش کردم،این برنامه وقتی بزنی کوچیک بشه میره توی system tray و بعد 3 ثانیه یه پیغام میده . اگه بخوای دوباره فرم باز بشه،باید دو بار روی icon برنامه توی system tray کلیک کنی . چک کن بعد اگه سوالی بود در خدمت هستم .
البته میتونی مثل خیلی از برنامه های که icon دارن توی system tray یه منو هم براش درست کنی .

ali.rezaei7
یک شنبه 12 دی 1389, 12:45 عصر
برای startUp کردن برنامت از این دستور استفاده کن:

Microsoft.Win32.Registry.SetValue(@"HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr entversion\Run", "MyAppName", Application.ExecutablePath);

jmfnima
دوشنبه 04 اردیبهشت 1391, 20:20 عصر
با سلام به شما دوست عزیز
این کدی که نوشتی رو باید کجا بنویسم تا برنامه ام در زمان روشن کردن کامپیوتر برنامه ام اجرا بشه .